9 zajímavých odrůd paprik California zázrak, Swallow, Belozerka, Orange a další zázrak

U velkého počtu odrůd a hybridů je někdy velmi obtížné vybrat mezi nimi nejchutnější a nejnáročnější.Všichni jsou dobří svým způsobem.

Někdo má rád velké a lesklé a někdo dává přednost malým elegantním luskům, každý z nich má své vlastní vlastnosti v péči a kultivaci.

Porozumět a vybrat nejlepší odrůdu pro výsadbu tento článek pomůže.

Belozerka

Populární druh sezóny.Keř dosahuje průměrné výšky 40 až 70 cm, hmotnost plodu je od 70 do 100 g. Od prvních výhonků po sbírku zralých lusků, přibližně 105–115 dní. Aktivně pěstuje a nese ovoce jak na otevřených plochách, tak i pod filmovým povlakem.

Tento pepř poskytuje velmi vysoký výnos až 7-8 kg na m2.Sladká paprika Belozerka má jasnou chuť a velmi silnou vůni.Tento pepř má pozoruhodné komerční vlastnosti,toleruje přepravu a dlouhodobé skladování.

Zvláštní oblibu si získal díky své odolnosti vůči závažným chorobám a škůdcům.Odrůdy pepře Belozerka vyžadují dobře hnojenou půdu a pravidelné krmení.

Viz níže fotografie pepře Belozerka:

POZOR! Pro rychlé zrání Bílého okadlouhé denní světlo a poměrně vysoká teplota 26-28 ° C. Jedná se o velmi teplomilnou rostlinu.

Jeepsey

Týká se raných druhů.Od objevení klíčků po úplné technické zrání uběhne průměrně 80-95 dní v závislosti na vnějších podmínkách. Dobré pro pěstování na otevřeném prostranství i ve sklenících.

Rostlina je zakrslá, vysoká asi 70-90 cm. Pepřové kukuřice jsou podlouhlé, mají tvar kužele.Jejich hmotnost dosahuje 100-125 g.Za příznivých klimatických podmínek a řádné péče poskytuje poměrně velkou úrodu.

Papriky Jeepsey mají jemnou jemnou vůni a zajímavou chuť.Sladký pepř Jeepseyse dobře hodí jak pro obrobky, tak pro syrové potraviny. ​​


Polykat

Tento krátký keř je nenáročný a snadno se udržuje, první výsledky uvidíte po 120- 130 dní poté, co se začaly objevovat první klíčky.Odrůdy papriky Vlaštovka má asi 4-6 kg na m2.

Plody jsou hladké, ve tvaru kužele tmavě červené barvy. Je zvláště odolný vůči chorobám, jako je verticilóza nebo vadnutí , jejichž původcem jsou houby mitospore, které často trpí jiné rostliny.

Je třeba zmínit, že vlaštovka sladká paprikaje na vápník velmi náročná , což je třeba vzít v úvahu při hnojení půdy a obvazu.

Viz níže fotografie fotografií z vlaštovičky:

DŮLEŽITÉ! Tato rostlina má křehký kmen, takže při podvádění a sklizni je třeba postupovat opatrně, aby nedošlopoškození větví a mladých výhonků.

California Miracle

Dnes patří mezi zahradníky k oblíbeným.Týká se střední sezóny, od začátku růstu do plné splatnosti v průměru 90 - 110 dnů. Z každého keře můžete vyjmout 7-10 kusů. Keř je vysoký až 1 m se silnými silnými větvemi,nepotřebuje podvazek. Má skvělou sladkou chuť, stěny jsou velmi silné a masité.

Odrůdy pepře California Miracle dokonale dozrávají na otevřeném prostranství a ve skleníku.Ze škůdcůje obzvláště citlivé na útok slimáky, motýly, mušky a mšice. Po výsadbě postřikovačem se postele postříkají speciálními formulacemi. Procedura ošetření škůdců pro sezónu se obvykle provádí 2-3krát.

Jako přirozený přídavný prostředek je popel, který je velmi účinný v boji proti hmyzu, lepší než ostatní.Kalifornský zázrak sladké papriky je ideální pro sklizeň na zimu a vaření různých pokrmů.

