Brojleři již nejsou potřeba - plemeno kuřat Bress Galsky

Ve východní části Francie, v provincii Bresses, je malý pozemek o rozloze pouhých čtyř tisíc kilometrů.Zde jsou jediní ptáci na světě, kteří jsou od roku 1957 oprávněni nosit značku kvality AOS.Toto je označení, na kterém je napsáno místo původu ptáka.

Krásní ptáci sněhově bílé barvy s jasně červenou hřebenatkou a modrýma nohama se podle chuti dozvěděli od roku 1591.

Anomálie popisují, že když Savoy zaútočil na malé provinční město Bug-an-Bress, Burgundians pomohl odpudit nepřítele místním obyvatelům.A vděčnost jejich osvoboditelům jim obyvatelé města dali kuřata.

Ze spolehlivých zdrojů je známo, že francouzský král Jindřich 1Vpoté, co toto kuře poprvé ochutnal, vyjádřil touhu po každém rolníkovi, aby měl takové kuře na stole alespoň jednou týdně.

Jeho přání se však nenaplnilo a nemohlo se splnit, protože takových slepic bylo málo a nebylo jich dost pro všechny.Ale i dnes je toto nádherné kuře z Bress pochoutkou a každá restaurace ve Francii bude poctěna jeho obdržením.

Popis plemene Bress Galsky

Kuřata Bress Galsky patří k jednomu ze tří plemen,povoleno pro chov v západní Evropě.

Tyto slepice mají čtyři barvy: bílá, černá, modrá a červená.Nejběžnější jsou však bílé a černé barvy kuřat.

Kuřata Bress Gali mají odlišné formy masa , a proto patří k plemenům masa.Tyto slepice mají sněhově bílé peří, jasně červenou hřebenatku a modré nohy.Hens Bress - Gali - národní poklad Francie.Barva kuřat má barvy státní vlajky Francie.

Nedávno byly tyto slepice přivezeny do Ruska.Jsou velkým zájmem ruských zemědělců.Jako dobré plemeno masa jsou jakýmsi druhem brojlerů.Hovězí maso je však mnohem dražší než brojler.Jeden kilogram takového kuře stojí asi 100 eur.

Slepice jsou svou povahou docela klidné v raném věku a dospělí se prakticky lidí nebojí.

Vlastnosti

Bress - kuřata Gali jsou považována za nejchutnější na světě .

Ve Francii je kohout Gali, jehož obraz se razí na mince, neoficiálním symbolem.Francouzi jsou velmi citliví na kuřata tohoto plemene a při pěstování přísně dodržují určitá pravidla.

Reproduktory obsahují chovný materiál slepic, v celé oblasti jsou pouze tři.Tam se slepice chovají v inkubátorech.Když kuřata rostou, jsou zemědělcům během sezóny poskytovány mladé kuřata.Poté farmáři chovají kuřata doma po dobu jednoho měsíce a teprve potom nechají maso vyjít ven.

Capres Bres je velmi cenný(kastrát).Kohouti jsou kastrovaní, po kterých už nezpívají, slepičí šlapat, ale hodně jedí a velmi ztuhnou.

Kuřata jsou krmena ovesnou kaší, což je devadesát procent pšenice a kukuřičné krupice a deset procent jsou mléčné výrobky.

V posledních dvou měsících před porážkou jsou kuřata přemísťována na zvláštní stravu, která zahrnuje sušenky namočené do mléka, kukuřice a zeleného salátu.Pulyarok a kapúny třicet dní před vyhlazením jsou uzavřeny v temné místnosti a vykrmovány.

V tomto ohledu se Francouzi domnívají, že ne všechny ptáky lze nazvat Bresiánem.Po takovém krmení maso těchto kuřat chutná jako mléko, je velmi něžné a chutné.
​​

Kapoun Bres je také oblíbený ve Francii, protože kvůli tomuto ptákovi zorganizuje francouzština celou výstavu kuřat známou po celém světě.Tyto festivaly pro nejlepší jatečně upravené tělo vyhovují francouzským výrobcům od roku 1863.

Soutěže se konají jednou ročně před vánočními svátky. Všichni zemědělci v Bresu přicházejí na předměstí Burgenu na místo soutěže .

Kohouti jsou položeni na polštáře a ovázáni stuhami, korzety jsou z nich nejprve odstraněny.V korzetech „oblékněte“ kohoutky tak, aby byl tuk rovnoměrně distribuován pod kůži jatečně upraveného těla.Díky tomu se kostra stává jemně béžovou barvou, na jejímž hrudi je umístěna pečeť.

Slepice Amrox mají pestrou šedou barvu.O jejich jedinečných vlastnostech se můžete vždy dozvědět na našem webu.

Pokud nevítejak vytvořit design obývacího pokoje v domě, pak jste zde: https://selo.guru/stroitelstvo/sovetu/dizajn-gostinoj-v-chastnom-dome.html.

Taková kuřata mají stále na noze prsten, na kterém je uvedeno jméno producenta, jeho adresa, pečeť jatek, kde byla poražena.K dispozici je také štítek, který označuje lokalitu a je vyražen.Pokud je to drůbež, pak to říká Poularde, a pokud je to kapoun, pak to říká Chapon.

