Andělská křídla - čínská růže Andělská křídla: Tipy pro péči a pěstování ze semen

Andělská křídla(„Andělská křídla“) je jedním z druhů čínské růže.

Odrůda - trvalka je zahrada i květináče.

A cítí se skvěle v povětrnostních podmínkách Ruska.

Popis

Čínské růže Angelwings nemarně takové jméno dostal.Její vzhled ho plně potkává.Malý keř vysoký až 20 cm.

Má malé upravené listynasycené jasně zelené barvy,tenkou, ale silnou stopku stejné zelené barvy.

Může existovat velmi velké množství listů, jejich velikost se může velmi lišit.Nejdůležitější věcí jsou květiny shromážděné v květenství.

Na jednom keři může býtaž sto květenství. Květy jsou nejčastěji bílé nebo růžové a všechny jejich odstíny.

Okvětní lístky mohou být froté a hladké.Jak roste celá rostlina, roste počet okvětních lístků, na konci růstu se vytvoří elastický pupen.

Na našem webu najdete také další druhy zajímavých rostlin: červenolistá, bažinově zelená, stromovitá, keř.

Foto

Na fotografii můžete obdivovat čínskou růži Angel Wings (Angel Wings):

)

Péče

Podívejme se podrobněji na fáze výsadby a péčeZa čínskou růží, Angel Wings.

Přistání

Andělská křídla nelze nazvat velminenáročnýmirostlinami, pokud jsou nesprávně udržovány, umírají velmi rychle.Tato odrůda je klíčena ze semen.V balení je obvykle o něco více než deset.

Pěstování čínské růže, Angel Wings, ze semen není snadný úkol.Semena se musí umisťovat dospeciálního substrátu(prodávaného v obchodech) do hloubky 5 mm, posypat na zem zeminou, trochu navlhčit a přikrýt sklem.Sklo může být občas odstraněno, aby se půda zvlhčila a saturovala kyslíkem.

Půdu si můžete sami vytvořit.Na dno hrnce nalijte drenáž (například drcenou polystyrénovou pěnu), nalijte univerzální květovou směs, přidejte písek a na vrchol rašelinu po namočení v horké vodě.

Pro větší jistotu mohou být semena před vysazením semena namočena do vody nebo slabého roztoku manganistanu draselného po dobu 2 týdnů.První výhonky by se měly objevit do 30 dnů.

Video na téma „Čínská křídla růžového anděla, rostoucí ze semen“ vám pomůže pochopit složitost otázky:

Země

Země by mělabýt vzduchotěsné a vodotěsné

Důležité. Můžete si koupit běžnou rašelinovou půdu nebo květinovou směs, přidat k ní humus, písek a drenáž.

Zalévání

Během období růstu a během kvetení by měla být květinazalévána hojně(a pokud je květina na otevřeném terénu a pokud je květinav hrnci doma).

Pokud je rostlina v květináči, je třeba nalít vodu do pánve,pod kořeny květu lze nalít pouze trochu vody, aby se zvlhčila ornice.

Stagnující voda také nepříznivě ovlivňuje květ, proto je lepší nalít zbývajícívodu z jímky. Ornice musí být vždy vlhká.

Listy musí být nastříkány.Po zastavení kvetení, kdy listy začínají klesat, musí být zavlažování zastaveno, pouze občas navlhčete hliněné hrudky.

Osvětlení, teplota

Všechny růže jsou velmi podobnéjako světlo a teplo. Pokud má dům okna směřující na jih, je lepší tam umístit Angel Wings.Totéž platí pro situaci na otevřeném prostranství.Pro dlouhé a trvalé kvetení, květiny potřebují 4-6 hodin denně na slunci.

Ideální teplota je od +24 do +30.Pokud teplota klesne pod +10, rostlina zemře.Je-li však teplota velmi vysoká a sluneční paprsky jsou přímé, pak je nezbytnéchránit kořenyrozety před přehřátím.To se nejlépe provede okamžitě po přistání a posypeme kořeny shora shora 2-3 cm země.

Krmení

Rose Angelwings musí být krmena . Vhodnýmje jakýkoli univerzální prostředekpro rostliny v květináči.Také tento druh rostliny potřebuje hořčík.Je lepší vzít hořčík v chelátové formě.Květinu musíte krmit ráno, v ne-horkém období, jednou týdně.Je to možné častěji, ale pak by dávka měla být významně snížena.

Rozmnožování

Všichni zahradníci jednomyslně říkají, že tento druh je lepšímnožit se řízky , množení semen nepřináší prakticky žádné výsledky.Pro řízky je lepší zvolit nejzdravější keře.

