Anredera pokoj liana: jak pěstovat doma?

V zemích s teplým podnebím se tato rostlina používá k terénním úpravám.

Kroucené větve tohoto liána s původně zkroucenými listy jsou docela ozdobné.

V Rusku se Anredera pěstuje jako pokojová rostlina.

Vlastnosti formuláře

Anreder ( bussengoltz)) je rod lezení révy s dlouhými výhonky z čeledi Basell.Má masité listy ve tvaru srdce.

Kvetou s bílými lamelami, které na konci léta hojně pokrývají vzdušnou část rostliny.V přírodě dosahují výhonky délky 6 metrů.

Révy se pěstují také doma: Fatshedera, Hoya Karnoza, Hoya Obovata a liana podobné: Ampelic ficus, plíživý ficus, druhy Wisteria, lezení na hortenzii a různé odrůdy hroznů.

Z hlízového kořene roste několik výhonků najednou, což vytváří husté propletení.Výhonky rostou vysokou rychlostí a rostlina rychle vytváří hustý klobouk visících výhonků.

Pokud používáte speciální podpěry nainstalované v květináčích, rostlina se změní na zelenou obrazovku.

Během květu voní Anderara příjemnou jemnou vůní, která se ve večerních a nočních hodinách zesiluje.

Rod této rostliny zahrnuje 10 druhů.VVnitřní květinářství rozšířený pohled Anredera srdečný.

Níže jsou uvedeny fotografie Anrederova liána rostoucí doma:

Výhody rostliny

Tato rostlina se nazývá „špatné brambory“, protoževe své domovině v Jižní Americe a Asii se používá jako jídlo.Hlízy mají příjemnou, škrobovou chuť.

Listy této květiny jsou také jedlé, chutnají blízko špenátu.

Funkce domácí péče

Anredera je poměrně vzácná rostlina, takže je nepravděpodobné, že najdete hotovou kopii v obchodech.Můžete ji pěstovat zakoupením hlíz.

Nádobí a půda pro výsadbu

Pro pěstování se doporučuje vybrat široké, ale mělké nádoby.Vyberte si hrnec s průměrem přesahujícím výšku.Je vyžadována velká vrstva drenáže na dně.

Půda se připravuje smícháním dvou částí univerzální půdy pro listnaté rostliny a jedné části velkého říčního písku nebo rašeliny.

Zalévání a vlhkost

Rostlina se hojně zalévá jako vrchní vrstva půdy v květináči.Nepotřebuje postřik, protože se cítí normálně na suchém vzduchu.
Poté, co Anredera zmizí, zalévání se drasticky sníží.

Teplota osvětlení a udržování

Zařízení upřednostňuje dobře osvětlená místa, proto se doporučuje ponechat jej na západních nebo východních oknech.V severním okně Anredera onemocní z nedostatkusvětla.Pěstování na jižním okně je možné, pokud je rostlina postupně zvyklá na slunce.

Optimální teplota pro květ je mírná, pokojová teplota.Rostlina však není přizpůsobena chladu, takže v chladné místnosti poroste špatně a bude bolet.

DŮLEŽITÉ. Při chlazení neuchovávejte Anrederu na balkóně, protože nemůže tolerovat ani krátkodobou podchlazení.Chraňte také před průvanem.

Vrchní obvaz

Během vegetačního období je rostlina krmena každých 15 dní komplexním hnojivem pro pokojové květiny.Oblékání můžete kombinovat s použitím organických látek.Během květu se organická hmota nedoporučuje.

Krmení Anredere je nezbytné, protože její kořeny jsou umístěny blízko povrchu.

Prořezávání

Rostlina nevyžaduje tvorbu korun.Aby se však zachovala stejnoměrnost vývoje keře, měly by se stříhat příliš dlouhé výhonky.

Pravidla pro transplantaci

Anreder je znovu vysazen a nahrazuje půdu, pouze pokud kořeny dorostou v celém prostoru hrnce.Pokud vidíte, že se hlízy objevily na povrchu, měla by se změnit kapacita a půda.Provádí transplantaci na jaře, než se objeví první klíčky.

Hlízy by měly být očištěny od staré půdy a nemocná by měla být oddělena.Po výsadbě hlízy nejsou podmáčeny.Zalévání se zvyšuje, jakmile začne růst výhonků.

Metody množení

Anreder se nejlépe šíří hlízami.Nově vytvořené hlízy jsou oddělenyna jaře, během transplantace.Před výsadbou je žádoucí ošetřit je roztokem manganistanu draselného.Každá hlíza je zasazena do samostatného kontejneru.

Lze také použít Cherenkovovu metodu.Řízky řezané z rostliny jsou rychle zakořeněny ve směsi rašeliny a písku.Jakmile se na řízcích objeví nové výhonky, hlízy se přesadí do nádob s živnou půdou.

Rostlina množená osivem v březnu.Semeno je rozptýleno po povrchu a posypáno malou vrstvou písku.Pro vzhled klíčků potřebují teplo a světlo, takže plodiny jsou pokryty sklem nebo filmem a položeny na parapet.

POZOR. Nedovolte, aby přímé paprsky dopadly na kontejner s plodinami.Semena z toho nebudou klíčit, ale budou svařena ze skleníkového efektu.

Semena rychle vyklíčí, pak se ponoří do směsi trávníku, písku a rašeliny ve stejném množství.Sazenice se vysazují v samostatných nádobách ve fázi 4-5 listů.

Spící období

Na podzim vyschnou výhonky rostliny.Musí být nakrájeny v jedné rovině se zemí, dejte hrnec na chladné a suché místo.Zalévání hlíz v zimě není nutné.

Anredera v březnu opustila zimní hibernaci.V tuto chvíli musí být umístěna na jasné teplé místo a voda.Výhonky se objeví velmi rychle a rostlina opět zezelená.

Odrůdy, které na zimu neklesají, nejsou ořezávány.Přesazení takové rostliny je nežádoucí, protože existuje nebezpečí zlomení křehkých výhonků.

Škůdci a nemoci

Rostlina je ovlivněna mealybušky, mšicemi a pavoukyklíště.Boj s nimi pomáhá mýt listy mýdlem a vodou a ošetřovat insekticidy.

Anreder trpí plísňovými chorobami, pokud je chován ve vlhké, studené půdě.Hlízy za takových podmínek hnijí a rostlina umírá.Aby se tomu zabránilo, je nutné dodržovat normy zavlažování.

Užitečné video

Závěr

S náležitou péčí Anredera rychle vytvoří listovou zelenou obrazovku, která dokáže ukrást jakýkoli interiér.Rostliny uzly na balkóně a bude to vypadat jako roh tropické zahrady s krásnými vinicemi.

Vážení návštěvníci!Zanechte své připomínky k pěstování a péči o Anrederu doma