Begonia Coral - domácí dekorace ze vzdálené Brazílie

Coral begonia,dorazila do našeho regionu ze vzdálené Brazílie, se může stát ozdobou jakéhokoli domova.Péče o to není obtížná, ale má některé důležité rysy, na které bychom neměli zapomenout.
Tropická krása bude mít nejúžasnější vzhled ve velkém hrnci na stojanu.Umístěte jej na přední místo, aby bylo možné kdykoli obdivovat okouzlující květiny této rostliny.

Popis korálové begonie

)
Vlastí výše uvedeného závodu jeBrazílie to může být stejně jako vStřední a Jižní Americe. V přírodních podmínkách je to keř, jehož výška může dosáhnout dva a půl metru.Ve vnitřních podmínkách dosahuje tato víceletá rostlina obvykle devadesát centimetrů na výšku a čtyřicet až padesát centimetrů na šířku.Tento představitel flóry je charakterizován přítomností husté koruny s množstvím květenství ve tvaru shluků.Má holý rovný stonek připomínající stonek bambusu. Listy korálové begóniejsou zelené s bělavým nebo stříbrnýmrozptýleným a masitým masem.V létě se jejich spodní strana změní na načervenalý odstín.Listy jsou charakterizovány přítomností vroubkované hrany.Jejich velikost může dosáhnout dvacet centimetrů.Listy brazilského hosta mají tvar podlouhlého vajíčka.Coral begonia květy s růžovými květy.

Domácí péče o korálovou begonii a fotografie

Výsadba (v jakém ročním období a jak nejlépe zasadit)

Přistání tohoto zástupce flóry se nejlépe provádí na jaře nebo v létě.K tomu potřebujete široký, středně velký hrnec.Na jeho dnonalijte velkou drenáž , která musí být naplněna předem připravenou zeminou.Půda by měla sestávat ze stejných částí listinné půdy, písku a trávníku. Uprostřed květináčeproveďte prohlubeň a do ní vložte stopku s kořeny, umístěte ji přímo nebo pod mírný sklon.Naplňte stonek půdou a jemně ji zatlačte prsty.Po výsadbě je třeba květinu hojně zalévat, což vám pomůže zkontrolovat fungování drenáže.

Půda

Pokud si přejete, aby se vaše begonie cítila dobře, měla by růst ve volné výživné půdě, která umožňuje dobře procházet vzduch a vlhkost. Pro tuto rostlinu si můžete koupit speciální směs půdyv kterékoli prodejně květin nebo si ji sami vyrobit.Aby se půda uvolnila, můžete přidat vermikulit, perlit nebo obyčejný granulátpolystyrenová pěna.Jako drenáž by měla být použita expandovaná hlína nebo oblázky.

Výběr hrnce (materiál, průměr atd.)


Hlavní požadavky na banán, ve kterém poroste brazilská princezna, jsou schopnost propustnost pro vodu, špatná tepelná vodivost, pevnost a stabilita. Bude se cítit nejlépe v keramice, jejíž šířka přesahuje šířku dna.Zpočátku lze begónii zasadit do květináče, jehož průměr je o tři až čtyři centimetry větší, než je velikost jeho kořenového systému, a pro každou transplantaci vyberte větší květináči.

Zalévání

V letním obdobípotřebuje korálová begónie dosti hojnou a pravidelnou zálivku, která pomůže zabránit vysychání hliněné kómy.

Ujistěte se, že voda v miskách nestagnuje, protože to může způsobit hnilobu kořenového systému.

V zimě závisí frekvence zavlažování vaší kočky na tom, jak blízko je baterii ústředního topení.Pro zavlažování je vhodné použít stojatou a mírně zahřátou vodu.

Režim světla


Coral begonia miluje sluneční svit, avšak vystavení přímému slunečnímu záření může rostlině způsobit popáleniny. V ziměse ráno a večer doporučuje umístit begonii na přímé sluneční světlo, protože jejich nedostatek může být plný pošpinění listů.Můžete umístit hrnec tropické krásy v každém rohu vašeho bytu, ale neměl by být umístěn na okenní parapet na jižní straně.

Prořezávání korálových begónií

Důležitým bodem péče o rostlinu je její formování ve formě keře (přečtěte si o keřových begóniích) zde ).K tomu nezapomeňtepravidelně přitlačovat stonky , což pomůže vytvořit postranní výhonky.

Nezapomeňte ze stonku odstranit sušené listy a vybledlé květiny.V případě potřeby proveďte prořezávání proti stárnutí.

Tepelné podmínky

Optimální teplota pro tropickou krásu je teplota osmnáctiaž dvacet čtyři stupňů Celsia. Bylo by nesmírně nežádoucí, aby byla v místnosti, jejíž teplota vzduchu nepřesáhne patnáct stupňů Celsia.Aby byla zachována optimální vlhkost vzduchu, je nutné stříkat vodu s nádobami stojícími poblíž begónie nebo vzduchem kolem ní.

