6 důvodů pro vadnutí květy orchidejí.Proč květiny suché, způsoby, jak zachránit rostlinu?

Orchidej je exotická dekorativní květina, která byla milovaná pro svou neuvěřitelnou krásu a něžnost květenství.Rodištěm phalaenopsis je Japonsko a Čína.Dnes orchideje jsou obyčejné na všech kontinentech kromě Antarktidy.V přírodě rostou na větvích a korunách stromů, aby byly blíže ke slunci.

Mezi pěstiteli květů je známo mnoho druhů orchidejí - phalaenopsis, cattleya, dendrobium, vandy, papiopedilum, dracula, bulbofillum, brassiae, angrecum, brassavoly, karantény, cumbria, masdevallia, enginia, enginia, enginia, enginia, enginia, enginia, enginia, enginia, enginia, enginia, enginia, enginia, enginia, enginia.

Populární květina je skleník a vyžaduje zvláštní péči .Domácí zahradníci se proto musí třást s zahraničním hostem a znát složitost péče, aby jemný květ potěšil různými barvami.Co když ale po nějaké době po zahřátí na parapetu začnou květy orchidejí vadnout, uschnout a spadnout?

Proč jsou pupeny suché?Hlavní důvody: možný stres, květináče, špatné osvětlení nebo naopak nadměrné sluneční světlo, podchlazení nebo přehřátí, průvan v místnosti, nesprávné zalévání rostliny.Situace jsou různé, ale algoritmus spásyexistuje pouze jedna dekorativní krása: je nutná sanitka, jinak orchidej zemře.

Podchlazení

Podchlazení je častou příčinou klesajících květenství. Pokud jste koupili orchidej v obchodě v zimě a přivezli rostlinu domů, nezapomeňte:

Přeprava v zimě způsobuje podchlazení.Ambulance: zabalte rostlinu do celofánu a papíru.Balená jemná orchidej toleruje mráz po dobu nejvýše 15 minut.

Způsobuje podchlazení a průvan během ventilace .Zdálo by se, že resuscitace rostliny je jednoduchá: vyloučit větrání.Složitost takového kroku však spočívá v tom, že tropický host netoleruje plnost a nemůže se obejít bez řádného větrání.

Důležité! Orchidej musí být vysílána.Je však nepřijatelné ponechat květinu v ponoru.V létě vezměte orchidej na ulici nebo na balkon.

Letní vzduchové koupele jsou užitečné , ale nezapomeňte, že chladné noci zničí rozmarnou květinu milující teplo.Ale co když preventivní opatření nepomohla a listy spadly?Doporučení krok za krokem:

 • zvadlé květiny by měly být odstraněny;
 • přemístit závod na teplejší místo;
 • eliminuje průvan, zajišťuje jemné větrání;
 • ponechte rostlinu samotnou, nevyžaduje transplantaci.

Stres: měnící se podmínky

Stěhování, změna počasí nebo přesun orchideje z jednoho okenního parapetu na druhý - všechny tyto faktory jsou pro exotického domácího mazlíčka stresující.Pokud jste zjistili příčinu a již jste stanovili diagnózu, pak opatření první pomoci prozelený přítel následující:

 • vytváří pohodlné podmínky pro údržbu;
 • dodržovat teplotní režim a plán zavlažování;
 • Zařízení nesmí být nikdy transplantováno!

Postřik: přínos nebo újma?

Denně posypeme orchidej, ale zvažte několik nuancí.Pokud je vzduch v bytě suchý, použijte zvlhčovač.Aby květiny nevyschly jednou za měsíc, vykoupejte si ve sprše orchidej, po procedurách s vodou otřete listy do sucha. Aby bylo možné těžit z postřiku, dodržujte pravidla :

 • Teplota postřikové vody je o dva stupně vyšší než v interiéru.
 • Pokud je teplota v místnosti pod 20 stupňů, stříkejte méně často nebo nepoužívejte vodní postupy.
 • Sprej ráno.
 • Nikdy nestříkejte květ na přímém slunci, jinak dojde k popálení!
 • Je nežádoucí stříkat květiny, aby se zabránilo skvrnám na nich a předčasnému pádu.

Pokud prevence nepomohla a květiny začaly klesat:

 • Snižte počet postřiků.
 • Odstraňte zvadlé květenství.
 • Normalizujte režim světla.
 • Zajistěte řádné zalévání.

Doporučujeme sledovat informativní video o postřiku orchidejí:

Vlhkost: optimální hodnota

Nejčastější příčinou je nedostatek vlhkosti nebo její nadbytekproblémy .Pokud z nějakého důvodu dojde k zastavení napájení, dojde k akutnímu nedostatku vlhkosti.V tomto případě nelze resuscitaci zabránit!

Pokyny k jednánív tomto případě:

 1. Nalijte vodu do místnosti s teplotou místnosti do úrovně nejvýše 15-20 cm.
 2. Ponořte do pánve vodu a počkejte, až se hliněné hrudky pokulhají.
 3. Vezměte prosím na vědomí, že listy musí být při ponoření do nádrže suché.
 4. Pokud je hliněný hrudek příliš slabý, je nutné pacienta umístit do nové nádoby.

