Bojovník, nosnice a jatečně upravené maso - slepice plemene Welsummer

Slepice tohoto plemene jsou obvyklými obyvateli jakékoli vesnické usedlosti.Vesničané jsou velmi respektováni za nezbytné vlastnosti, které tito rodáci z Nizozemska mají a kteří se k soudu skutečně dostali.Do každého venkovského dvora.

Chudí kuřata Welsumer nevyzerají exoticky ani ozdobně.Mají další funkci - zajišťují hospodářství vejce a maso.

Historie plemene Welsumer [Návrh 25]

Nejvýraznější a pokud mohu říci, vyvezené plemeno, které v roce 1900 chovali nizozemští chovatelé křížením koroptveho křížence s Malay Dorkings a bojujícími jednotlivci.

Toto plemeno získalo název od vesnice stejného jména Belsum, v jejímž okolí bylo vytvořeno.Některé zdroje tvrdí, že Britové byli zapojeni do chovných prací na chovu welsumerských kuřat.

Co dala rodičovská plemena Welsumerovi?Geny bojujícího ptáka ovlivnily barvu skořápky vajíčka a daly mu tmavší, dokonce hnědý odstín.Jako dědictví od Dorkingu dostali slepice Welsumer velké vejce.

Popis a vlastnosti

Na vnější straně jsou tyto slepice tím,říkáme obyčejné a simpletony: hlava ptáka je malá s listovitým neobvyklým hřebenatkem, oči jsou oranžové a červené, zobák je žlutý, střední velikosti.

Jejich boky jsou silné, dobře definované a pružné, tělo je nízko postavené, hrudník je široký a zaoblený, znatelně ohnutý dopředu.

Celkový dojem z welsmerských kuřat:umírněný pták s dobře vyvinutými končetinami , pevně lisovaná křídla a peří diskrétní rezavé barvy koroptve.

Zvláštní rysy kuřat Welsumeru určují šířku tvaru těla, vyvinuté měkké a nízké bříško, ocas posazený v tupém úhlu a malý stojící vrchol.„Správný“ kohout tohoto plemene bude mít, kromě zbytku, na hrudi kresbu tří částí peří a kuře nemá mít v barvě příliš mnoho světlých nebo černých skvrn.

Výhody a nevýhody

Tyto slepice jsou velmi dobré v tom, že mají neocenitelné ekonomické vlastnosti: vytrvalost, předčasná splatnost.Aktivní snášení vajec se nezastaví ani v zimě, což nemůže, ale potěší majitele.

Při výkrmu masa můžete získat vynikající jatečně upravené tělo.

Kuřata tohoto plemene se velmi snadno pěstují.Absolutně nezpůsobují problémy a rostou, jako by sami, bez velkého lidského zásahu.Bezpečnost mladých zvířat je až 90%.

Kuřata Welsumer jsou aktivní, ale temperamentní v moderování, vynikající sklízeči.

Chované plemeno slepic Shaver Brown má nové jedinečné vlastnosti,díky tomu získala tak velkou popularitu.

Chcete-li se naučit, jak vyrobit střešní izolaci vlastními rukama, stačí si přečíst toto.

Jedinou nevýhodou tohoto plemene je nedostatek instinktu pro inkubaci.No a někdy si pamatuje své bojové kořeny, může kohout začít bojovat.

Podmínky zadržení

Protože kuřata tohoto plemene nepřestávají snášet vejce v zimních měsících, je velmi vhodné jim zajistit možnost chůze v chladném období.Tento přístup nepoškozuje produktivitu, dokonce i kuřata jiných plemen, která se v zimě tak rychle nespěchají, mohou chodit v chladu bez ztráty produktivity.Ale doba chůze by měla být omezena na 1 hodinu při teplotách nižších než 100 mráz.

Je velmi důležité řádně zasadit kuřata, protože úroveň produkce vajec do značné míry na tom závisí.4-6 vrstev na 1 m2 podlahy - nejoptimálnější z možností.

Odborníci důrazně doporučují, aby chovatelé drůbežezabránili hladinám vlhkosti v kuřecím mokua zajistili, aby se v místnosti neobjevila plíseň.

Správné a dlouhodobé osvětlení kuřecího moku bylo a zůstává nepostradatelným faktorem pro růst ovipozice.Zvláště důležité je věnovat pozornost tomu v zimě, kdy je den příliš krátký.Přítomnost elektrického osvětlení pomůže prodloužit proces aktivního snášení vajec u nosnic.

Je třeba den pozvolna prodlužovat - kuřata nemají rádi náhlé pohyby.Začněte s 20-30 minutami a dokončujteumělý den trvá až 12-14 hodin.

Drůbelové průlezy jsou otevřeny brzy ráno v létě, takže slepice mohou zůstat ve Vogulu celý den.V zimě je vhodné otevřít průlez pouze v klidném počasí s mrazem nižším než 10-120.

Chůze může být pokryta sena tak, aby tlapky příliš nezmrzly.

Produktivita drůbeže

Nakládání vajec kuřat začíná ve věku 5,5 až 6 měsíců.Vejce z těchto kuřat jsou získána ve správném oválném tvaru, poměrně velká (65 g), teplá hnědá.Chuťové vlastnosti takového vejce jsou samozřejmě více závislé na stravě kuřecího masa, ale i při velmi skromném krmení jsou kuřata Welsumer schopna překvapit velmi chutná vejce.

Průměrná roční produkce jednoho kuřecího masa je 170 vajec.

Kohouti tohoto plemene přibývají na váze 2,8 kg, slepice - 2.1.

Kde si mohu koupit v Rusku?

Nákup mladých kuřat welsumerů není problém - jedná se o velmi běžné a žádané plemeno.Většina velkých drůbežářských podniků je s největší pravděpodobností připravena takové kuřata prodat.Existuje několik kontaktů z moskevského regionu:

 • LLC “ Gene Pool
  141300 Sergiev Posad, ul.Maslieva d. 44
  Telefon /fax: +7 (496) 546-19-20;+7 (925) 157-57-27
  e-mail: [email protected]
 • Rodokmen drůbežeKonkurenceschopný státní vojenský podnik Sergiev Posad
  Moskevský kraj., Sergiev Posad rn, Sergiev Posad g., St.Parkovaya, 3a
  Telefon: +7 (496) 545-74-10
 • Krasnopolyanskaya Drůbežárna
  Adresa: Moscow Region,Okres Mytishchi, vesnice Abbakumovo
  Telefon: +7 (495) 771-66-18

Analogy

Trpasličí Welsumer je malá kopie obvyklého welsumerského oka.Mimochodem, velmi pěkné, klidné a mírumilovné stvoření.Adresa jeho chovné vlasti - Německa, byla vyšlechtěna o desetiletí později než jeho „velký bratr“.Velmi výhodná a ekonomická varianta pro venkovský statek - trochu jí, zabírá příliš málo místa.

Například ve stejné oblasti, na které jsou umístěny 4 slepice obvyklých velikostí, může být usazeno 8 až 10 trpaslicových slepic - Welsumer a nebudou přeplněné.Mini kuřata se začínají líhnout již za 3,5 měsíce a první vejce z nich jsou velmi malá - pouze 28-33 g. Ale po měsíci a půl se masa vajec výrazně zvyšuje - na 45-55 g.

nenáročný, ekonomickýa jednoduše „hračka“ slepice si zaslouží být ozdobou jakéhokoli venkovského dvora.