Nedovolte, aby se voda dostala na listy, protože to je plné výskytu ošklivých skvrn na nich.

Fotografie

Dále uvidíte fotografii rostliny:

Rozmnožování (metody rozmnožování)

  Tento zástupce rostlinného světa může reprodukovat:
 • semena
 • řízky
 • rozdělující keř

Nejběžnějším způsobem šíření korálových begonií jsou řízky.K jeho použití je nutné střihnout nekvěté stonky nožem v období jaro-léto nožem, jehož délka musí být alespoň desetcentimetry, pod spodním listem.Spodní listy se musí odtrhnout a řízky by se měly umístit do malých nádob, předem naplněných směsí vlhké rašeliny a hrubého písku, které se berou ve stejných částech.

Nalijte řízky a poté je zakryjte plastovou fólií, kterou upevníte na hrnce pružnou páskou.Než se kořeny objeví, měly by být řízky umístěny v místnosti, jejíž teplota vzduchu je na úrovni osmnácti stupňů Celsia.

Životnost rostliny

V průměru žije v tropech host z tropů přibližně čtyři až pět let, ale pokud ho rozmnožujete pomocí řízků, může žít mnohem déle.

Hnojivo /krmení

V období jaro-léto by mělo být vaše zvíře krmeno fosforečným hnojivem, které má poloviční koncentraci.To by mělo být provedeno jednou za dva týdny.

Pokud vaše tropická princezna kvete v zimě, bude jí také doporučeno nakrmit.

Transplantace (je-li nutné provést transplantaci)

Během vegetačního období by měla být korálová begonie transplantována do většího květináče každé jaro.Podle potřeby by měla být provedena transplantace dospělých rostlin.
Den po zalévání se doporučuje transplantace begonie.

Tento zástupce flóry by neměl být transplantován bezprostředně po zavlažování nebo v okamžiku, kdy to rostlina potřebuje.Důrazně doporučujeme, aby nebyla transplantována rostlina, která je v období květu.

Kvetení (při květu, doba kvetení)

Koralová begónie obvykle kvete od jara do podzimu, ale s náležitou péčí může své hostitele potěšit krásnými květinami po celý rok.

Škůdci a choroby, kontrolní metody a ošetření

Nadměrná vlhkost v půdě tohoto druhu rostliny a její přítomnost v místnostech s nízkou teplotou vzduchu mohou způsobit, že rostlina začne trpět.z šedé hniloby nebo plísní.Důkazem toho je výskyt hnědých nebo šedých skvrn na listech.V případě zjištění takových příznaků z rostliny okamžitě odstraňte všechny části postižené škůdci a nastříkejte je fungicidními přípravky.K tomuto účelu můžete použít „Topaz“ nebo „Vectra“.Po zpracování nezapomeňte zajistit, aby begónie měly správné podmínky napájení a teploty.
Pokud je květina umístěna v místnosti se suchým vzduchem, může ji ovlivnit roztoč pavouk.Chcete-li se toho zbavit, je nutné naředit jednu ampulku karate ve dvou litrech vody a postříkat listy tímto roztokem.
Je-li zasažena mšice, musí být postříkána infuzí tabáku rychlostí dvaceti gramů na litr vody.

Coral begonia nelze nazvat vybíravou, takže si získala velkou popularitu mezi milovníky indoor floriculture.Pokud nejste příliš líní, abyste pečlivě prostudovali základní pravidla péče o brazilskou krásu, tato rostlina vám poděkuje s výskytem krásných růžových květů.
Nezapomeňteže hlavními nepřáteli korálové begónie jsou nadměrné zalévání, suchý vzduch a nízké teploty.

Užitečné video

V tomto videu se dozvíte více o Begonia Korallova:
https://youtu.be/oBjNVQ337sQ

) Užitečný materiál
Následuje seznam článků, které by vás mohly zajímat.

  Druhy begónií:
 1. Evergreen begonia
 2. Redgoned begonia
 3. Begonia elator
 4. Terry begonia
 5. Bauer begonia
 6. Mason begonia
 7. BegoniaHogweed
 8. Begonia Ampelnaya
 9. Begonia Cleopatra
 10. Royal Begonia
 11. Strakatá Begonia
 12. Dekorativní a listová Begonia
 13. Begonia Vorotnichkovaya
  Tipypéče:
 1. Všechny jemnosti domácí péče o tuberkulózní Begonia
 2. Zezimování hlízovité begonie
 3. Vše o výsadbě Begonia - od A do Z
 4. Ořezávání Begonia
 5. Onemocnění a škůdci Begonia
 6. Zima zimní zahrady Begonia
 7. Propagace Begonia
 8. ) Kvetoucí Begonia
 9. Péče o zahradní Begonia