Avokádo ovoce: je možné pěstovat doma?Jaké jsou jeho příznivé vlastnosti a je zde nějaké poškození?

Před výsadbou avokádaje nezbytné prostudovat všechny jeho vlastnosti , aby se zjistilo, zda možné potíže při pěstování tohoto ovoce nepřekračují výhodu, kterou obsahuje.

A tak pojďme mluvit o avokádu a jeho prospěšných vlastnostech.

Je možné pěstovat doma?

Stejně jako každá rostlina, strom avokáda vysazený doma nejen zdobí byt, ale proměňuje jej v tropický roh.Nasycuje vzduch vlhkostí, má příznivý vliv na emoční a fyzický stav člověka.

Listy a stonky , absorbující oxid uhličitý, přeměňují jej na kyslík, což je nezbytné pro všechny živé bytosti.

Experti společnosti Feng Shui ujišťují, že avokádozvyšuje lásku k lásce domu , a doporučuje, aby si páry v ložnici udržovaly romantický a vášnivý vztah.

Pěstování avokáda doma je dostatečně snadné, ale jen zřídka kvete.I když na vaší květině kvetou květiny, je pravděpodobnost výskytu ovoce velmi malá, podle výpočtů asi 5 000 květů je svázáno pouze jedno ovoce.

Podrobnosti o pěstování avokáda z osiva naleznete zde zde.

Chemické složení

Avokádo -majitel záznamuovoce v množstvívitaminu E (tokoferol), thiaminu a riboflavinu, je bohaté na vitamíny A, B, C, D, K. Kromě toho obsahuje kyselinu listovou a olejovou, mononenasycené tuky, lutein, draslík, hořčík, měď a vlákninu.

Lékařské použití

Avokádo ovoce: k čemu je to dobré?Kvůli vysokému obsahu živin je avokádov medicíně široce používáno .

Zlepšuje tvorbu krve, příznivě ovlivňuje činnost srdce a krevních cév a odstraňuje cholesterol.Zlepšuje činnost střev a trávicího traktu u různých onemocnění: vředy, gastritida, problémy se stolicí.

Ovoce je dobré pro starší lidi, dobré pro kosti a zuby.Avokádový olej má podobné složení jako lidské buňky, jemně a přirozeně působí na tělo, je vhodný pro léčbu kožních chorob, popálenin, poranění, řezů a zánětů.

Avokádo snižuje riziko vzniku nádorů a novotvarů.Posiluje imunitní systém, zlepšuje výkon.Usnadňuje práci jater a ledvin, pomáhá čistit tělo toxinů, neutralizuje karcinogeny nahromaděné v orgánech a tkáních člověka.

Avokádoje velmi prospěšné pro zdraví mužů a žen .U kojících matek zlepšuje kojení.Avokádo našlo uplatnění v kosmetologii, používá se jako složka pro přípravu masek na kůži, řas, vlasů a nehtů.Zvyšuje imunitu pokožky, chrání ji před vysoušením, zabraňuje vzniku vrásek, obnovuje ochranuepidermální funkce.

Francouzský král Ludvík XIV pravidelně konzumoval avokáda jako jídlo, aby posílil účinnost.

V lidové medicíněse avokádová buničina, semena, listy a kůra používají k přípravě různých tinktur a směsí ke zlepšení stavu střevních chorob, k odstranění červů, úplavice, kolitidy, onemocnění dásní,k čištění krevních cév, zlepšení stavu cukrovky.

​​

Použití při vaření

Jaké je použití avokáda při vaření?Neutrální ořechová chuť tohoto ovocese kombinuje s různými produkty : se zelenou zeleninou, masem, rybami, sýry a různými kořeními.V vegetariánské kuchyni se avokáda používají jako náhrada za maso a vejce.

Avokádo je nejčastěji složkousalátů, omáček a polévek a nejoblíbenějším pokrmem je guacamole.

Avokádové jsou pro Mexičany nejdůležitějším a nejoblíbenějším produktem, jedí ho neustále, přidávají ho do všech jídel, od salátů po polévky.V Jižní Americe je zmrzlina z avokáda a v Indonésii připravují kávový koktejl s mlékem a rumem!

Avokádové semeno: Výhody

Avokádové semenoobsahuje velké množství antioxidantů .Draslík a fosfor v něm jsou mnohem více než v buničině a jak ovoce zraje, obsah draslíku v něm klesá.

Avokádové jádro -je bohatým zdrojem rozpustné vlákniny , která pomáhá zlepšovat srdeční funkce a snižovat hladinu cholesterolu.krev.

Pokusy na potkanech prokázaly jejichvysokou účinnost proti nádorům a novotvarům .Vědci z Brazílie ve svých experimentech zjistili, že látky z avokádového jádra ničí patogeny Candida a žluté zimnice.Stejně jako dužina, kostí se používá při poruchách trávení, průjmech a úplavici.

V avokádové kostije vysoká koncentrace taninů , které mají toxický účinek na lidské tělo, a proto je nutné ji používat v minimálním množství!

Pěstování jakékoli exotiky doma vyžaduje znalosti, úsilí a čas.Věnujte náležitou pozornost rostlině, abyste se vyhnuli možným onemocněním Avokádo.Stejně důležité je dodržovat pravidla péče.

Kontraindikace a újma

Avokádo: výhody a újmy.Navzdory zřejmé užitečnosti avokáda může být jeho používání pro některé lidi škodlivé. Kontraindikace jeindividuální nesnášenlivost složek, které tvoří ovoce.Navíc avokádo může vyvolat alergie, takže pro ty, kdo to vyzkouší poprvé, se doporučuje jíst malé množství ovoce.

Avokádo -je vysoce kalorický výrobek , s problémem obezity se vyplatí konzumovat v omezených množstvích, ne více než půl dne.

Avokádo je nepochybnězdravým ovocem , které může zlepšit stav těla a saturovat jej nezbytnými látkami a vitamíny.

Vysazen v květináči jako domácí květina, vypráví o cestách atropické slunce a případně po chvíli dá svému majiteli uzdravení a chutné ovoce.

V těchto videích najdete ještě užitečnější informace o avokádech.