Bojová kuřata s dravým pohledem - plemeno Shamo

Všechny kohouty jsou svou povahou bojovníky.Tato kvalita je v nich zakotvena přírodou a je odůvodněna vývojem.

Pouze statečný a nejaktivnější muž je hoden pokračovat ve svém klanu.A je připraven toto právo každý den v otevřené bitvě hájit.

Existuje velké množství bojových kohoutů.Každá z nich má své vlastní vlastnosti.Mnoho čistých farem se zabývá chovem čistokrevných sportů.

Zástupci plemene Shamo jsou jedním z poměrně populárních bojových kohoutů po celém světě.

Původ šamanského plemene

Překladem z japonštiny se „šamo“ rozumí bojovník.

Bojové slepice tohoto plemene jsoujedním z poddruhů malajských slepic .Byli přivedeni do Japonska ze Siamu a poté se objevili v Německu v roce 1953.Chamo slepice byly do Ruska představeny až na konci 90. let dvacátého století.

Rozlišují se tři druhy kuřat tohoto plemene:

 • Large O-Shamo;
 • Middle Chu-Shamo;
 • Trpaslík Ko-Shamo.

Obecný popis

Hlavními rozlišovacími znaky Shamo kuřat jsou téměř vertikální držení těla, svalnatá hrudník, krátké peří, peří těsně přiléhající k tělu, rovný hřbet.

Dravý vzhled a malá hlava najednoupřipomínají vynikající bojové vlastnosti tohoto plemene.

Za ukazatele plemene se považují:

 • Mírně protáhlá široká hlava, oříznutá v zadní části hlavy;
 • Silné zahuštění obočí a hluboko nasazené oči;
 • ​​
 • Vysoce svalnaté tváře;
 • Hřebenovitý hřeben, který se pak změní na hřebenovitý hřeben;
 • Subtílní náušnice, krku hltanu červené;
 • Sebevědomě zakřivený dlouhý krk, na zadní straně hlavy peří podobné skalpu;
 • Velmi široká a konvexní hruď, s holýma ňadry vyčnívajícími dopředu;
 • pokrytá řídkým peřím, široká a dlouhá záda;
 • Přední křídla mírně vyvýšená vpředu s vyznačenými holými kostmi;
 • Neustále vynechaný, dostatečně dlouhý a vůbec ne široký ocas, s mírně zakřiveným peřím pletenců;
 • Dlouhé a silné nohy se zadním prstem pevně přitlačeným k zemi a ostrými ostrohy;
 • Nepřípustnou odchylkou pro vzhled tohoto plemene je kalkanální kloub, který je příliš zakřivený směrem ven.

Uznané zbarvení odpovídající tomuto plemenu se považuje za čistě černou nebo černou s odstíny červené, stříbrné, štikové, pšeničné a bílé, porcelánové, modré, stříbro-modré, břízy a bažantohnědé.

Avšak striktní požadavky na barvu nejsou stanoveny , pouze by měly být jasně vyjádřeny.

Pushkinovy ​​slepice, navzdory svému jménu, nemají nic společného se slavným básníkem A.S.Puškin.

Projítna následujícím odkazu https://selo.guru/ptitsa/bolezni-p/gribkovye/parsha.html se můžete dozvědět, jak léčit strup ptáků.

Vlastnosti

Kuřata plemene Chamo jsou vytrvalá, silná a svalnatá.Kohouti jsou velmi agresivní vůči sobě navzájem a vůči ptákům jiného plemene.Jsou to vynikající bojovníci, během soutěže jednají vytrvale, tvrdohlavě a zamyšleně, nikdy se nevzdávají a bojují do posledního úsilí.

Kohouti mohou být chováni pouze v jednotlivých klecích, protože neustále bojují, projevují zběsilý temperament a vyžadují neustálý výcvik.

Údržba a pěstování

Obsah kuřat plemene Chamo je velmi náročný .Nejlepší čas na inkubaci je leden.

Chovatelské slepice by měly být vybírány v prosinci a krmeny potravinami bohatými na bílkoviny.Pro tyto účely můžete použít speciální směs pro nosnice a zrno na asi 25 g na ptáka.

