Borovinka je odrůda jablek oblíbená v Rusku i v zahraničí

Jabloň je ovocná plodina, která je v naší zemi velmi rozšířená.V každé zahradě jistě roste alespoň jeden jabloň.

Tato ovocná rostlina je velmi oblíbenáv jižních oblastech naší země i na severu. Jedním z hlavních důvodů je mimořádná rozmanitost odrůd jablek přizpůsobených široké škále podmínek.

Popis charakteristik jabloňového stromu Borovinka, výsadebních a ošetřovacích funkcí, fotografie ovoce a vzhledu jabloně samotného v článku.

Jaký druh to je

Odrůda jablek Borovinka hledá celonárodní lásku a distribucinejen v rozlehlosti Ruska, ale také daleko za jeho hranicemi.

V každé zemi dali zahradníci jméno jabloně svým vlastním způsobem:Vévodkyně Oldenburg, Kharlamovka, Bravina, Kharlamovskoe, Borovitskaya.

Existuje mnoho jmen, ale existuje pouze jedna varianta - nyní se pokusíme porozumět jeho vlastnostem a projít hlavními charakteristikami.

Borovinka je podzimní odrůda jabloní, která každoročně přináší ovoce, počínaje koncem létaa koncem počátkem podzimu.

Načasování zrání ovoce se však může lišit v závislosti na pěstitelské oblastijabloně.

V jižních oblastech jsou data zrání střední a pozdní léto;ve středním pruhu - začátek podzimu.

Podzimní odrůdy jablek zahrnují: Volzhanka, Jonathan, Dezert Petrova, Long (Kitayka), ) Zhigulevskoe, Imrus, Calville Snezhniy, Skořice nová, Young Naturalist, Uslada, Předpoklad, Prima, Dárek pro zahrádkáře, Pepin Saffron, Čerstvost, Rock, Svítilna, Na obrazovce, Jantarová, Aelita.

Popis odrůdy Borovinka

Zde popisujeme Borovinku od země po korunu.

V odrůdě Borovinka může samotný strom dosahovatvýšky přes 4,5 metru.

Zaoblená, řídká koruna má průměrasi 5,6 m.

Větve jsou na kmeni poměrně zřídka umístěny, vystupují z kmene v úhlu v rozsahu od30 až 45 stupňů.

Hladký povrch, snadné členění - taková je jejich struktura;v barvě - zelená s hnědým nádechem.Kůra má olivovou barvu.

Výhonky jsou tmavě hnědé (stává se, že existuje nahnědlý, zelenkavý nádech), pupeny jsou dobře tvarované, růstové interody jsou mírně zakřivené, řídké, obvykle dlouhé.

Listy mají široký oválný tvar, má krátkou ostrou špičku, povrch je lesklý, tmavě zelený.

Pro tuto odrůdu jabloní je charakteristickou charakteristickou prohlubní na listech (prohlubních) o průměru asi hrášku.Pokud jde o natáčení, listy rostou s úhlem téměř 90stupňů.

Květenství jsou deštník.Středně velké květy, z nichž většina je bílá, někdy je přítomen světle růžový nádech.

pestík květu je malý, velikosti jedné s prašníky, na základně je mírně roztavený, v oblasti vidličky silně pubertální.

Nyní, když se ocitnete v jabloňovém sadu, můžete snadno rozlišit Borovinku mezi stromy jiných odrůd.A pár slov o semenech a plodech, aby se maximalizovalo rozpoznávání.

Pravidelné zakulacené formy ovoce Borovinka mají hladký povrch a na slunci mírně svítí.Jablka jsou velmi velká,o něco větší než průměrná velikost (každá váží asi 90 gramů).

DŮLEŽITÉ! Jablka Borovinki jsou velká a těžká, takže se často vyskytují případy, kdy se jejich větve nedrží a jablka padají.

Ovocná vláknina je šťavnatá, měkká, drobivá, zrnitá.Barva plodu, žlutá s narůžovělými skvrnami, je vzácná, většinou je světle zelená.

Na povrchu je mírně voskovitý povlak, zatímco kůže plodu je suchá a hladká.

Stopka je obvykle tenká a dlouhá, barvy jsou světle zelené.Semena jsou tmavě hnědá.

Odrůda jablek Borovinka je vhodná pro čerstvou spotřebu, čerstvá a také vhodná pro sklizeň, která podléhá jakémukoli zpracování (sušení, zpracování šťáv, konzerv, vína).

Právě jsme zjistili, jak vypadá jabloň nyní, ale stojí za zmínku, jak se to stalo: historie stvoření a oblast distribuce.

DŮLEŽITÉ! Plody jsou proto nestabilní, přepravitelné tedy do roku 2006midwinter jsou velmi dobře zachovány.

