Barevné a půvabné slepice - nosnice plemene Menorca

Neuvěřitelně elegantní, barevné slepice Menorky nejsou v naší zemi příliš běžné.

Toto plemeno vajec se týká zejména chovatelů, kteří chovají ptáky na soukromé usedlosti a oceňují krásu kuřat.

Plemeno pochází ze Španělska, kde bylo získáno křížením černých slepic populárních na ostrově Menorca.

Poté přišel pták k Britům, kteří jej trochu vylepšili, kultivovali a přidělili mu moderní jméno.

Došlo k pokusu vyrobit tlustého ptáka z Menorky, ale pokus selhal.A nemělo to smysl: kuřata bez tohoto měla vynikající maso a vysokou produktivitu vajec.

Američané na začátku století psali, že Minorca zdůvodňuje všechnonáklady na jeho údržbu v zimní sezóně, protože vždy existují kupci krásných bílých vajec.Dnes jsou tyto slavné kuřata stejně dobré jako tehdy.

Minorka byla do Ruska představena v roce 1885 tureckým Khanem a brzypoté byl vyvinut standard domácích plemen .

Odborníci se domnívají, že toto plemeno patří k čistým rasám, protože v něm nejsou žádné nečistoty jiných plemen.Velké drůbežářské farmy Minoroc nejsou téměř chovány, ale chovají se jako genetická rezerva.

Popis plemene Menorca

Externí údaje o ptácích tohoto plemene jsou velmi atraktivní.Nezletilí od samého původu se vyznačují černým, lesklým, hustým peřím se zelenkavým nádechem.

Pokud je vidíte pouze na fotografiích, je obtížné rozeznat bohatý výstroj, krásu hřebenu kohouta se šťavnatými hroty, jasně šarlatovým hřebenem a sněhově bílé náušnice. Slepice samotné jsou malé, elegantní, s malou hlavou.

Tělo je mírně protáhlé, široká hruď, ocas a křídla jsou dobře vyvinutá.Zadní strana je krátká a široká.Nohy jsou poměrně vysoké, mají aspidovou barvu.

Oči kuřat jsou hnědé, středně velké.Tvář je červená.Je velmi nepřijatelné, aby Minorokové měli úzké tělo, ocas "veverky", červené ušní lalůčky, visící hřeben na kohoutech.Pokud má krk zabalené peří, jedná se o známku degenerace.

Nezletilé osoby jsou velmi plaché, hbité, nepřicházejí do styku a nejsou dány do náručí.Jejich úžasnou krásu a atraktivní vroubkování tak můžete obdivovat jen z dálky.

Celkově existujítři druhy kuřat tohoto plemene na světě a v naší zemi : německá, anglická a americká.Anglický typ je zajímavější a krásnější v obarvení.

Nejčastěji jsme chovali on.Kuřata anglického typu mají podlouhlou hlavu, listový hřeben, v kohoutcích je silně vyvinutá, zaoblená podél šíje a sestupuje do středu zobáku.Existují jedinci, kteří mají růžový hřeben.Tento vzhled je spojen s krevní infuzí hamburgských kuřat.

Kromě černé se někdy vyskytují také bílé a skvrnité, přičemž tyto jsou velmi vzácné.

Vlastnosti

Nejznámějším rysem Minoroku jekrásný hřebenzískaný v důsledku dlouhodobého výběru.

U kuřat to vypadá jako koketní boční baret a v kohoutcích je hřeben ještě velkolepější - ve formě miniaturní koruny.Jejich ušní uši jsou křídově bílé, mandlového tvaru, ploché velikosti velikosti holubího vejce.Dalším rysem plemene je pokojný, nenáročný charakter.Mohou vycházet v kuřecím koši s jinými druhy kuřat.

Toto plemeno je předčasné, kuřata jsou nenáročná a dobře rostou.Dospělí Minorca nosí vejce po celý rok bez ohledu na roční období.Jsou také ceněny pro něžné a chutné maso.

