Bohaté a dlouhodobé kvetení pelargónie: jak a co nakrmit rostlinu doma nebo v chalupě?

Mezi pěstiteli květin je pelargónie jednou z nejpopulárnějších rostlin.A to není nehoda.Za prvé, květina nevyžaduje zvláštní podmínky, roste relativně rychle, období svěží kvetení trvá 3-4 měsíce.Za druhé, pelargónie se perfektně hodí do jakéhokoli interiéru bytu a také vypadá dobře na letní chalupě.

Aby pupeny potěšily oko tak dlouho, jak je to možné, musíte řádně pečovat o květinu, zejména při oblékání během květu buďte opatrní.V článku budeme analyzovat, jak a jak správně „nakrmit“ své zelené zvíře.

Pravidlazalévání doma nebo venku

Režim zalévání závisí na ročním období.V létě, kdy na ulici panuje teplo, je zapotřebí hojné zalévání.Rostlina musí přežít vysoké teploty v příjemném prostředí.Nejlepší možností pro nanášení kapaliny je 2-3krát za 7 dní, protože půda zaschne.V tomto případě to nepřehánějte, bobkový keř, existuje vysoká pravděpodobnost, že kořeny začnou hnit.

Pravidelně by měla být prováděna vizuální kontrola.Pokud si všimnete klesajících listů, na kterých jsou patrné tmavé skvrny nebo stonek zčernal, je naléhavé zalévání sníženo.

Geranium je považován za suchý květ, protože pochází z Jižní Afriky .Ale čím méně vlhkosti v půdě, tím méně kvetení bude trvat a bude nádherné.Je nutné pečlivě sledovat hrudku hlinky a vodu v čase, zejména v létě, když je teplota vzduchu vysoká.

V zimě začíná tzv. doba odpočinku, takže se postup zkrátí dvakrát.Stačí zavlažovat jednou za 10 dní.Aby se zabránilo úmrtí zvířete, je půdní vlhkost udržována mírná.

Pro květinářství zabývající se pěstováním pelargónie jsme připravili řadu článků s doporučeními, jak transplantovat a zasadit květinu a také jak vybrat půdu a nádoba pro rostlinu.

Co je to oblékání a proč je to nutné?

Obohacení země o živiny je nedílnou součástí péče .Geranium, který roste doma, potřebuje zejména vrchní krytí, protože nemá kam brát další živiny.

Květiny v otevřeném poli jsou mnohem jednodušší.Mohou brát vitamíny a minerály z přírodních zdrojů.

Nebude fungovat pro dosažení hojného kvetení bez hnojení , a to je přesně to, k čemu je potřeba krmení.

Zakoupené a domácí lidové přípravky: jak a jak hnojit květ?

Podívejme se, jak a jaký je nejlepší způsob krmení pelargónie pro svěží a hojné kvetení, jaké hotové nebo domácí výrobky lze a měly by být použity.

Aby byla rostlina svěžíkvetoucí

Nejjednodušší aběžnou cestou je jít do speciální květinářství a koupit hotová hnojiva .Výhodou této metody je, že se můžete poradit s konzultantem, který vám poradí ohledně nejlepší možnosti vhodné pro pelargónie.Nejčastěji je volba omezena na výživné roztoky určené pro kvetoucí rostliny uvnitř.

Podívejme se podrobněji na to, jak zalévat pelargónie z tekutého vrchního obvazu tak, aby nádherně kvetlo.Při výběru hnojiv pro kvetení musíte věnovat pozornost složení a přesněji stopovým prvkům: draslík, měď, dusík, zinek, vápník, železo, bór, fosfor.

​​

Domácí lidové léčivé přípravky:

 • Mléčná obvaz.Je třeba rozpustit 100 mililitrů mléka v 1 litru vody.Používejte střídavě s pravidelným zaléváním (1krát mléčně a 3krát).
 • Mezi floristkami fungovalo kvasinkové řešení dobře.Je snadné se připravit a může nahradit lék zaměřený na vývoj kořenů.Míchá 1 litr vody a 100 gramů surovin.