Fotky

Historie výběru

Dodnes není známo, jak přesněobjevil se jabloň Borovinka.Předpokládá se, že tato odrůda byla výsledkem lidového výběru.

K dispozici je tato verze: zahradník Tula s příjmením Bravin aktivně pěstoval tato jablka - na jeho počest byla odrůda pojmenována.

Jiný názor: název Borovinka doslova znamená „borový les“, tj. Ten, který vyrostl v borovém lese (jehličnatý les).

Místo narození a distribuce

Odrůda Borovinka se vyznačuje velmirozsáhlým územím distribuce.

V Rusku je jeho masová kultivace pozorována v mnohacentrálních regionech, na území Krasnodar, na Kavkaze a ve Stavropolu.

Jedinečnost jabloní spočívá v tom, že odrůda je naprosto nenápadnáa roste a nese ovoce bezpečně v jakémkoli rohu Ruskaza různých klimatických podmínek.

Nyní, když jsme hovořili o stromu a samotném ovoci, je čas říct, kolik jablek můžeme získat z Borovinky.

Výnos

Jak již bylo uvedeno, Borovinka je jabloň, jejíž plodydozrávají každý rok na konci léta - brzy na podzim.

POMOC! Jabloně začnou intenzivně přinášet ovoce kolem 4. nebo 5. – 10. Roku a ve věku 10 let dávají dobré výnosy vonných jablek (v průměru 60 až 75 kg ovoce pouze z jednoho stromu!).Když věk dosáhne 23 let a až 30 - z každého stromu můžete sklízet až 200 kg.

Nevýhodou odrůdy ječetnost plodu .Zahradníci by neměli zapomenout na skutečnost, že pro sklizeň každý rok musí na zahradě růst různé odrůdy jabloní.

Jablka Borovinki se vyznačujívysokou produktivitou a předčasnou splatností.

Takové ovoce nesmí být konzumováno ani zpracováváno.

Proto je sklizeň tak důležitá včas.Zrání zralých plodů se obvykle objevuje na konci srpna.

Jistě, ihned po odebrání chci jíst jablko Borovinka co nejdříve, bylo však zaznamenáno, že pouze týden po sběru byla chuť nejzřetelněji odhalena.

Odrůdy se liší svou vysokou produktivitou: Augusta, Antonovka dezert, Gala, Grushovka zima, skořice pruhovaná, Papírování, Antey, Lyubava, Kuybyshevskoe, Pepinčikova dcera, Apple Spasitel, Bellefleur Kitayka, Phoenix Altai, Uralets, White Bulk, Lobo, Yandykovskoe, Úžasný, Welsey, Stroyevskoe, Sokolovskoe, Sunny, Ural Bulk, Koberec.

Skladování

Po sklizni vyvstává přiměřená otázka: jak uchovávat ovoce?

Vzhledem k tomu, že Borovinka patří k podzimním odrůdám jablek, mohou jablka řádné péčeležet až do konce listopadu - prosince. Pro toto ovocenaskládané v řadách, stopky dolů, do lepenkových krabic nebo dřevěných beden.

Je důležité, aby mezery mezi deskami byly buď chybějící, nebo velmi malé.Řádky jsou položeny mezi sebou pilinami listnatých stromů.Je také možné skladovat v plastových sáčcích zavěšených na stropě sklepa.

Pokud jste ve vaší zahradě dosud nevyrostli jabloně Borovinka, ale již jste plánovali nákup sazenic, následující informace budou velmi užitečné.

Výsadba a péče o rostliny

Při nákupu sazenic zvažte tři hlavní problémy:

Sazenice této odrůdy jsou zasazeny na jaře nebo na podzim.Je důležité chytit čas, než se první mrazy projeví na zemi nebo ve vzduchu.

Ve většině případů jsou při výběru sazenic preferovány dvouleté rostliny.

Výběr místa:Prvním kritériem je dostatečné osvětlení.

Kůra stromu však může být poškozena nadměrným slunečním zářením, proto se výsadba sazenic této odrůdy jabloní provádí na místech, kde je vystavení přímému slunečnímu záření několik hodin denně.

Půda. Jabloň Borovinka preferuje půdu náročnou na vlhkost.Hodí se jí hlinité, hlinité a lužní půdy, stejně jako vyplavené chernozemy.

Borovinka lze také pěstovat na písčitých půdách, ale s dobrou péčí (pravidelné hnojení).Kyselina půdy musí být určitě slabá - pH 5,6 ... 6,0.

Příprava půdy. Hnůj a humus jsou v našem případěvynikající hnojivo pro Zemi.

​​

Výsadba sazenic. Země musí zcela zaplnit kořenový systém, je nutné horní drcení půdy nohou.