Viz následující fotografie papriky Kalifornie Miracle:

Orange Miracle

Je brzy zralá a velmi plodná.Od sazenic po úplné zrání, uběhne 100–10 dní.V závislosti na podmínkách pěstování je možné sbírat až 12 kg na m2.Papriky jasně oranžové nebo světle červené barvy rostou poměrně velké a mohou dosáhnout hmotnosti 200 - 250 g.

Z rysů stojí za zmínku, že tato odrůdamá dobrou imunitu vůči viru tabákové mozaiky. Toleruje to dlouhodoběskladování.Odrůdy pepře Orange Miracle mohou být použity v konzervách nebo v surové formě pro přípravu různých pokrmů.

POMOC! Velmi citlivé na extrémní teploty, pokud se v noci očekává silné chlazení, musí být ve skleníku zapnuto další topení.Také netoleruje předsušený vzduch a vyžaduje pravidelné stříkání.

Sibiřský bonus

Jedná se o ranou odrůdu, od klíčení semen po první sklizeň, v závislosti na podmínkách prostředí trvá 80 až 90 dní, keř dosahuje výšky 70–95vizVyžaduje dodatečné hnojení složitými hnojivy.

Z jediného keře můžete sbírat až 15 masitých plodů, tj. Asi 5,5–6 kg na m2.Hmotnost zralých plodů dosahuje 100 - 120 g, barva pepře je jasně oranžová, chuť je šťavnatá a zajímavá.Používá se pro dlouhodobé skladování a pro obrobky na zimu.

Hercules (Hercules)

Tento pepř s vynikajícími aromatickými vlastnostmi patří k odrůdám pozdní produktivity.Navzdory svému názvumá velmi skromnou velikost. Roste na asi 90 - 110 cm. Lusky se neliší ve velkých rozměrech, jejich průměrná hmotnost je 100 - 120 g.

Výtěžek pod vrstvou filmu je 2,5–3 kg na m2 a na otevřených plochách o něco méně.Pepř Hercules dokonale toleruje transport.Ideální pro uchování a čerstvou spotřebu.

DŮLEŽITÉ! Mezi znaky patří vysoká odolnost vůči fusáriu a řadě dalších nemocí,díky kterému si získal oblibu mezi zahradníky.

Denis

Poměrně brzy zrající a oblíbená mezi amatéry.Od klíčení po sklizeň trvá pouze 80–95 dní. Nejčastěji se používá pro výsadbu na otevřeném prostranství. Papriky jasně červené barvy, velké a husté, hmotnost některých vzorků dosahuje 400–500 g.

Denis je zvláště odolný vůči chorobám, jako je tabáková mozaika.Vzhledem k jeho velké velikosti se používá jen zřídka pro konzervaci, používá se zpravidla v čerstvé formě nebo při přípravě různých pokrmů.

POZOR! Denis je velmi citlivý na nedostatek vlhkosti, netoleruje horké sluneční paprsky, ve zvláště horkých dnech je třeba rostliny zakrýt.

Blíženci

Odrůda v sezóně.Doba od klíčení semen do plodení je přibližně 115-120 dnů. Gemini je ideální pro výsadbu na otevřených postelích. Papriky jasně žluté barvy o hmotnosti od 80 do 200 g. To znamená, že nejsou příliš velké. Ideální pro dlouhodobé skladování a pro zimní obrobky. Také velmi dobré pro předkrmy a saláty.

POMOC! Blíženci jsou velmi nenároční, dost odolní vůči suchu a horečce.Imunitní vůči bramborovému viru, na který jsou citlivé jiné druhy.
Doporučujeme také, abyste se seznámili s popisem, pravidly pro péči o tyto odrůdy a jejich pěstováním:

Použitínašich doporučení, můžete si vybrat nejlepší pepř pro výsadbu.Všechny odrůdy jsou dobré a užitečné svým způsobem.Vyberte si semena na základě klimatu a složení půdy ve vaší oblasti.Pro pěstování bohaté sklizně potřebujete správnou péči, pravidelné krmení a ochranu před škůdci.