Příliš vlhký obsah způsobuje další závažný problém: phalaenopsis začíná hnit.Květina zasažená hnilobou ztratí listoví, listy měknou, květy spadnou.

Tomu se dá zabránit snadněji, než se vyléčit.Pokud je infikováno 90% rostliny, zemře!

Je důležité podniknout včasné kroky a odstranit příčiny hniloby:

 1. Odstraňte květinu z květináče.
 2. Opláchněte kořeny pod tekoucí teplou vodou.
 3. Odstraňte poškozené kořeny a listy.
 4. Odstraňte zvadlé květiny.
 5. Ošetřujte řezy antiseptikem.
 6. Nechejte uschnout přes noc.
 7. Transplantujte orchidej do nové půdy pomocí drenážní vrstvy.
 8. Voda pouze po vyschnutí půdy.

Antiseptika pro orchideje: Fundazol, Fitosporin .Ošetření hniloby rány: chlorhexidin.Po přečtení těchto podrobných pokynů zůstává otázkou: jak zalévat orchidej?

Správné zalévání

„Já také, věda, zalévám květiny z konve!“ Vykřikuje pěstitel květinových květů.Zkušení pěstitelé však vědí, že zalévání je celé umění.Kvalita vody, složení a teplota určují pohodu orchidejí.Voda z vodovodu není vhodná kvůli nečistotám těžkých kovů.

Prozalévání orchidejí používat měkkou, vyčištěnou vodu.

Přijatá praxe -udržování vody pro zavlažování rostlin - není vhodná v případě podivného zvířete . Použijte filtr, destilátor k uvaření kapaliny, povarte a ochlaďte.

Pokud není možné vařit nebo filtrovat, okyselení pomůže snížit koncentraci zbytečných vápenatých nečistot.Aplikujte kyselinu šťavelovou podle pokynů k danému léčivu.

Příslušný plán zavlažování orchidejí pomáhá vyhnout se problémům zamokření sušení hliněné kómatu.Pamatujte, že rozvrh závisí na ročním období, teplotě a vlhkosti v místnosti a na životním cyklu rostliny.

Během období aktivní vegetace se vodní rostliny 2-3krát týdně .Během květu se zalévání zvyšuje.Princip zavlažování je jednoduchý: pozor, půdní substrát nevyschnul a nebyl mokrý.V zimě je zalévání sníženo, ale postřikování nekončí.

Jak zalévat:

 • pomocí konve;
 • ponoření do pánve;
 • duše;
 • hojné postřikování.

Kolik vody je potřeba k zavlažování? Voda, dokud nevyteče vlhkost z otvorů na dně secího stroje .Nejlepší zalévání je brzy ráno.Pamatujte, že správné zavlažování pomůže vyhnout se potížím způsobeným zamokřením a vysycháním.

Nabízíme video o správném zalévání orchidejí:

Úpal: první pomoc

Orchideje jsou termofilní, protože pocházejí z tropů.Tuto skutečnost nelze ignorovat, alevelká chyba -nechte květinu na přímém slunci , v blízkosti radiátoru nebo umístěte klimatizaci pod hořící vzduch.Pár hodin takového slunce a teplých koupelí stačí k tomu, aby to způsobilo problémy!Okamžitě se objeví tísňový signál: květiny padnou, listy jsou shluky!

Co dělat:

 1. Odstraňte orchidej od zdroje problému.
 2. Voda po 2 hodinách.
 3. Po další hodině se zařízení postříká.
 4. Dodržujte správný režim zavlažování.

Buď světlo!Orchideje potřebují hodně rozptýleného světla.S nedostatkem světla se listy protahují, rostou matně, květy umírají.

Normální denní světlo je v průměru 12 hodin.U mladých vzorků je vyžadováno 16–18 hodin světelného dne.Pokud je příliš málo světla, pomohou některá jednoduchá zařízení: zářivky

Pro další osvětlení jsou vhodné zářivky .Minimální vzdálenost od listů je 5-7 cm!Pokud je příliš mnoho lamp, při zapnutí a vypnutí buďte opatrní na přehřátí a prudký rozdíl teploty.

Prevence je klíčem k úspěchu

Křehký květ se zvláštním kouzlem je nemožné nemilovat.Každý, kdo ho viděl, je zamilovaný navždy.Aby pacient nepotřeboval sanitku, konečně několik doporučení:

 • Optimální teplota v létě je až 25 stupňů Celsia, v zimě nejméně 16.
 • Vyhněte se extrémním teplotám, přípustný rozdíl bez následků je 5-6 stupňů.
 • Doba denního světla je od 12 hodin.
 • Vyberte banku podlevelikost.
 • Vlhkost je 55–65%.
 • Větrejte místnost, ale vyvarujte se průvanu.
 • Transplantace každé 2-3 roky.
 • Voda 2-3krát týdně, v závislosti na ročním období a rostlinném cyklu.
 • stříkejte střídavě, vyhněte se postupu na přímém slunečním světle.
 • Sprcha - ne více než jednou měsíčně.
Sušená orchidej je nebezpečný problém.Rostlina může sušit nejen květiny, ale také listy, kořeny a stonky.

Užitečné video

Následuje vizuální a informativní video o příčinách vadavých orchidejí:
Postupujte podle všech doporučení a váš oblíbený plně odmění vaše úsilí!