Při výsadbě v půdě je prohloubení sazenice jablek nepřijatelné.Kořenový krk (místo, kde kořen jde do kmene) , musí být ve výšce 5 až 7 cm nad úrovní terénu.

Právě vysazený strom musí být zaléván 2-3 kbelíky vody.

Po výsadbě rostliny nesmíme zapomenout na péči o ni.

Borovina je naprosto nenáročný a nenáročný na péči o sebe.Existuje však značná nevýhoda: špatná snášenlivost jabloně za sucha, to znamená, že během sucha jsou nezralé plody vyřazeny.

Proto je třeba nasměrovat růst jabloní správným směrem.

V rámci větví pokrytých ovocemje nutné zřídit podpěrynebo svázat větve stromu k sobě, aby se zabránilo jejich smrti jednotlivě nebo smrti celého stromu.

DŮLEŽITÉ! Dřevo této rostliny je velmi křehké.Při bohaté sklizni se větve stromů snadno rozbijí pod množstvím ovoce, což často způsobuje křehkost života jabloně.

Pro pěstování ovoce je pro jabloně nezbytný pyl z jiné rostliny.Pokud sousedé na místě nebo ve vaší zahradě nemají jabloň jiné odrůdy, ihned ji zakupte.

Koneckonců, s výskytem opylovače, se produktivita významně zvyšuje iu samooplodných odrůd.

Na jaře by se jabloň měla krmit.Hnojení na podzim také nenívyloučeno, použijte různá komplexní hnojivanutně BEZ dusíku .Na písčitých půdách by se mělahnojiva používat ročněa na bohatých půdách by nemělo být zneužíváno časté obvazy.

DŮLEŽITÉ:V prvním roce po výsadbě by mělo být oříznuto 80 až 100% květů.Míra přežití stromu z toho se zlepšuje.

V budoucnosti, dokonce i ve fázi „greenfinch“ , je nutné vyzvednout polovinu plodiny- výhradně osázené ovoce, jehož velikost je v průměru několik centimetrů.Taková operace se nazývá „příděly plodin“.

Díky tomu je strom lépe připraven na zimu, plody, které zůstanou viset, zrají, když zrají a rostou do větší velikosti.

Při zavlažování jabloní platí následující aritmetika:4-5krát měsíčně, dvakrát denně by jeden dospělý strom měl mít jednu kbelík vody.

Když nastane plodení, a to ječervenec-srpen, dobré zalévání je nesmírně důležité.

Pokud je vlhkost v tomto období nedostatečná, jsou možné ztráty plodin nejen v běžném roce, ale také v příštím roce.

V srpnu by mělo být zavlažování dokončeno.Jinak se může ukázat, že růst výhonků je protahován, což může negativně ovlivnit pouze zimní odolnost stromu.

Pokud se však ukázalo, že byl rok suchý, je naléhavě nutné pokračovat v zalévání - to pomáhá stromu saturovat vlhkostí v požadovaném množství.Samozřejmě v závislosti na počasí bude také upraven režim zavlažování.

The Apple TreeBorovinka -odrůda odolná proti mrazu .Pro bezpečnost mladého stromu před časně neočekávanými mrazy nebo zimami bez sněhu se však používámulčování s humusem koněv oblasti kruhu blízkého kmene.

Mluvíme-li o péči o jabloň, škodlivé vnější vlivy, jako jsou škůdci a choroby, jsou zvýrazněny v samostatném odstavci.

Nemoci a škůdci

Zahradníci oceňují, že Borovinkaje středně rezistentní vůči škůdcům a různým chorobám. Někdy je však vážně poškozen chrastavou . Správná profylaxe a ošetřenífungicidůvšak zabrání kazení strupovitých plodin.

Dříve zmíněný M.V. Rytov v roce 1862 podle Lodygina dal v té doběnásledující charakteristiku:„... Je velmi pravda, že Borovinka je jednou z nejčastějších odrůd jablekstřední pás Ruska;Tato odrůda není příliš respektována, pravděpodobně proto, že tato jablka, ani v chuti, ani v síle, lze srovnávat sAntonovkoua jsou mnohem levnější než ona;až na čerstvou spotřebu nikam nejezdí a nejsou v laloku tak dobré;nájemníci však nezanedbávají Borovinku jako levné jablko, které se na místě vždy dobře prodává.Je správnější rozpoznat jablka Borovinki jako vhodná pouze pro nenáročné chutě. “

Nepochybně existují určité nedostatky, nicméně odrůda Borovinka je nejcennější z „počátečních“ kultur pro chov.Asi dvě desítky nových moderních odrůd byly vytvořeny bez účasti výše popsaného jabloně: Volga krása, přítelkyně, zimní pruhované, Zhigulevskoe a další.