Nakoupené prostředky:

 • Zircon “,„ Royal Mix “,„ Čistý list pro pelargonium “- doplňky prodávané za sucha, kterépotřebné k přípravě vodné směsi.Není těžké to vyrobit, návod k použití a dávkování jsou uvedeny na obalu.Výhodou těchto léků je jejich dlouhá skladovatelnost.
 • Garden Club patří do třídy tekutých zálivek a je roztokem vitamínů a solí.Výhodou oproti suchým je to, že po zředění vodou se úplně rozpustí.

Domy

Dřevěný popel je vynikající volbou pro vrchní úpravy v pěstování hrnkových pelargónií doma.Vodný roztok lze připravit následujícím způsobem:

 1. Lžíci popela se zředí v litru vody.
 2. Kapalina musí být teplá, nejméně 20 stupňů.Při této teplotě se všechny částice rychle rozpustí a poskytují živiny co nejvíce.
 3. Zalévejte půdu směsí.

Jód je dobré hnojivo, které hojněji pomáhá květnatým rostlinám .Urychlí tvorbu květenství a zvýší počet a objem pupenů.

Příprava směsi je velmi jednoduchá: 1 kapka roztoku jodového alkoholu se přidá do 5 litrů vody.Dost 50 mililitrů na 1 keř pelargónie.Aby se květ nepálil, Země se nalévá podél stěn hrnce.

Vitaminy skupiny B: B1, B6, B12 jsou běžnými a účinnými hnojivy.Prodávají se ve skleněných ampulkách.Takový vrchní obvaz obohatí mazlíčka o vitamíny.Připravuje se následujícím způsobem: 1 ampulka se rozpustí ve 2 litrech teplé kapaliny, důkladně se promíchá a poté se zalévá půda kolem rostliny.

Po několika týdnech je nutné další obvaz, ale s jiným vitamínem a poté se třetím.

Co jiného může krmit pelargónie během květu? Síran hořečnatý - má příznivý účinek na kvetoucí pelargónie .V čisté formě jej nelze použít, proto se připravuje roztok: na 5 litrů vody bude zapotřebí 15 gramů látky.

Nabízíme pohledvideo o domácím krmení pelargónie:

Co je lepší na ulici?

Pokud se pelargónie nachází na osobním pozemku, můžete použít hnojiva určená k kvetení zahradních rostlin.

V roli vrchního obvazu je kravský trus vynikající .Správná aplikace a optimální dávkování vám umožní získat nejen svěží pupeny, ale také šťavnaté světlé listy.Také samotné květiny se zvětší a to je dobrý bonus, protože doma to není snadné dosáhnout.

Často se také používají univerzální komplexní hnojiva.Přidávají se k substrátu každých 14 až 18 dní.S nástupem chladného počasí se toto oblékání snižuje dvakrát.

Pro dobrý růst

Od začátku jara by se měla používat hnojiva, která obsahují dusík .Díky tomu je aktivován růst listů a oddenků.Používají se speciální stimulanty pro aktivní růst: „Heteroauxin“ nebo roztok glukózy.Půda je hnojena jimi jednou týdně.

Můžete si také připravit produkt sami.Vaječná skořápka obsahuje velké množství vápníku, což příznivě ovlivňuje růst květu.Skořápka je drcena, naplněna vodou a ponechána 3 dny.Pak je důkladně promíchán a napojen pelargónie pod kořen.

Důsledky nesprávného používání hnojiv

Časté používání doplňkových látek není vítáno, protože může poškodit rostlinua začne ublížit a mizí.Hlavní důsledky:

 • se objeví žluté a skvrnylisty;
 • kořenový systém přijímá popáleniny;
 • zvýšený růst zeleně, zatímco pupeny nemají bujné kvetení;
 • květiny zcela chybí;
 • Listy padají.

Každý pěstitel má cíl - dosáhnout jasného a hojného kvetení.Ukázalo se, že to není tak obtížné, zejména pokud jde o pelargónie.Hlavní rys je následující: pelargónie roste zpočátku v zemi obohacené o užitečné látky.

V létě a na jaře se doporučuje poskytnout komplexní přísady obsahující minerály .Nezapomeňte také na zalévání jódem.Správně vypočítaný objem a optimální režim krmení zajistí dlouhodobé rozkvět zvířete, což nemůže, ale potěší oko majitele.