Amrox maso a vejce kuřat: péče bez potíží

Moderní chovatelé drůbeže v procesu chovu kuřat ve směsi často preferují směr masa a vajec.Tito ptáci mají vysokou produktivitu, navíc nesou dobrá vejce a mají kvalitní maso.

Plemeno Amrox je obzvláště oblíbené u ruských zemědělců.Kultivace těchto nádherných ptáků a péče o ně budou diskutovány v tomto článku.

Popis

POZOR : Toto plemeno má velké množství charakteristik, díky kterým je možné ho rozpoznat u ostatních kuřat.Kohouti Amrox jsou vysoké a velké.Mají širokou hruď, masivní vroubkování a zobák.

Zobák je často žlutý, je vztyčený.Často má 5 až 7 zubů zbarvených červeně.První a poslední jsou užší a nižší.Zub umístěný vzadu běží rovnoběžně se zadní částí hlavy.Hlava kohoutů je velká, je úměrná tělu.

A oči kuřat jsou tmavě hnědé - takto lze toto plemeno rozeznat .Hřbet kohoutů je velký a široký, často tvoří půlkruh spolu s ocasem a hlavou.

Pokud jde o ocas, má střední velikost a je umístěn v úhlu 45 stupňů.Má nafouklé peří a pockmarked barvu.Hrudník jednotlivců je velký, je konvexní a má krásné peří.

Křídlamalé, přiléhavě přiléhají k tělu.Metatarsus a hlava jsou od sebe poměrně široké - mají podlouhlý tvar.Metatarsus se vyznačuje žlutou nebo jasně růžovou barvou.

Kuřata Amrox mají stejný popis jako kohouti .Je však třeba vzít v úvahu některé nuance - ocas není tak široký a kratší křídla.Na zobáku může být tmavý stín.Pokud jde o pruhy na těle, kuřata mají více bílých pruhů než černé.Kohouti mají opak.

Fotografie zástupců plemene

Kuřata tohoto plemene mají husté peří přiléhající k tělu.Vyznačují se tmavou barvou a malými bílými skvrnami na břiše.


Jak určit pohlaví?

TIP : Jedním z nejlepších způsobů, jak určit pohlaví kuře, je prohlédnout jeho křídla.Když jsou jednotlivci ve věku 3 dnů, křídla mužů se ve srovnání se slepicemi zesvětlí.Po změně barvy peří.

Můžete také použít metodu známou našim předkům.Chcete-li zjistit kuře nebo kohouta, musíte vytáhnout křídlo dítěte a potom ho narovnat a pečlivě zvážit.

Určitě věnujte pozornost přítomnosti peří mouchy .U dívek budou silnější a o něco delší.Vizuálně to všechno vypadá jako obměna peří.

U mužů lze pozorovat další obrázek - na prodlouženém křídle jsou vidět peří uspořádaná v řadě.

​​

Další jednoduchý způsob, jak určit pohlaví, je následující :

 • Musíte chytit kuřátko tlapkami.
 • Po němby měla být obrácena.

Pokud vtáhne hlavu do svých ramen, naznačuje to, že se jedná o kuře.A pokud to začne točit - to naznačuje, že je to kohoutek.Tato metoda je velmi jednoduchá, ale není vždy spolehlivá.Výše uvedené metody vám pomohou přesněji odlišit vás od chlapců.

Podmínky zadržení

Díky tomuto rychlému růstu a rychlejšímu přizpůsobení podmínkám prostředí je toto plemeno velmi populární. Amrox se dobře přizpůsobuje všem podmínkám a je považován za nenáročný .

Začínající amatérští chovatelé drůbeže budou schopni takové ptáky chovat bez větších obtíží.Jejich hlavním úkolem je však také zajistit dobré podmínky zajištění.

Požadavky na kuřecí měď jsou následující :

 • Slepice jsou špatně ošetřeny na vlhkost, takže by měla být suchá.
 • Je důležité mít přirozenou ventilaci, aby se zabránilo tvorbě plísní a virů.
 • Pohlaví by se mělo čas od času dezinfikovat vápnem nebo rašelinou.
 • Ve veřejné sféře by měl být popel a písek.Při koupání v takové směsi se mohou jednotlivci zbavit parazitů na peří.

Krmení a pití

Tyto vrstvy nejsou pro stravování nenáročné.Je důležité vytvořit pestrou a kompletní nabídku.Měla by zahrnovat zeleninu, byliny, skořápky, mléčné výrobky.Ptáci by měli mít přístup k čisté vodě.Misky na pití se umisťují na území chůze.

Složení krmiva musí zahrnovat vápenec a křídu .Podle zkušených chovatelů drůbeže budou růstintenzivnější.

DŮLEŽITÉ : Strava také hraje velkou roli, protože ovlivňuje chutnost vajec a masa.

Jemnosti pěstování

Věnujte pozornost těmto jemnostem pěstování :

 1. Kuřata jako hnízda kvůli své velikostinízký typ.Pokud jsou příliš vysoko, začnou se řítit k podlaze.Výška hnízd by neměla být vyšší než 0,5 metru.
 2. Nemá smysl udržovat vrstvy déle než dva roky.Začnou snášet několik vajec a často onemocní.
 3. Kuřata, která se spěchají dobře, mají lehké nohy, protože veškerý pigment jde do skořápky vajec.Pokud má žena žluté nohy, jedná se o manželství.
 4. Na jaře a v létě se slepice často řítí, takže jejich vejce jsou menší.Do krmiva můžete přidat kopřivy a bílkoviny, abyste je zvětšili.Amrox je nechává pást se a nezávisle obohatí jejich stravu.
 5. Pokud je skořápka křehká, znamená to, že kuřata postrádají fosfor.Vejce může být špatně absorbováno a
  může být špatné kvality.Chcete-li tomu zabránit, přidejte do krmiva ryby nebo kostní moučku.

Užitečné video

Podívejte se na rysy pěstování kuřat Amrox:

Závěr

Závěrem stojí za zmínku, že takové plemeno kuřat je vynikajícím řešením jak pro malé hospodářství, tak pro produkční chov.Podle tipů budete moci pěstovat zdravé jedince na maso a získat velké množství vajec pro sebe a na prodej.