Kvetoucí

Angelwings mohou kvetou v květináči téměř bez přerušení.Na volném prostranství je období květu období od konce dubna do poloviny července.

Očekávaná délka života

Tato růže jevíceletá rostlina , takže se jí bude líbit od jednoho do pěti let s náležitou péčí.

Transplantace


tyto květy rostou velmi rychle, takže je třeba zásobit spoustu květináčů.Mladé rostlinyněkolikrát do roka.

Jak rostete, musíte se transplantovat do květináče s velkým průměrem.Dospělé rostliny jsou transplantovány méně často - jednou za několik let.

Pro bezpečnou transplantaci musí být hliněné hrudky zcela opleteny kořeny rostliny.

Po první výsadbě je lepší rostliny zalévat z palety.Kořeny se tak zachytí na nové půdě.

Škůdci, choroby

Důležité. Pokud je péče zcela správná, pak škůdci a nemoci růžici neobtěžují.

Roztoč pavouk

Milimetrový hmyz, který zakrývá listy rostlin stěží viditelným pavučinou.Listy zžloutnou, spadnou a uschnou.Z tohoto důvodu může být rostlina ovlivněna šedou hnilobou.Jako profylaxe by rostlina měla být stříkánapravidelně, , ale nesmí se nechat stagnovat v růžových pouštích.

Je nezbytnéodstranit spadané listí a sušené pupeny. Pokud je nemoc přestopředjel růži, pak ji musíte stříkat ještě častěji.Rostlinu můžete řádně zalévat a uzavřít na tři dny plastovým sáčkem.Z vysoké vlhkosti musí klíšťata zemřít.

Lze také ozářit spodní stranu listů ultrafialovým světlem.V tomto případě je však lepší zabránit výskytu škůdce, protože boj proti němu výrazně vyčerpává růži a jejího majitele.

Mšice

Jedna mšice není hrozbou, ale pokud je toho hodně, pak je rostlina ve skutečném nebezpečí.Listy nemocné rostliny zžloutnou, zabalí se do tubulů a spadnou.Květina bude stagnovat a nebude květovat, ale pokud je mnoho škůdců, listy se stávají lepkavými z mšic.

Je snazší zabránit výskytu mšic než později bojovat.Ale je docela možné vyhrát.Pokud se mšice na rostlině usadila v množství několika kusů, můžete zkusitlisty omýt velmi studenou vodou nebo je otřít mýdlovou vodou.

Pokud mšice již zachytila ​​rostlinu jako lokalitu, bude třeba použít speciální chemikálie, které lze zakoupit v obchodě.Po porážce mšic se Angel Wings zotaví na nějakou dobu a v tuto chvíli potřebují obzvláště pečlivou péči.

Chloróza listů

Nepříjemné onemocnění způsobené porušením podmínek jeho zadržení.Objeví se s nesprávnou péčí.

Listy se začínají měnit tvar, kroucení, objevují se na nich skvrny špinavých květů ,spadají poupata, nekvetoucí.

Chlorosis je nemoc, při které rostliněchybí zinek, železo, mangan, draslíka další látky.

Abychom zachránili květinu, stojí za to ji přesadit na nový substrát s nezbytnými hnojivy, pečlivě a denně stříkat listy.

Pokud nemoc právě začala, lze transplantaci upustit od přidávání prospěšných látek do půdy.

Absolutně všechny Angelwingsovy choroby vznikají v důsledku neodborné péče, a proto musí být při dodržení všech pravidel rostlina naprosto zdravá.Pokud existují nějaké příznaky choroby, pak musíte okamžitě opravit chyby obsahu této květiny.To může nemoc zcela zastavit.

Doma si téměř všechny druhy ibišku vyžadují relativně jednoduchou péči - a vděčnost hostům potěší svěží, zářivé barvy.Přečtěte si naše materiály o vlastnostech pěstování rosely nebo Súdánu, červeno-červené, syrské, bažiny, keře, ) travnatý ibišek.

Závěr

Proč se na našem webu nachází „Angel Wings“ v sekci ibišek ?

Všechno je jednoduché - mnozí pěstitelé květin si stále jsou jistí, že tato rostlina patří k tomuto konkrétnímu druhu.To je však klam.Zmatek ve jménech byl způsoben obchodníky.

Věc je taková, že v posledních letech čínští chovatelé chovali několik podobných odrůd růží.Začali jim říkat čínské růže.A předtím to nazvali Hibiscus.Hibiscus čínská růže je specifický název (Hibiscus rosa-sinensis) specifického druhu, dlouho pěstovaný v místnostech.

Rose Angelwings jeskvělou volbou pro zahradu a dům. Potěší oko majitele a bude vypadat opravdu krásně.A péče o ni je jednoduchá a zábavná.