Aloe vera - léčivé vlastnosti a kontraindikace

Aloe je léčivá domácí rostlina, která se obvykle nazývá „agáve“ nebo „lékařem“.Tato rostlina často nedokáže rozmazlovat své majitele kvetením, odkud se objevilo její první populární jméno.Druhá rostlina přijala díky svým zázračným vlastnostem.

Mnoho lidí chválí aloe jako lék, který dokáže vyléčit téměř jakékoli onemocnění.

Původně je území Afriky považováno za vlast aloe.Tato rostlina byla často zmiňována v různých starověkých posvátných pojednáních.Kolem 16. století, aloe stal se známý v Evropě.

K dnešnímu dni existuje velké množství druhů této rostliny - existuje více než 400. Aloe se nachází v horách, v tropech a dokonce i v poušti.

K dispozici je také pokojový pohled na květinu, obvykle se připisuje stromovému pohledu.Listy této rostliny mají xiphoidní tvar, šedozelenou barvu, podél jejích okrajů jsou četné měkké ostny.

Délka listů aloe může být od 30 do 60 cm. Také jsou obdařeny neobvyklou povahou jejich struktury - jejich zvláštní hodnotou v jejich hojném obsahu vlhkosti a šťávy.

Povrch listů aloe je pokryt ochranným voskovým filmem, který chrání rostlinu před výpary ajiné nepříznivé účinky.

Domácí květ s nádhernými léčivými vlastnostmi

Dnes je téměř každý okenní parapet nalezen doma aloe.Tento jev není náhodný.

Mnoho odborníků určilo hodnotu a význam pěstování této květiny.Právě ty vlastnosti a složky, které jsou obdařeny aloe, mohou léčit i ty nejpokročilejší formy nemocí.

Aloe je jako pokojová květina pozoruhodná svou nenáročností.Je schopen podporovat svůj život i v těch nejpustnějších podmínkách.

Obecně lze říci, že domácí aloe nevyžaduje zvláštní péči.Při jeho pěstování se však stále doporučuje řídit se jednoduchými pravidly péče.

Když připravujete půdu na aloe, musíte se pro něj pokusit vytvořit takové prostředí, které by připomínalo přirozené prostředí.Aloe má velmi ráda vlhkost, takže odtok lze umístit na dno výsadbové nádrže.

Je vhodné připravit půdu, která obsahuje cihlové třísky a dřevěné uhlí.Také není vhodné přidávat rašelinu.Měl by být napojen v horkých obdobích častěji než v zimě.

Aloe miluje hodně světla a tepla , proto musí být rostlina umístěna na otevřených místech.Při zavlažování můžete použít různé druhy obvazů, například pro sukulenty nebo kaktusy.

„Zralá“ aloe potřebuje transplantaci ne více než jednou za 3 roky a „mladou“ jednou za 1 rok.Rostlina se šíří listy, stonky, semeny nebohlízová separace.

Kašna léčivých vlastností v jedné rostlině

Jak již bylo zmíněno, aloe je předevšímdomácí léčitel .

Ve šťávě této rostliny byly identifikovány látky skupiny vitamínů A, B, C, E, jakož i četné antrachinonové glykosidy, vláknina a mnoho dalších užitečných živin.

Takové množství prospěšných vlastností objasňuje, žealoe má vliv na absolutně jakoukoli oblast choroby .

Díky svým kvalitativním vlastnostem může aloe léčit kožní onemocnění, cukrovku, průjem, jakékoli typy nachlazení, zvyšuje chuť k jídlu a mnohem více.Podrobněji o léčivých vlastnostech aloe a způsobu, jakým se tato rostlina používá v medicíně, jsme tento článek popsali v .

​​

Recepty

Jakýkoli řez nebo otěrulze rychle uzdravit ošetřením poškozené oblasti šťávou z aloe.K tomu odřízněte list květu podélně a aplikujte na ránu.Výsledek nebude dlouho trvat: bolest rychle pomine a rána se uzdraví.

Pro akné, vyrážky a zánět , jakož i pro projevy zvýšené mastné pokožky, můžete pokožku otřít aloe šťávou v noci každé 2 týdny.

Kuří okalze také snadno odstranit použitím buničiny listů aloe.Každých 5 hodin musíte list změnit na nový.Po 2-3 dnech je třeba místo kukuřice napařit a snadno ji odstranit.

Běžné nachlazenílze vyléčit s následujícím složením: 300 g aloe, 3 lžíce.lžíce medu, 3 lžíce.lžíce alkoholu.Aloe listybrousit, přidat med a alkohol, promíchat.Vezměte 1 lžičku 3krát denně.

U všech nemocí dvanáctníku nebo vředůby se 1 čajová lžička aloe měla konzumovat půl hodiny před jídlem.

Listy této květiny jsou schopné rychlezmírnit bolesti hlavy .Chcete-li to provést, stačí jen snížit listy a dát buničinu do chrámů, lehnout si a pokusit se uvolnit.

Nápoje pro kutily

Existuje osvědčený a starý recept na nápoj založený na šťávě z aloe vera, který zabraňuje jakékoli formě nemoci.

Recept na přípravu takového nápoje je velmi jednoduchý.Je nutné připravit nejzralejší spodní listy rostliny.Stav připravenosti k použití listů můžete určit jejich sušicí špičkou.

Dále vložte listy po dobu 8-12 dní na chladné místo (teplota by měla být kolem -6 stupňů).Potom musí být listy rozdrceny a přefiltrovány přes tenká.