Fotografie

Na první fotografii vidíte slepice Menorca tiše chodící mezi stromy:

Existuje několik slepic Menorca spolu skohout.V tomto případě jsou chováni na ulici:

No, tady jsou zástupci našeho plemene na dvoře:

Na této fotografii je jednotlivec v kleci chválí:

Zástupci tohoto plemene jdou na procházku:

Chovají a rostou

Doporučují se menší slepiceUchovávejte v prostorných prostorách chráněných před nepříznivými podmínkami prostředí.Vždy musíte sledovat vnitřní klima a teplotu.

Vlhký, průvan není povolen v kurníku.Také v zimě se doporučuje namazat hřebeny kuřat tukem, aby se nedostaly omrzliny.S Menškou je mnoho obav, takže jsou většinou chováni soukromými osobami.

Odborníci doporučují dělatvzorky kuřat: první v raném věku, druhý - později podle vnějších znaků. Samice se vybírají ve věku 5 měsíců , samci, když roste hřeben.Chovná vejce se odebírají od kuřat, která spěchají již druhý rok.

Kuřata tohoto plemene jsou krmena stejným způsobem jako běžná zvířata - šťouchanými vejci, obilím.Kosti, řepa, brambory, droždí, mrkev se také přidávají k dobrému krmení mladých zvířat.Kuřata rostou a slibují velmi rychle.Vrstvy jsou krmeny bílkovinami, vitamíny jsou přidávány do krmiva.Hotové krmné směsi jsou pro ně skvělé.

Vlastnosti

Minorocéni mají dekorativní vzhled, ale nebrání jim to, aby byli krásnými nosnicemi.Ročně lze získat až 200 vajec.

Navíc spěchají jak v zimě, tak v létě.Kuřata se neinkubují.Jak Martin Doyle napsal, díky umělé kultuře tohoto kuře je mateřský instinkt zničen.Zabitý pták má bílé maso, velmi chutné.

Minorca slepice váží až 3 kg, kohouti váží až 4 kg.Je pozoruhodné, že je pozorován přímý vztah mezi exteriérem a produkcí vajec.Čím více vnější forma splňuje normu, tím lepší je plodnost.Sněhobílá vejce váží 70 až 80 gramů.Shell je lesklý a hladký, jako by leštěný.

Chov v Rusku

Jak již bylo uvedeno výše, Menorca je příliš náročná na péči, takže v naší zemi již dlouho přestávají chovat pro průmyslové účely.

Na farmách a drůbežářských farmách jsou chovány výhradně za účelem zachování genofondu, ale nikoli k prodeji.Ale Minoroc můžesetkat se v amatérských drůbežárnách a na soukromých osobních pozemcích.

Analogy

Menší kuřata jsou navenek podobná jiným černým plemenům - černá Plymutrokami, Sumatra, Longshans, ) Austrolorpy.Existuje také podobnost se španělskou divokou vodou.Oba mají čistě bílé uši, ale Španěl má o něco víc.V zásadě lze zaměnit pouze staré vzorky Minorky, u nichž lze na obličeji pozorovat bílý plak.Pokud má mladý růst takový nálet, považuje se to za jasnou odchylku od normy, ale pro plemeno je bílá španělská normou.

Minorok lze srovnávat z hlediska produkce vajec s jiným plodným plemenem - Leghorn.Ale navenek jsou to pravý opak.

Domácí kuřecí hlína Poltava již dlouho ztratila na popularitě mezi drůbežárnami v Rusku.

Vše o pěstování pórů je velmi obtížné najít na jednom místě.Nicméně zde jsou nejúplnější informace.

Závěrem můžeme doufat, že v Rusku bude někdy znovu oživen zájem o kuřata plemene Minorca.Po jejich chovu můžete získat značné množství vajec, vynikající dietní maso a samozřejmě krásu ve vašem dvoře.