Bílé hrozny Bianca - high-tech technická známka

Na světě existuje celá řada pěstovaných odrůd.

Všechny se liší svými ukazateli: produktivita, přizpůsobení se místu růstu, technologie pěstování atd.

V rámci této odrůdy odrůda révy Bianca, která má své jedinečné vlastnosti a vlastnosti, zaujímá vlastní výklenek.

) Popis odrůdy Bianca

Bianca se tradičně týká technických (vínových) odrůd používaných k výrobě bílých stolních a obohacených vín.Odrůdy Levokumsky, Srpen a Křišťál také patří do stejného typu.

však svými vlastnostmi může sloužit jako surovina pro výrobu koňaku.

Je důležité poznamenat, že takové použití odrůdy Bianca je dokonce výhodné vzhledem k alkoholu, který má světlé organoleptické vlastnosti, mírnou příjemnou chuť a aroma vanilkových mandlí.

Z mačkání se získá nádherná hroznová vodka (grappa) s jemnou kořenitou vůní.

Vzhled hroznů

Z vnějšku je Bianca zakrnělou vinnou révou s tmavými, mírně řezanými listy střední velikosti, s hojnými strapci malých bílých bobulů nazelenalého odstínu.

Bobule mají hustou tenkou kůži, šťavnatou dužinu s vysokým obsahem sladké šťávy.Obsah cukru v bobulích je asi 20-28% a převyšuje kyselost.Vysoký obsah cukru je také prokázán Angelica, Krasa Nikopol a Lydia.

Réva se vyznačuje dobrým zráním výhonků a zakořenením řízků.Ovocné pupeny se pokládají každý rok.

Historie výběru

Bianca je hybridní odrůda révy , kterou v roce 1963 chovali maďarští chovatelé křížením dvou odrůd - Villard Blanc a Chasla Bouvier.Mezi hybridy jsou také známé Enthusiasm Black, Monarch a Vanyusha.

Distribuováno v mnoha vinařských regionech, včetně jižního Ruska(Rostovský kraj, Krasnodarské území), Ukrajiny, Běloruska a dalších zemí (Polsko, Německo a další).

Charakteristiky

Odrůda se vyznačuje dobrým plodením plodu (až 100%) a výnosem, předčasným zráním (v některých regionech Ruska můžete sklízet v srpnu).

Bianca je velmi mrazuvzdorná odrůda, která vydrží teploty až -27 ° , což usnadňuje péči o hrozny v období podzim-zima.

V zimě nepotřebuje přístřeší, po mrazu je dobře obnoven. Ruta, Zarya Nesvetaya a Denisovsky vykazují stejná označení.

Vyznačuje se přepravitelností, může být umístěn na keřech po dlouhou dobu, akumuluje cukr a redukuje kyselinu.

Pro informaci,ruští technologové v RuskuVýsledkem výzkumu v regionech Don a Kuban bylo odhaleno, že intenzivní kultivací odrůdy je možné dosáhnout vysoké míry shodnosti kvality plodin a vysoké produktivity.

V tomto případě jsou keře (malé, ve tvaru kalíšku) osázeny podle schématu 3-3,5 x 0,5 - 0,7 m, bez použití mříží nebo pomocí zjednodušených mříží.

Při zachování vinné révy se rozřeže na 2-3 oči, zatížení na hektar je uloženo od 90 do 140 tisíc výhonků.

Fotky
Nemoci a škůdci

Důležitou výhodou hroznů Bianca je odolnost vůči houbovým parazitům, které ničí vinice, jako jsou plísně, šedá hniloba, ) oidium.

Nezapomeňte na takové běžné hroznové choroby, jako anthracnóza, chlorosa, bakterioza, rubeola a bakteriální rakovina.Jejich příznaky a preventivní opatření se můžete seznámit v samostatných článcích webu.

Odrůda je imunní vůči škůdcům, jako je fyloxéra (mšice).

Stejně jako u jakékoli jiné odrůdy hroznů však i Bianca musí být chráněna před ptáky a vosy, které způsobují značné poškození zralé plodiny, když ptáci kousají zralé bobule, aby vypili šťávu z mláďat, a vosa končí, co bylo zahájeno ptáky.

Jak s nimi zacházet?Každý pěstitel má své vlastní způsoby ochrany plodiny.

Existují chrastítka a žabky, stuhy vlající ve větru, strašáci, dokonce i střílí ptáci, ale všechna tato opatření jsou dočasná neúčinná opatření.

Produktivnípodle zkušeností mnoha vinařů může být tato metoda pokryta hrozny ochrannou sítí - moskytiérou, malou rybářskou sítí, maskováním armády, podle uvážení majitele vinice.

Pokud jde o vosy, hrozny lze před nimi chránit těmito způsoby:

  • ničením vosových hnízd (spálením);
  • instalace nástrah: plechovky nebo láhve o objemu 0,5 l, se sirupem nalitým do dna, do kterého se přidává jakýkoli insekticid.

Je však důležité, aby pasti, které mají být instalovány, byly mimo dosah drůbeže a malých zvířat.

Je třeba poznamenat, že navzdory rezistenci na „klasická“ onemocnění může být odrůda náchylná k alternarióze, proto stále existuje potřeba preventivního ošetření fungicidy.

Užitečné video

Souhrnně lze říci, že hrozny Bianca jsou jednou z technologicky nejvyspělejších, nenáročných, plodných, bezproblémových odrůd, které lze bezpečně nazvat prací.kůň průmyslového vinařství.Neokázalost se také vyznačuje Aleshenkinovým darem, Giovanni a Ideálním nadšením.