Blue Moon Luxury - Wisteria Blue Moon

Wisteria Blue Moon je nejkrásnější rostlina z víceletých vinic.Svazky jasných květenství připomínají chladný voňavý vodopád během dne a v noci blikají studenou stříbrnou barvou.Není náhodou, že název této krásy je Modrý měsíc nebo Modrý měsíc.Rostlina je aktivně využívána pěstiteli květin pro dekorativní účely.Zdobí jakýkoli balkon, altán, terasu, zeď domu, živý plot.

Wisteria - Wisteria macrostachya Blue Moon (Witseria macrostachia Blue Moon) - dekorativní listnatá réva patřící do rodiny luštěnin.Dovezeno do Ruska z USA.

Charakteristika rostliny

Výška rostliny může dosáhnout6-7 metrů,někdy i více.

Květy neobvyklé formy levandulově modré, světle modré, narůžovělé s fialovým nádechem (v závislosti na odrůdě a péči) s bledě žlutým krkem se shromažďují do shluků, podobných hroznu, o délce 15 až 30 cm.

Listy jsou lesklé, tmavě zelené, komplexní: od 7 do 9 párů listů.Plechy jsou pravidelné, složité.Plody jsou hnědé v luscích připomínajících fazole.Má silný kořenový systém.

Toto je nejvíce odolná odrůda Wisteria,odolává zimním mrazům –30-40 stupňů.

Péče

Přistání


Pro výsadbu je lepší zvolit 1-2leté děti.sazenice s uzavřeným kořenovým systémem.Pak bude adaptace méně bolestivá.

Pokud jde o půdu, rostlina je nenáročná.Pro kultivaci jsou vhodné dobře odvodněné mírně alkalické půdy s přídavkem humusu.

Netoleruje pouze silně kyselé rašelinové půdy.

Pro výsadbu je třeba vykopathluboký otvor (nejméně 25 cm) , naplnit jej humusem.Můžete přidat směs shnilého listí, říčního písku a hliněného drnu.Při výsadbě používejte metodu překládky, aniž byste prohloubili kořenový krk.

Místo přistání

Pokud by mělo být dobře osvětlené , wistárie by měla být na slunci alespoň 6 hodin denně. ​​Je však také nutné poskytnout možnosti ochrany v chladném období.Například jedna ze stran by měla být zakrytá zdí.Je optimální zasadit rostlinu na jižní stranu domu.

Rostlina si velmi oblíbila průvan a vítr.Místo přistání by proto mělo být tiché a slunné.

Rovněž by měly být připraveny silné podpěry, aby rostlina mohla nadále tkát správným směrem.Snímky snadno omotají kolem jakékoli podpory.

Hnojivo a vrchní obvaz

Aby byly květy vistárie světlé barvy a listy nezmizely a neměly dekorativní vzhled, bude třeba rostlinku krmit.Mohou to být minerální hnojiva:na 1 m² půdy potřebujete 10 litrů vody a 20 g hnojiv. Kompost: tinktury shnilého hnoje v poměru 1:20.Křída: 100 g na 1 kbelík vody.

Transplantace

Transplantace dospělých vistárií je nežádoucí.V případěNutnost - velmi pečlivě a se silným prořezáváním.

Zalévání

Keř nesnáší zamokření.Bohatá zálivka je nutná pouze během výsadby a vegetace.Pokud je v tuto chvíli vlhkost nedostatečná, bude kvetení slabé, v nejhorším případě se květní pupeny vůbec nevytvoří.V prosinci je zavlažování zastaveno.

Metody a doba rozmnožování


Vyrábí se ve dvou typech: řízky a semena.

Jaro je nejlepší čas k zakořenění.Vybere se jednoleté střílení, uprostřed střílení se provede šikmý řez.Řízky jsou zasazeny do hnojené půdy až do místa řezu.Na konci léta je vrstvení kořenů přesazeno na správné místo.

Při použití semen v prosinci se fazole wistárie zasejí do skleníku do vysušené hnojené půdy.Výsev je pokryt skleněnou nebo plastovou fólií.Místo skladování by mělo být tmavé.Asi o měsíc později se objeví sazenice, které je třeba vyjmout do světlé místnosti.Když se klíčky stanou velikostí keře, mohou být transplantovány do pouličního skleníku.

Kvetoucí

Wisteria začíná rozkvétat koncem května - začátkem června.Toto je obvykle nejsilnější období květu.V červenci začíná druhá fáze květu, méně hojná.V teplých oblastech se kvetení opakuje v polovině podzimu.

Prořezávání

Po rozkvětu v létě a po pádu listů na podzim může být rostlina prořezávána, pak v budoucnu bude kvetoucí intenzivněji.Výhonky Wisteria se doporučuje podle potřeby svázat, abytipy nevyschly a dále rostly.

Pro tvorbu objemu a růstumohou být boční výhony v polovině léta oříznuty o 20–40.

Reference: Průměrná délka života vistárie je poměrně velká.V oblastech s teplým podnebím a mírnými zimami může rostlina žít déle než 100 let.

Během sezóny liana přidáváv růstu o 2 - 2,5 metru.

Nemoci a škůdci

Rostlina je odolná vůči chorobám.Zřídka napadeni škůdci, protože je jedovatý. Listy však mohou být poškozeny housenky nebo roztoči jetele. V prvním případě se na listech objevuje mnoho děr, ve druhém listy získávají necharakteristickou bronzovou barvu.Z housenek se listy postříkají biologickým přípravkem, roztoči se ničí akaricidy.Zelené mšice mohou také představovat hrozbu pro listy a květiny, ve kterých insekticidy účinně pomáhají.

Wisteria Blue Moon nevyžaduje velkou péči a značné náklady.Přizpůsobivost rostliny umožňuje, aby byla vysazena jak na velkých plochách, tak na balkonech a lodžiích.Tato krása se může potěšit svými bizarními květinami na jakémkoli místě, které si vybereme, což způsobuje obdiv a potěšení z očí.Je to, jako by bylo vytvořeno, aby nám poskytlo estetické potěšení.

V klimatických podmínkách střední zóny je vistárie nejlépe pěstována v interiéru.Pokud ji použijete pro výsadbu v půdě, měli byste zvolit nejodolnější druhy proti mrazu .Na našich stránkách najdete užitečné informace o péči o Floribunda, Číňané, a také se dozví, které odrůdy jsou vhodné pro pěstování rostlin ve formě bonsai.

Fotografie

Dále uvidíte fotografii o péči a výsadbě modrého měsíce Wisteria macrostachia:

Užitečné video

V těchto videích se dozvíte víces rostlinou:

užitečné materiály
Následuje seznam článků, které mohou být pro vás užitečné:

  1. Typy vistárie
  2. Péče o vistárii v zahradě
  3. Šíření vistárie
  4. Kvetení vistárie
  5. Přistání na Vistárii