Atraktivní, chutné a zdravé třešně odrůdy Black Cork

Třešňové bobule jsou milovány mnoha lidmi.Jsou široce používány ve vaření a medicíně.Cherry označuje dietní produkty, takže tyto bobule lze konzumovat i při omezené stravě.

Také plody třešní mají laxativní účinek na člověka, což je důležité pro stravu zaměřenou na hubnutí.

Chernokorka Cherry - známá svou chutí, atraktivním vzhledem a užitečnými vlastnostmi, úplným popisem výhod této odrůdy a fotografií dále v článku.

Další nesporně užitečnou vlastností třešní je antiseptický účinek, který má na lidské tělo.

Čaj s třešňovým džemem je při zvýšených teplotách ideálním nápojem, dokonale uhasí žízeň a má příznivý účinek na tělo.

Pokud se obrátíme na staré recepty tradiční medicíny, doporučuje se použít jeden kilogram třešní za den, pokud je to možné, rozdělit toto číslo na několik porcí a během dne vypít 7-8 sklenic mléka.Tato metoda je považována za nadměrnou pro artritidu.

Historie chovu a oblast líhnutí

Třešňová odrůda Chernokorka byla v Rusku regionalizována naúzemí Krasnodar a Rostov od roku 1974

V tomto regionu se cítí skvěle atakové odrůdy jako Chernaya Krupnaya, Minx, Ashinsky Stepnaya.

Vzhled třešně Black Cork

Zvažme samostatně vzhled ovocného stromu a samotného ovoce.

Strom

Třešně z odrůdy Black Cork vypadajímalý rozvětvený strom, který vypadá spíše jako keř. Jeho koruna má zaoblený a mírně usazený tvar.

Stromy Black Corkdobře snášejí sucho , nepotřebují hodně vlhkosti, alepotřebují hodně slunečního světla .Nanízké teploty v zimě není Black Cork příliš odolný.

Ovoce stromu se vyskytuje v polovině léta.Cherry začíná nést ovoceod třetího do čtvrtého roku po výsadběv půdě.

Chernokorkská třešeň je samooplodná, proto jsou pro ni nejlepšími opylovači třešeň Lyubskaya a třešeň Donchanka, Jaroslavl, Aelita.

Robin, Podbelskaya a Turgenevka jsou také neplodné.

Ovoce

Třešně Cherkorki mají bohatou červenou barvu a také subkutánní tečky.

Bobule chutnají docela sladce, je skvělé je používat čerstvé, protože je jich tolik vitamínů. Hmotnost každého bobule je až 4,5 g.

Velké odrůdy se také liší vynikající chutí, jako jsou Morozovka, Zhivitsa a Kharitonovskaya.

Blackcorkje známá svou tenkou kůží. Z této višně se často vyrábějí přípravky na zimu, bobule jsou vynikajícípro zmrazení.

Kost je jednoduše oddělena od buničiny jiným způsobemplus tato třešeň - malá kost.

Stonek třešně je poměrně tenký, ale ovoce drží velmi pevně.Takové stromy zpravidla dávajívelkorysý výnos , za normálních pěstebních podmínek mohou dosahovatasi 30 kg ročněaaž 60 kg se zvláštní péčí o rostlinu.

Velkolepé výnosy jsou také prokázány Ural Ruby, Rossoshanskaya Cherny, Coeval, jakož i Memory of Yenikeyev.

Fotografie odrůdy


Výsadba a odjezd

Nejprve si vyberte místo pro třešně.Existuje několik pravidel pro výběr vhodného území.
Blackcork potřebuje dostatečně osvětlenou plochu .

Protože třešeň Chernokork ne vždy toleruje zimní mrazy, je lepší zasadit ji vedle venkovských domů, kterémohou strom uzavřít před silnými větry. V ideálním případě by místo pro výsadbu této třešně mělo být slunné a uzavřené budovy na severní straně.

Nad stromem by neměly být vinice ani vyšší stromy, které blokují sluneční světlo.Jinak budou třešňové plody méně sladké a sklizeň bude méně hojná.

Blackcorkby neměl růst, pokud podzemní voda proudí těsně nebo stagnuje . Hlinitá půdaje jednou z nejvhodnějších možností pro růst tohoto stromu.

Nejvhodnějším časem pro výsadbu Chernokorky do půdy ječasně na jaře , kdy je teplota již stabilně nad nulou, ale přijiné ovocné stromy ještě neměly čas se objevit pupeny.

Černokorkanemá ráda sousedy, a proto by jiné stromy neměly růst v okruhu pěti metrů , nezáleží na tom, zda jsou ovocné či nikoli.

Mísa pro výsadbu sazenic třešní by měla být přibližně60 cm hluboká. Aby byla půda vhodnější pro výsadbu korku černého, ​​nalijte kompost a úrodnou vrstvu půdyna dno jámy , která byla odstraněna při vykopávání jámy, pak do půdy přidejte fosforečná a draselná hnojiva.

Před výsadbou stromu je třeba prořezat kořen a odstranit všechny poškozené procesy. Kořenový krkmusí zůstat venku ave výšce 5-7 cm od země.

Když jste již spustili strom do jámy a zakryli ho zemí, vytvořte pro něj malou příkopu kolem kmene, kde musíte nalít vodu.

Černokorka nemá rád vodu, ale poprvé po výsadbě musí strom dostatek vlhkosti.

Pokud jste si na jaře koupili sazenici, můžeteokamžitě odříznout další větve.

Alekořeny nelze řezat:Čím více kořenů, tím lepší bude kořen třešně.

Onemocnění a škůdci

Nevýhodou tohoto stromu je to, že je velmi náchylný k různým chorobám. Třešňové stromy této odrůdy jsou zvláště aktivní přikokosykóze.

Odrůdy rezistentní na kokomykózu jsou Tsarevna, Minx, Ashinskaya, víla.

Toto je houbové onemocnění charakterizované vysycháním apokles listů, stejně jako nedostatek plodin.

Pro ty, kdo pěstují třešně, je nesmírně důležité bojovat proti výskytu plísňového postižení.Současným onemocněním může býtmonilia.

Třešeň Cherkorka je náchylná k této nemoci, každý zahradník, dokonce i začátečník, by měl vědět , jak připravit ochranný prostředek proti těmto vředům.

Suspenze se vyrábí takto:přidejte 10 litrů vody ke 100 g koloidní síry a vápna, poté se výsledná směs filtruje a stříká se stromy několikrát během sezóny.

Takový lék je pro člověka naprosto neškodný, takže pokud vidíte, že strom je ovlivněn kokcykózou, ale na něm visí ovoce, můžete jej stříkat.

V procesu pěstování a péče o takovou třešeň nebudete muset vyvinout další úsilí, abyste zajistili, že vše je v pořádku se stromem.Není třeba ani speciální zalévání.Ale za pár let po zakoupení sazenice se na vašem stole chlubí talíř s neuvěřitelně chutnými plody.

U nenáročných odrůd je také třeba věnovat pozornost odrůdě Molodezhnaya, Griot v Moskvě a Vyank.

Podívejte se na video o odrůdě Black Cork.