Musí být použity další zdroje světla, aby nosnice snášely vejce včas.Šrafovaná kuřata by se měla během prvních dnů umístit na poměrně silnou podestýlku a pokojová teplota by se měla udržovat na 33–34 stupňů.

Kuřata by měla být zpočátku krmena výhradně monokorem, aby nedocházelo k nadměrnému množství bílkovin, aby se zabránilo jejich deformaci.Jednou týdně přidejte do krmiva vitamínové doplňky s čistou vodou.

Od dvou týdnů však můžete zavést doplňková jídla ve formě kopřivy, zelených listů pampelišky, zelené cibule, salátu, mrkvemnožství přísad by mělo být přísně v rámci stanovené normy.

Po postupu zvonění mohou být ptáci převedeni do zvláštních směsí pro mladá zvířata smícháním na polovinu s obilím.

To v budoucnu pomůže zajistit potřebnou tvrdost pera.Mladší bojovníci by měli mít poměrně prostorný pokoj, protože i v tomto věku již mohou být vůči sobě agresivní a potřebují dobrou procházku.

Dospělí ptáci tohoto plemene se nebojí vlhkosti a různých nemocí, musí poskytnout prostor pro procházky po trávníku.Za účelem zachování čistoty plemene a pozoruhodných bojových vlastností se doporučuje pečlivě sledovat metody křížení a zabránit míchání krve.

Charakteristiky

V závislosti na typu plemene Shamo se liší velikost ptáků:

 1. Kohouti velkých plemen O-Shamo vážíod 4 do 5 kilogramů může hmotnost kuřete dosáhnout 3 kilogramů, hnědá vejce vážící asi 60 g.
 2. Kohouti střední velikosti Chu-Shamo váží od 3 do 4 kilogramů a kuře může vážit asi 2,5 kilogramu, hnědá vejce o hmotnosti asi 40 g.
 3. Ko-Shamo trpaslíci kohoutiváží od 1 do 1,2 kg, hmotnost kuře je asi 0,8 kg, přibližná hmotnost jednoho vejce je 35 g.

V roce může nosnice plemene Shamo snášet asi 60 vajec, to vše záležíod klimatu, jídla a životních podmínek.

Kde koupit v Rusku?

Chov bojových plemen slepic vyžaduje dostatečné podmínky pro jejich chovvelké plochy a specializované jídlo.Proto se v Rusku jen málo zemědělců rozhodlo provádět tak riskantní, ale zajímavé podnikání.

Některé farmy však stále nabízejí na prodej čistokrevné slepice Shamo.

 1. V Petrohradě se farma „ Komof Dvor “ zabývá čistokrevným chovem bojových kohoutů O-Chamo a Madagaskar.Můžete je kontaktovat telefonicky. + 7 (921) 365-41-96 nebo napsat na e-mail: [email protected]
 2. Farma s poetickým názvem „ Bird Village “ v oblasti Jaroslavl se zabývá pěstováním různých plemen kuřat, hus, kachen.Včetně jejich farmy, můžete také získat Shamo bojové slepice.Telefony „Bird Village“: +7 (916) 795-66-55, +7 (905) 529-11-55.
 3. V regionu Sverdlovska nabízí městofarmářů Nižného Tagiluna nákup násadových vajec nebo dospělých ptáků plemene Shamo.Měli byste volat telefonicky: +7 (912) 686-97-88.

Analogové

Mnozí považují kohouti plemene neméně krásných a temperamentních bojových ptákůAzil , kteří byli chováni v Turecku najednou.

V republikách střední Asie jsou zvláště populární slepice plemene Dakan.A z Afghánistánu byli do naší země přivedeni kohouti plemeneLari, kteří nikdy nebyli v bitvě horší .

Cockfights jsou velmi krásné a ne tak divoké.Ušlechtilí ptáci plemene Shamo se vyznačují velkolepými barvami, které si zaslouží respekt k vytrvalosti a šíleným temperamentem, což jim umožňuje vyhráta potěší publikum nezapomenutelným pohledem na skutečnou bitvu.

Video

A velmi krátké video, abyste mohli vidět tohoto ptáka naživo: