Aby se pelargónie rozkvetla, jak se o něj starat doma i v zemi?Nezbytné podmínky pro vzhled pupenů

Geranium si dlouhodobě získala čestné místo v srdcích mnoha zahradníků.Milovaná je díky skutečnosti, že při odchodu je nenáročná, roste velmi rychle a téměř po celý rok se těší s hojným, krásným kvetením.

S cílem udržet zařízení v obtížném období a dosáhnout ještě většího rozkvětu je třeba dodržovat všechna pravidla pro zachování nenápadného krásného pelargónie.

Vlastnosti květu

Doba květu je sexuální procesrozmnožování rostlin , sestávající z několika po sobě jdoucích fází.

 1. Pokládka poupat do pupenů.
 2. Vzhled květů, jejich opylení a kvetení.
 3. Tvorba semen.Nejdůležitější krok, který umožňuje, aby pelargónie nadále existovala.

Jak dlouho toto období trvá?

Doba květu pelargónie s náležitou péčí trvá od začátku jara do poloviny zimy. Někteří zástupci rostliny kvetou dobře po celý rok.

Foto

Dále na fotografii můžete vidět, jak vypadá kvetoucí pelargónie.

Potřebné domácí podmínky pro tvorbu pupenů

Pro vytvoření pohodlné existence pro pelargónie je důležité zvolitvhodné domácí podmínky:

 • Pot. Geranium miluje malé hrnce.V prostorných květináčích získává zelenou a kořenovou hmotu.
 • Půda. ​​Geranium upřednostňuje úrodnou půdu.
 • Drenáž. Stagnace vody nesmí být povolena, což může vést k rozpadu kořenů.
 • Osvětlení. Místo, kde se pěstuje květina, by mělo být světlé a teplé.Pokud se pelargónie nachází na parapetu, měl by být chráněn před přímým slunečním světlem.Pod spalujícím sluncem rostlina velmi rychle ztratí svůj dekorativní efekt.
 • Hnojiva. Nedostatek živin vede k vadnutí rostliny.Listy mohou zžloutnout a spadnout (z čeho listy kvetoucího pelargónie nemusí růst ?).Jako vrchní obvaz jsou vhodné hnojiva potaš a fosfor.

  Při používání komplexních hnojiv je třeba věnovat pozornost jejich obsahu dusíku.Měl by být složen z ne více než 11 procent.Jinak pelargónie pěstuje svěží zeleň a nekvete.Je vhodné krmit jednou týdně.

Péče o rostliny

Uvažujme, jak se správně starat o pelargónie tak, aby kvetlo po celý rok nebo v zemi celé léto, jak se o něj staratlepší.

Co je třeba udělat, aby se rozkvetlo na jaře?

Na jaře transplantace pelargónie je nutná transplantace , může být transplantace provedena během období květu ?).Během této doby se potřebné živiny ukládají do pelargónií.Geranium je na tento postup poměrně citlivý, takže jej jednoduše přeneste do nové nádoby o něco většího objemu.Vskladovat půdu je žádoucí přidat síran hořečnatý a dusík.

Pokud se půdní směs připravuje nezávisle, je třeba do ní položit celou řadu minerálních hnojiv.K tomu je vhodné granulované vrchní obvazy s prodlouženým působením.Během transplantace musí být smíchány se zemí.Postupem času se rozpustí v půdě a rostlině dávají živiny po dlouhou dobu.

Geranium je dost náladový na vodu.Nemělo by být zamokřeno.Je lepší sušit než přeplnit.Nadměrná vlhkost může vést k hnilobě kořenů a dalšímu úhynu rostliny.

Jak vydělat pupeny po celý rok?

Je možné prodloužit dobu květu díky prořezáváním vybledlých květenství. Správné prořezávání stimuluje pelargony dobře pro aktivní růst a budoucí kvetení.Po podzimním prořezávání mohou zůstat jen 2-3 oči.Není čeho se obávat.Geran nechte v chladné místnosti až do ledna.

Rostlina musí odpočívat.Již v lednu mohou být pelargónie přemístěna do teplé místnosti.Poté, co rostlina roste, měla by být svírána.

Co mám udělat, abych otevřel na ulici nebo v zemi celé léto?

Nejdůležitější podmínkou pro příznivé kvetení je správná volba místa výsadby.Geranium upřednostňuje slunné oblasti.Pro svěží kvetení celého léta by měla být rostlina mírně zastíněna.Půda musí být úrodná a dobře odvodněná.Nevejde vůbecpelargónie hlinité a jílovité půdy.

Pro hojné a dlouhodobé kvetení by měla být rostlina vybavena pravidelným zavlažováním. Pokud není dostatečná vlhkost půdy, budou květiny malénebo se vůbec nevytvoří.

Je nezbytné, aby pelargónie odstraňovala vybledlé květenství.Jejich odstranění zajistí maximální dekorativnost celé léto.Neméně důležitým faktorem je prořezávání.Přispívá k vzhledu postranních výhonků.Před začátkem květu je vhodné do půdy zavést hnojiva, která obsahují vysoký obsah fosforu.To pomůže vytvořit svěží a hustý keř.

Pro vytvoření velkého počtu velkých květenství je žádoucí používat potašová hnojiva.Při tvorbě květenství a při jejich aktivním růstu je nutné krmit jednou za dva týdny.

Jak vydělat rostlinu bohatě a svěží?

Někdy za všech podmínek může pelargónie stále rozkvetnout.To, že to učiní, je možné pouze pod hrozbou existence.Existuje několik způsobů, jak rozkvět rostliny.

 1. Zajistěte chladné zimování bez jídla a zalévání. Když v zimě takové podmínky přetrvávají, při přemístění do teplé místnosti s příchodem jara bude pelargónie určitě rozkvétat.
 2. Přeneste pelargónie do místnosti s náhlou změnou teploty. Je vhodný balkon nebo transplantace do zahrady.Zmrazování a průvan by neměly být povoleny.
 3. Stojí za to se pokusit přemístit pelargónie na jiné místo. Je docela možné, že prostě není vhodnávytvořené podmínky.
  Důležité! S příchodem pupenů není nutné rušit rostlinu, v tuto chvíli se doporučuje neměnit polohu hrnce.
 4. Zkušení zahradníci doporučují hnojit pelargónie síranem hořečnatým. Je schopen zlepšit dekorativní vlastnosti rostliny.Toto obvaz může prodloužit dobu květu, pozitivně ovlivnit růst pupenů a jas barvy listů a květů.
 5. Lze použít injekce jódu. Pomáhají nejen k urychlení růstu, ale také brání morbiditě.Dávejte pozor na dávkování.Doporučená dávka je 1 kapka jodu na 1 litr vody.

  Na jednu květinu nesmí být najednou naneseno více než 50 ml roztoku.Injekce jódu by měly být podávány po zavlažování čistou vodou.Mokrá půda zabrání výskytu popálení kořenů roztokem.

 6. Její skvělý způsob je extrahovat ho z popela. Za tímto účelem je třeba jednu lžičku dřevěného popela umístit do 1 litru vody a nechat ji vařit, přebytečná kapalina by měla být vypuštěna a použita pro zavlažování ve zředěné formě.

Mělo by být zřejmé, že použití těchto metod je možné pouze u zdravých rostlin. Kvetení z nemocných květin není nutné. Musí být okamžitě zachráněno před houbovými nebo virovými chorobami a škůdci.

Vlhkost a vlhkost mohou vést k plísňovým infekcím, černé hnilobě nebo kořenové hnilobě.Proti této nemoci je docela obtížné bojovat.Zkušení zahradníci proto doporučují začátečníkům, aby okamžitě zničili napadené květiny tak, aby všechny ostatní květiny byly vdům.Pokud se nebojíte o sousední květiny, můžete zkusit léčit pelargónie fungicidy.

Hlavní škůdci, kteří infikují pelargónie, lze připsat molicím, mšicím a roztočům. Mohou být zničeny otíráním mýdlovou vodou, alkoholem nebo speciálními prostředkyproti každému jednotlivému parazita.

Během kvetení pelargónie je nemožné:

 • zabránit vodě v vniknutí pupenů a květenství;
 • ošetřují rostlinu před škůdci.

Ve videu se naučíme, jak dosáhnout, aby pelargónie bohatě a dlouho kvetly:

Klíčem ke svěžímu a dlouhému kvetení je každodenní kontrola a zajištění všech nezbytných podmínek pro existenci rostliny.