Begonia Bauer s tygří listy - krása a jen

Begonia Bauerje jedním z nejjasnějších představitelů obrovské rodiny Begonia a byl chován umělým křížením, tj. Je to hybrid.To je populární mezi milovníky domácích mini mateřských škol, pěstovaných jako ampelous a závěsná rostlina.

Externí údaje

Vzpřímený, rozvětvený stonek,průměrná výška 30 cm..Pro barevné zbarvení listů má rostlina druhé jméno - „Tiger Begonia“.Listy vypadají opravduvelmi působivě- zelené, se skvrnami světle zelené a hnědé.Na rozdíl od nepopsaných bílých květů, které jsou někdy dokonce odstraněny.Tygr je ceněn pouze pro jeho listy.

Domácí péče

Osvětlení

Ve světelném režimu je lepší pozorovat zlatostřed a umístěte rostlinu na okna směřující na jihozápad nebo jihovýchod.V tomto případě musí být světlo rozptýleno.Begonia miluje světlo, ale přímé sluneční světlo způsobuje na listech popáleniny.

Teplotní podmínky

Rostlina je termofilní, v interiéruby nemělo být chladnější než 18 ° C.Chcete-li vidět jeho květu by měla zajistit dostatečnou teplotu vzduchu.

Zalévání a krmení

K zavlažování se používá pouzeměkká voda při pokojové teplotě. Voda nesmí vstoupit do listů při zalévání nebo stříkání rostlin - to povede k nepřirozeným skvrnám.

V teplém obdobívoda vysychala v květináči.Nadměrná vlhkost způsobí rozpad.Zároveň musíte krmit komplexní hnojiva. V zimě rostlinaspočívá a nemusí být krmena.Zalévání by mělo být sníženo na minimum.

Begonia nemá rád nasycené obvazy.Koncentrace živin je lepší dělat méně, než je uvedeno v pokynech pro hnojivo a krmit ne více než 1krát za měsíc.

Vlhkost

Nelze stříkat begonii,ale miluje vysokou vlhkost.Chcete-li zvlhčit, vložte pod nádobu podnos plný syrového mechu.Nádoba s vodou nebo mokrou expandovanou hlínou umístěná vedle rostliny poskytne také begonii s dostatečnou vlhkostí.

Rozmnožování, půda a výsadba


Tygří begonie se šíří z řízků a částic oddenku.Vrchol výhonku lze považovat za řízky, ale vhodný je i jediný list s řízky o délce nejméně 5 cm. Složky půdy pro výsadbu jsou:

  • rašelina;
  • perlit;
  • hrubý písek;
  • humus.

Všechno by se mělo brát ve stejných částech, smíchat a umístit do malé nádoby.Řez listu je pohřben v půdě o polovinu.Můžete si vzít květináč a další, pak bude možné zasadit několik řízků najednou.

Begonie mají plíživé oddenky a keř roste na šířku, takže květináče pro ně jsou lépe široké, ale ne vysoké.

Poprvé musí sazenice vytvořit skleníkové podmínky, pro něž by měl být na květináči položen pytel s větracími otvory. Pokojová teplota by měla být od 17 ° C.Pokud bylo vysazeno více řízků, je třeba

po 2 měsícíchvysadit do samostatných květináčů.

K rozmnožování kořenů je vhodná pouze dobře zakořeněná rostlina.Je třeba oddělit část kořene a transplantovat ho do samostatného hrnce.Položte na horní část tašky, stejně jako ve verzi s řízky.Begonias se líhnou dvěma způsoby.

Přesazení a prořezávání

Tigrovaya begonie by měla být transplantovánaalespoň jednou každé 2let, jinak rostlina ztrácí dekorativní vlastnosti.Pokaždé, když je vybrán větší pot.Květinářství považuje hlínu za nejlepší materiál pro květináč.

K úspěšnému zakořenění jsou listy po transplantaci ořezány.Bezprostředně po transplantaci se rostlina umístí na několik dní do stínu.Mladá rostlina se vysazuje každé jaro (až 4 roky).

Hrnec nelze naplnit půdou na vrchol, protože kořeny rostliny neustále stoupají a je třeba je neustále oprášit.Pro tento prášek by měl být prostor.

Fotografie

Dále uvidíte fotografii o péči o tygřího nebo bauerovského begónie:

Najdete užitečné informace o ozdobné a listnaté odrůdy begónie a při odchodu z nich, jakož i odrůdy jako Krasnolistnaya, Mason's, Borschivikolistnaya, Kleopatra, Royal, Spotted, Collar.

Škůdci a nemoci begonií

Mšice začínají na stoncích a stopkách a živí se mízou rostliny a poškozují ji.Kromě toho se může stát nosičem virů.Hmyz můžete odstranit ručně, ale poté je nutné ošetření mýdlovou vodou. Prací mýdlo může být nahrazeno shagem(na 2 dny se nadávkuje 100 g shag do litru vody).Pokud se mšice usadila už dávno, je lepší používat insekticidní drogy.

Přítomnost načechraných hrudek na listech naznačuje přítomnost plsti. K ovládání parazitů se používá roztok insekticidů s vodou .Po navlhčení hadříkem nebo vatovým tamponem rostlinu důkladně otřete.Pokud se plsti znovu objeví, ošetřte neředěným přípravkem.

Původcem šedé hniloby jehouba rodu Botritis. Spóry houby se volně pohybují vzduchem, zejména při vysoké vlhkosti.Na listech a výhoncích se tvoří šedé skvrny, které se následně mění v šedou hnilobu.

Bordeauxská kapalinas koncentrací 1%, kterou je třeba postříkat rostlinou, se používá pro kontrolu .Aplikujeme také další roztok: v litru vody zředíme 2 g síranu měďnatého.Ten lze nahradit mýdlem na praní (20 g).

Nevýhody odchoduse projevují také ve vzhledu rostliny.Voda begoniemusíte být opatrní, ale pokud je zalévání nedostatečné, pak listy a pupeny spadnou.Listy také vyprávějí o nedostatku světla, které bude mizet a mizí.

Begonia Bauerje relativně nenáročný a při odchodu není náladový.Při transplantaci se cítí skvěle.Trochu pozornosti a váš dům bude vyzdoben jedním z nejkrásnějších představitelů rodiny begonií.

Užitečné video

V tomto videu se dozvíte více o péči o rostliny: