Brekelovo nejstarší plemeno kuřat - stovky let na evropských farmách

Brekel je nejstarší plemeno kuře vaječného typu produktivity.Tito ptáci mají dobrou imunitu a dobré celkové zdraví a jejich maso chutná poněkud jako zvěřina.

Dříve toto plemeno chovali všichni belgičtí zemědělci, ale nyní je často nahrazeno produktivnějšími ptáky.

Přesný původ rovnátka je obtížné stanovit.Má se za to, že byl chován z původních plemen, která byla pěstována belgickými farmáři po mnoho desetiletí.

Je však jisté, že Brekeli byli u belgických chovatelů v posledních 300 letech populární, dokud se nezačali nahrazovat produktivnějšími kuřaty.

Podle chovatelů si ve výběrovém řízení zemědělci vybrali nejproduktivnější vrstvy, které kladou vejce do bílých skořápek.Postupně se jim podařilo vytáhnout vysoce produktivní rovnátka.

Popis plemene Brekel

Kohout má husté obdélníkové tělo.Jeho rohy jsou vyhlazeny hustým peřím na těle ptáka.Krk je střední délky, je na něm hojný a dlouhý peří.

Hladce přechází do klesání.Ramena jsou široká, křídla jsou pevně přitlačená a jejich konce jsou pokryty dlouhým bederním peřím.

Ocas kohouta je držen vysoko,hojně opera.Má velmi dlouhé kulaté copánky, které vizuálně zvětšují ocas a tělo kohouta.Hrudník je hluboký a široký, břicho je široké a velké.

Hlava kohouta je střední, ale široká a zploštělá.Na tváři ptáka jsou malá peří.Hřeben je střední, vztyčený.Může mít 5 až 6 zubů.Náušnice jsou střední, zaoblené.

Ušní uši jsou namodralé bílé.Oko kolem nich mají černý okraj, malovaný tmavou barvou.Zobák je silný, modrý, ale zároveň má špičku světlé barvy.

Tibie nejsou příliš výrazné, metatarsaly jsou střední délky.Zpravidla jsou malovány ve světle modrých odstínech.Prsty kohoutů jsou uspořádány správně, mají bílé drápy.

Kuřata Hercules: popis plemene, původ, charakteristika pěstování, prodejní místa atd.

Máte zájem o maďarská kuřata?Velmi dobře! Zde jsou o nich všechny potřebné informace.

O vnitřním pelargonu si však přečtěte na: https://selo.guru/rastenievodstvo/geran/uhod-v-domashnih-usloviyah.html.

Kuřata mají více horizontální záda, velmi plné břicho a velký ocas.Zadní část hřebene je mírně převrácená do strany.Kuřecí uši jsou modřejší.Tento pigment se také rozšiřuje na obličej a spodní část hřebenu.

Hrubé nedostatky jsou považovány za příliš úzké a hubené tělo.Příliš vysoký nebo příliš nízký ocas, klesající křídla, žluté ušní lalůčky jsou také nepřijatelné.

Barva

Existují dvě možné varianty barev: stříbro a zlato.V Silvery jsou hlava a peří na krku čistě bílé, ale každé peří má černý podklad.

Zadní a dolní část zad zůstávají bílé, alenejvětší peří má krásný vzor .Na prsou, na boku těla a na břiše mají peří nejen tmavou základnu, ale také tmavé příčné stuhy.Bílé stužky ve spodní části hrudníku se stanou velkou bolestí.

​​

U kuře jsou peří na hlavě a krku stříbrně bílé.U ptáků s intenzivním zbarvením prsu jsou povoleny tmavé hroty na peří.Zbytek peří je intenzivní černý s lehkou příčnou stuhou.

U zlatých kohoutů a slepic je hlavní barva černá, ale současně je zachována stejná struktura vzoru jako u jedinců stříbra.Poslední barva je však nahrazena zlatohnědou.

Vlastnosti

Brackel je krásná vrstva.U domácích ptáků určených k domácímu chovu mají dobrou produkci vajec.

U tohoto plemene kuřat však v důsledku selekce mateřský instinkt úplně zmizel, takže chovatel bude muset samostatně chovat inkubátor pro chov.

Zemědělci musí vědět, že tito ptáci mají nevyčerpatelnou energii.Po celý den se mohou potulovat po zahradě a hledat hmyz a semena.Rovněž dobře létají, takže by měla být v chodbě vybavena bezpečná střecha a vysoký plot.

CelkověZtužidla se dobře chovají s jinou drůbeží .Nikdy nebudou bojovat o místo u jiných kuřatdvoře, takže se dobře hodí pro udržování v domě s dalšími domácími zvířaty.

Je důležité, aby toto belgické plemeno mělo dobré a dobré zdraví.Snadno snášejí jakékoli povětrnostní podmínky a zřídka chytají zima.Co se týče mladých, rychle se slibuje a roste stejně rychle.Tato dvě fakta zvyšují odolnost kuřat.

Zemědělci, kteří si přejí vystavovat ptáky na výstavách, však musí být za chov zodpovědní.

Skutečností je, že pro mnoho kohoutů spadne vztyčený hřeben na jeho stranu, což je nepřijatelnou nevýhodou.Někdy musí chovatelé utratit celé generace kuřat, aby získali perfektní vzorek pro show.

Chov a pěstování

Brekel je plemeno vajec kuřat, a proto musí být pro svou normální existenci do kompletního krmiva přidávány minerální přísady a skořápky.Taková přísada pomůže slepicím obnovit zásobu vápníku v těle.

Tento pták navíc potřebuje řádnou údržbu.Vzhledem k tomu, žešle jsou velmi aktivní ptáci , neměli by se nikdy chovat v klecích nebo voliérách.

Prostorný dům s velkým dvorem je pro toto belgické plemeno ideální.Chovatel by měl kolem něj vybavit vysoký plot a dobrý baldachýn, protože Brekely rád létá.Ve všech ostatních ohledech se obsah Brackels neliší od obsahu jiných plemen vajec.

Kvantitativní ukazatele

Obecněhmotnost kohoutů se může pohybovat od 2,4 do 2,8 kg.Nosnice mohou přibírat na váze až 2,7 kg.Položili v průměru 180–220 vajec ročně.V průměru může každé vejce s bílou skořápkou dosáhnout hmotnosti 60 g. Pro inkubaci by měla být vybrána pouze ta největší vejce.

Kde mohu tyto kuřata získat v Rusku?

  • Můžete si koupit dospělá kuřata, vejce pro inkubaci a jednodenní kuřata Brekel v „ Bird Village “.Farma se nachází v oblasti Jaroslavl, v ekologicky čisté oblasti, pouhých 140 km od Moskvy.Chcete-li se dozvědět více o přítomnosti ptáka, můžete objasnit cenu telefonicky +7 (916) 795-66-55.
  • Farma „ Merry pockmark “ prodává také rovnátka.Nachází se ve městě Kurgan na ulici Omskaya, dům 144. Přesnou cenu denních kuřat a líhnutí vajec můžete zjistit voláním +7 (919) 575-16-61.

Analogy

Namísto Brekelsů můžete na území soukromé ekonomiky přidat kuřata Andaluského modrého plemene.Tito ptáci nejen spěchají dobře, ale také vypadají skvěle.

Mnoho moderních zemědělců pěstuje toto plemeno výhradně pro dekorativní účely a vejce tohoto kuře se používají pouze jako příjemný doplněk.

Pokud chovatel potřebuje vysoce produktivní plemeno kuřat, je nejlepší zahájit chov vajec Tetra.

Tito ptáci mohou snadno snášet více než 220 vajec v prvním roce produktivity a počet kladených vajec se s věkem ptáků prakticky nesnižuje.

Závěr

Belgická kuřata Brekel je ideální volbou pro chovatele drůbeže, kteří milují vysoce produktivní kuřata s neobvyklým vzhledem.

Tito ptáci se snadno chovají, mají dobré zdraví a vyznačují se rychlým růstem.Všechny tyto vlastnosti dělají plemeno Brekel obzvláště oblíbené u amatérských chovatelů.