Výsledná šťáva by měla být vařena 3 minuty a konzumována jako profylaxe od 50 do 200 ml třikrát denně.Taková šťáva pomůže normalizovat trávení, krevní oběh, léčit žaludeční vředy, anémii a další formy nemocí.

Gel

Aloe listový gel může pomoci zbavit se kožních onemocnění (akné, stárnutí, podráždění).K jeho přípravě budete potřebovat:

  • čerstvé listy aloe;
  • 500 ml.vitamín C v prášku (na čtvrtinu získaného gelu);
  • 400 ml.vitamín E (čtvrtina získaného gelu).

Oloupané listy aloe, sekanou dužinu a přidejte vitamíny B a C. Přidat do suché a čisté nádoby.Skladujte na chladném tmavém místě.

K získanému gelu lze v závislosti na typu pokožky přidat různé éterické oleje.Takžepro mastnou pleťmůžete použít čajovníkový olej, grapefruit, citron. Pro suchou pokožkuje lepší přidat mandlové, heřmánkové a santalové oleje. Pro problematickou pleť , pelargónie nebo petržel.

Všechny éterické oleje nepřidávají více než 3 kapky.

Pro prevenci vnitřních chorob lze také vyrobit gel aloe vera.K tomu potřebujete květinovou šťávu a med, které se berou ve stejných částech.

Tato kompozice by měla být umístěna na chladném místě a trvala na ní 3 hodiny.1 čajovou lžičku třikrát denně před jídlem.Takový nástroj pomáhá léčit nemoci žaludku a normalizuje stolici.

Injekce

Neuvěřitelně silný účinek působíinjekce obsahující aloe .Díky injekcím aloe bylo možné léčit tak závažná a stagnující onemocnění, jako jsou: chronická onemocnění očí, střev, astma a další.

Někdy lze injekce podávat pro různé kožní nemoci: furunkulosa, trofické vředy, radiační poškození, popáleniny a zánětlivé procesy.

Injekce Aloepomáhají léčit nemoci ženských pohlavních orgánů a prostaty u mužů.Takové injekce mohou pomoci i těm, kteří trpí ztrátou sluchu a tuberkulózou.

Obvykle se předepisuje vždy 1 ml injekcedenpro dospělého a pro děti - do 0,5 ml.V případě potřeby může být léčba pokračována nebo přerušena opakováním po 2-3 měsících.

Kontraindikace při použití

Před zahájením léčbyje nutné se seznámit s možnými důsledky , které mohou nastat při používání ) aloe orálně i ve formě injekcí.

Existuje několik hlavních kontraindikací, podle kterých je jakákoli léčba aloe zakázána:

  1. V období menstruacese aloe nedoporučuje používat v léčbě, protože pomáhá zvyšovat krevní oběh.v těle, přičemž krvácení v těchto dnech může zesílit.
  2. Jakékoli vnitřní krvácenírovněž zakazuje léčbu aloe (například krvácivým vředem).
  3. Těm, kteří používají aloe vera jako stimulanty chuti k jídlu, alejsou náchylní ke vzniku a vývoji žaludečních vředů , se rovněž nedoporučuje pokračovat v takové léčbě.
  4. Aloe je kontraindikována u hemoroidů , protože může zvýšit zánět a způsobit krvácení z hemoroidů.
  5. Aloe může při požití zvýšit zánět žlučníkua žlučovody.
  6. Lékaři ve všech stádiích těhotenstvínedoporučují použití aloe uvnitř.
  7. Pro různá onemocnění mozku , doprovázené zánětlivými procesy.

Fotografierostliny

Ve skutečnosti se v medicíně používá aloe vera, protože se jedná o velkou rostlinu, která se pěstuje na zvláštních plantážích, ale její menší bratři, aloe podobné stromům a holly, které rostou na parapetech, nejsou o nic méně užitečné.
[nggallery id = 31]

Užitečné poznámky

Pro léčbu nachlazeníaloe může být velmi efektivní .Může být použit v čisté formě, 4 kapky každých 5 hodin, nebo zředěn čistou vodou nebo mrkvovou šťávou v poměru 1:10.

Scarlet agáve má silné antibakteriální vlastnosti, a protoje velmi vhodný jako prostředek k boji proti mastné kůži , akné nebo akné.Můžete použít následující recept: 1 polévková lžíce.lglycerin, 1 polévková lžíce.lmed, 1 polévková lžíce.laloe, citronová šťáva.Taková kompozice se aplikuje na obličej po dobu 40 minut a opláchne se teplou vodou.Stav pokožky se výrazně zlepší.

Při pravidelném tření pokožky obličeje a dekoltu šťávou z aloe je možné zřetelnězlepšit jeho krevní oběh : získává zdravý vzhled, zvlhčuje.Pro vlasy můžete použít následující masku: 1 polévková lžíce.lžíce aloe šťávy, 1 polévková lžíce.lžíce medu, citronová šťáva, 1 žloutek.

Je důležité vědět, , co je šarlatová léčivá látka, protože rostlina, která nedosáhla věku 4 až 5 let, nemá léčivé vlastnosti.

Kromě toho je třeba se před zahájením léčby touto rostlinou seznámit s kontraindikacemi, které pomohou vyhnout se nepříjemným následkům.

Video o zázraku stého lékaře

Podívejte se na videoSergei Denisevich o všestrannosti použití aloe a o vlastnostech péče o něj.