Bojový duch pod krásným vzhledem - plemeno Sumatran

Lidé se již dlouho rádi účastní soubojů.Dokonce i nyní, v mnoha zemích světa, tyto zápasy stále zajímají mnoho chovatelů drůbeže.

Některá známá plemena bojových slepic, jako je Sumatranskaja, však milovníci ptáků používají výhradně k ozdobení své letní chaty.

Sumatranská kuřata jsou velmi originální plemeno.Kohouti mají ostré dvojité, v některých případech dokonce trojité, ostruhy.Pomáhají způsobit smrtelné úrazy nepříteli.

Ve všech ostatních ohledech je tvar těla a struktura nohou podobné jako u ostatních bojujících ptáků.

Popis plemene slepic Sumatran

Mají příliš velkou hlavu.To ubytuje malý červený hřeben ve tvaru lusku.Je zasazen téměř horizontálně v slepicích i kohoutcích.Šarlatová tvář.Náušnice jsou malovány ve stejné barvě.

V kohoutcích nejsou příliš velké a u slepic jsou sotva patrné.Zobák je silný, ale krátký a mírně ohnutý ke konci.Oči jsou tmavé.

Hrudník je plochý, ale opeřený.Je umístěn téměř svisle, takže pták má rovnoměrné a půvabné držení těla.Krk je dostatečně dlouhý s mírným ohybem.Hladce přechází do široké záda, která se postupně zužuje směrem k ocasu.

Břicho je špatně vyvinuté, proto během bitvy nenízasahuje.Co se týče ocasu, je to velmi velkolepé s dlouhými copánky.Kohouti mají navíc mnohem delší copánky než kuře.Ve všech ostatních ohledech jsou slepice a kohouti stejné.Liší se pouze primárními pohlavními charakteristikami a tělesnou hmotností.

Vlastnosti

Sumatranské bojové slepice mají atraktivní vzhled.Proto jsou často chováni jako dekorativní plemeno.Dobře doplňují jakoukoli příměstskou oblast.

Na rozdíl od konvenčních okrasných slepic jsou sumaterské bojové slepice agresivní.Mohou snadno napadnout kuřata masných nebo vaječných plemen.

V takové bitvě obvykle vítězí pouze bojovník Sumatran, protože tito ptáci se vyznačují dobrou vytrvalostí a velkou silou.

Také bychom neměli zapomenout, že téměř všechna bojová plemena kuřatmají určité problémy s chovem .Naši ptáci nejsou výjimkou.

Chovné mláďata nevědí, jak sledovat spojku, proto se kuřata přirozeně vylíhnou jen zřídka.K tomu musí chovatel samostatně zakoupit inkubátor nebo neustále kupovat mladá zvířata od jiných milovníků tohoto ptáka.

Toto plemeno je samo o sobě neobvyklé, proto by ho měli chovat pouze odborníci ve svém oboru.Začátečníci se prostě nemohou vyrovnat se svým obsahem, což povede ke smrti hospodářských zvířat.

Údržba a chov

V důsledku špatné produkce vajec je rozmnožování kuřat značně komplikované.Chovatel potřebuje, aby neustále doplňoval hospodářská zvířatanastavit inkubátor.

K inkubaci jsou navíc vhodná pouze vejce o hmotnosti vyšší než 40 g. Vajíčka by se také měla pravidelně kontrolovat na přítomnost embrya v nich, protože mnoho vajíček může být nefertilizováno.

Při uspořádání domu jsou určité potíže.Faktem je, že tento pták byl původně chován v teplém klimatu Sumatry, takže netoleruje vážné mrazy.Aby se zabránilo opětovnému vychladnutí ptáků, stačí v chladném období vybavit spolehlivou drůbežárnu.

Ideální dům by měl mít velká okna , stropy 1,8 metru a silné podestýlky.Pomůže to udržet v teple v kuřecí bedně i v zimě.Zejména rašelinová podestýlka udržuje teplo dobře.

Kromě dobrého vytápění je velmi důležitá i zelená chůze.Během chůze budou slepice utrácet energii nashromážděnou během spánku.Budou také sbírat semena, hmyz a malé kameny a skořápky, které pomáhají zlepšit trávení.Musíte také pečlivě sledovat příjem bílkovin v těle kuřat.

​​
Křížová kuřata Bílá Highsex jsou vynikajícím způsobem, jak získat vejce doma.

Izolaci stropu vany minerální vlnou si můžete udělat sami, pokud si přečtete tento článek.

Skutečností je, že ptáci, kteří dostávají nedostatečné množství bílkovin, se mohou oslabit.V budoucnu to ovlivní účinnost boje a vzhledu.

Je důležité, aby chovatelé věděli, že musí být chováni odděleně od ostatních ptáků.Jinakklidnější plemena drůbeže mohou být vážně zraněna a dokonce umírat.Prostorné kryty jsou nejvhodnější pro údržbu.

Vlastnosti

Živá hmotnost kohoutů a slepic je 3, respektive 2,5 kg.Produkce vajec má mnoho přání.Vrstvy jsou schopny snášet pouze 50 vajec ročně.Vejce mají v průměru lehkou skořápku a váží 40 g. Průměrná míra přežití mladých a dospělých ptáků dosahuje 87%.

Analogy

Analogem mohou být Sundanesian kuřata.

Vyznačují se dobrou výdrží, vynikajícím tvarem těla a agresivním charakterem, který je ideální pro boj.

Bohužel tito ptáci nemají takový „elegantní“ vzhled, ale často jsou také chováni jako dekorativní ptáci.

Místo sumatranských bojových plemen kuřat můžete získat tradiční bojové plemeno Azil.Ptáci tohoto plemene však musí být používáni výhradně v bitvách, jinak začnou ztrácet svůj fyzický tvar.

Pokud ptáci nežijí aktivním životem, musí zajistit dobrý zelený rozsah.Poté bude Azili moci volně chodit a potěšit majitele stránek.

Dobrou náhradou by také byla malajská bojová kuřata.Jsou mnohem běžnější u ruských chovatelů, takže každý zemědělec, který chce snadno vytvořit ve své oblasti stádo rodičů.

Tito ptáci mají velkou tělesnou hmotnost, takže k udržení svého tvaru potřebují více bílkovinového krmiva.

Závěr

Sumatranské slepice ideálně kombinují dekorativní vzhled a chování skutečného agresivního bojovníka.Proto se často vyskytují v oblastech chovatelů, kteří se o kohoutí zápasy vůbec nezajímají.

Je však třeba mít na paměti, že ptáci bojových plemen potřebují zvláštní údržbu a výživu.Z tohoto důvodu by s tímto ptákem měli jednat pouze zkušení chovatelé.