Anthurium po transplantaci: proč neroste a jak se vyhnout negativním důsledkům postupu?

Anthurium, lidově nazývané „Mužské štěstí“ - exotická pokojová květina s úžasnou vysokou dekorativností.Není tak rozmarný, jak si mnozí zvyklí myslet.

Aby se však rostlina potěšila jasnými barvami po celý rok, je nutné dodržovat podmínky pro její pěstování a řádně transplantovat.Přečtěte si více o tomto v tomto článku.

Účinek postupu na rostlinu a proč může zemřít?

Pravidelná transplantace do čerstvé půdy je nutná pro jakoukoli pokojovou rostlinu. Anthurium není výjimkou.Faktem je, že v průběhu času se kořenový systém zvětšuje, stává se přeplněným v květináči.

Kromě toho použití květů užitečných látek z půdy vede ke skutečnosti, že půda postupně ztrácí své vlastnosti.Transplantace anthuria je proto důležitým postupem pro jeho normální růst a pohodu. Je však třeba si uvědomit, že tento zásah může kromě výhod vyvolat v rostlině také stres.

Pozor. Pokud je postup prováděn nesprávně, existuje vysoké riziko poškození květu, vyvolání chorob a dokonce i jeho smrt.

Aby se zamezilo nepříznivému vlivu , je třeba znát hlavní nuansy transplantace.

Doporučuje se, aby byl zakoupený závod v následujících dnech transplantován, aby se zkontroloval kořenový systém a přenesl se do vícevhodný květináč.

Směs půdy se mění jednou ročně pro mladou rostlinu, jednou za každé tři roky pro dospělou.To se nejlépe provádí na jaře.Během kvetení se nedoporučuje transplantovat rostlinu.

Anthurium miluje volný prostor, a proto musí být bank vybrán hluboký a široký. Půda musí být výživná, volná, vlhká a prodyšná.

Před výsadbou je substrát ve starém květináči s anthuriem hojně zvlhčen, po kterém berou květ stonky a opatrně je odstraní spolu s hliněnou hrudkou.

Kořeny musí být zkontrolovány na poškození, stopy nemocí a škůdce. Pokud rostlina vypadá zdravě, je přesazena do nového kontejneru. Na povrch se přidá čerstvý substrát a poté se zalévá.

Pokud dodržujete základní pravidla, ošetřujte rostlinu opatrně a pomozte jí zvyknout si na nové podmínky, po transplantaci nehrozí smrt anthuria.Po transplantaci potřebuje anthurium zvýšenou pozornost a pečlivou péči.Aby kořeny zesílily a nehnilo, zalévejte rostlinu v minimálních objemech.

Pozor. Po přesazení je důležité zajistit, aby voda v hrnci nestagnovala.

Krmení v příštích 15–20 dnech je lepší odmítnout.Místo pro květ musí být vybráno měkkým a rozptýleným světlem.

Pokud je přizpůsobení květu novým podmínkám bolestivé,je třeba věnovat pozornost varovným signálům a odstranit je.

Nesprávná doba transplantace, nevhodný substrát, poškození kořene ajiné faktory mohou vést k vadnutí a dokonce k smrti anthurium.

Listy zbarvují žlutě

Žloutnutí listů po přesazení může znamenat nedodržení režimu zavlažování. Stagnující voda v jímce kazí kořenový systém, což vede k takovému vnějšímu projevu.Pálení listů je také pravděpodobné na přímém slunečním světle.

Celkové žloutnutí a vadnutí znamená porážku Fusária. Expozice škůdcům je také možná.

Důležité. K vyřešení problému je nezbytné upravit podmínky pro pěstování anthuria, a pokud jsou zjištěni škůdci, upravte je speciálními chemikáliemi.

Kohoutek

Špatné umístění anthuria často způsobuje jeho vyblednutí. Je nutné zvolit pro něj parapet, kde není příliš mnoho světla, ale ani tma.

Jsou-li detekovány alarmující známky vyblednutí květin, pomůže 0,3% roztok Karbofos nebo Actellik v množství 2 ml na 1 litr vody.Můžete si ji koupit v každém zahradním obchodě.Rostlina se ošetří a po dni se zbytky léčiva omyjí.Postup opakujte po týdnu.

Neroste

Náhlé zastavení růstu a vývoje rostliny naznačuje nesprávně vybraný substrát.V tomto případě anthurium nevytvoří nové stonky, listy a květy.

Při přesazováníje lepší koupit hotovou hliněnou směs ve specializovaném obchoděnebo ji připravit sami pomocí složení:

  • dvě části rašeliny;
  • dvě části rašelinného mechu;
  • jeden kus země.

Lze také přidat písek a uhlí.

Nekvete

Pokud anthurium po výsadbě nekvete, ujistěte se, že má dostatek tepla a osvětlení. Zkuste pomoci exotické rostlině s teplou lázní. K tomu nalijte horkou vodu (asi 60 ° C) do pánve.

Teplá pára vytvoří příjemnou teplotu a vlhkost.Po ochlazení je třeba vodu vypustit.Uspořádejte takový postup jednou za 7-10 dní.

Blackens

Nesprávná péče po transplantaci může vést k černění listůa ke ztrátě dekorativnosti.Pravděpodobné příčiny - průvan, vyčerpání půdy, jasné osvětlení, nesprávné zalévání - by měly být odstraněny.

Pozor. Černý povlak se objeví, když jsou ovlivněny mšice a molice.Pro ošetření se listy utírají a stříkají speciálními insekticidy.

Vysychá

Sušení listů je známkou nedostatečné vlhkosti vzduchu. Neměli bychom zapomenout, že u listů tropických listů vyžaduje tato tropická rostlina vysokou vlhkost (85–95%).

V místnosti se suchým vzduchem byste jej měli pravidelně stříkat.V tomto případě nedovolte, aby na květenství dopadla voda.

Kompetentní přístup k transplantaci, dodržování hlavních fází a náležitá péče po zákroku umožňují rostlině zabránit stresu a vadnutí.Anthurium roste dobře doma, stačí pro něj vytvořit pohodlné podmínky.