Vítězem je zemědělec, který bude mít čtyři jatečně upravená těla, která splňují šestnáct požadavků komise.Za to mu byla udělena drahá váza ze severského porcelánu, což je dar prezidenta republiky.Gesto odezvy odesílá jatečně upravené tělo nejlepšího kohouta do Paříže.

Fotogalerie

Představujeme vám několik fotografií francouzského plemene.Na první fotografii chodí mladé slepice po zelené trávě s kohoutem:

Zvědavý mladý muž hledá sám sebe, aby se najedl v křoví:

A takto vypadá BressGali kuřata:

Mladé slepice se shromáždily a pozorně sledují fotoaparát:

Pěstování a chov

]

V Rusku jsou kuřata Bress Gali chována na farmách.

Kuřata Bress Gali začínají velmi dobře.Jí dobře a hodně jedí, takže dramaticky přibírají na váze.Jejich silné nohy a hrudník o tom mluví samy za sebe.

Pokud jde o krmivo, krmí se pšenicí, kukuřicí, krmivem, mléčnými výrobky, zelení atd. Kukuřice se přidávají do obilovin. Kuřata jsou zvláště dobře krmena v období rychlého růstu, od 2 týdnů do 2,5měsíce.

V této době je jim poskytováno více bílkovinného jídla.Patří sem řepa, mrkev, vařené srdce nebo vařená ryba.Ale v zásadě jde o krmné směsi.Pro různé věkové skupiny - různé krmné směsi.Přirozeně se přidávají vitamíny.

Chování ptáků v drůbežím mase musí splňovat požadavky tohoto plemene.V chladném období by se kuřecí bedra měla zahřívat, aby se udržovala pohodlná teplota pro ptáky.

V případě izolace podlahy je sláma lemována, místo slámy mohou být podlahy pokryty hoblinami nebo pilinami.Ve směsi s podestýlkou ​​získáte přirozenou izolaci, která ušetří náklady na vytápění.

Mimochodem, takovéto ptáky létají na procházkách docela vytrvalí.V tomto ohledu ohrazující výběh, kde chodí kuřata, uzavírá vysoký plot.

Pro kuřata má velký význam dodržování světelného režimu , zejména v zimě.Nedostatek světla negativně ovlivňuje ovipozici.Slepice spěchají méně.Maso těchto kuřat je velmi chutné, něžné, elitní a drahé.

K získání takového masa je třeba kuřata řádně krmit. Nejdůležitější věcí je vyváženost výživy.Pro dobrou produkci vajec hraje velkou roli pestrá strava, pohodlná teplota pro chov ptáků a stálý světelný režim.

Charakteristiky

Nosnice začínají snášet vejce po dobu přibližně čtyř měsíců za dobrých podmínek péče.Po dobu 30 dnů takové kuře fouká někde 28 vajec.

Vejce nejsou příliš velká a váží přibližně 60–65 gramů pravidelné slonovinykulatý tvar.Každý rok přináší každá ze 180 až 220 kusů vajec.To je docela dobrý ukazatel.

Líhnutí, kuřata rostou velmi rychle.Měsíc, kdy úplně vyrostli, váží 550 - 560 gramů.Za dva měsíce váží takové kuře asi 1,5 kilogramu.A ve čtyřech jeho hmotnost přesahuje 2,5 kg.Obvyklá hmotnost těchto kuřat v produktivním věku přesahuje 3,5 kg.Kohouti dorůstají až na 5 kilogramů.

Analogy

Protějšky slepic Bress Gali zahrnujíJirsi obři .Tato kuřata jsou považována za největší na světě.Slepičí maso, velmi dobré oblečení.Kuřata přinášejí 200 až 240 kusů ročně.Toto plemeno masa.Čtyři měsíce starý samec váží mezi 2,0 a 2,6 kg.už vykuchaný.A 6 - 7měsíční samci s vnitřností váží 3,8 - 4,0 kg.

Slepice se začnou spěchat od 6 měsíců, spěchají spolu, dobře. Jirsianští obři soutěží s brojlery a bresiánskými kuřaty.V Rusku se toto plemeno objevilo nedávno.

Kde si mohu koupit v Rusku?

V Rusku není tolik Bress - kuřat Gali, takže je příliš brzy mluvit o tomto odvětví, protože se nedávno v zemi objevily.

Ruští zemědělci stále zvyšují svou chovnou kapacitu pro toto plemeno kuřat a vytvářejí hnízda.Slepice Bress - Gali jsou však velmi dobrým masovým plemenem ptáků, a proto bude distribucev Rusku brzy rozšířena.

Na internetu najdete mnoho farmářů, kteří chovají kuřata BressGale.Najdete také kontakty aadresy zemědělců.Tady jsou někteří z těch, kteří dali na prodej bress.

Můžete si koupit taková kuřata:

  • Moskevská oblast, Stupinsky District, dálnice M4 Don 65 km.
    Kontakty: tel.+7 (925) 504-96-31 (po domluvě).E-mail: [email protected]řecí maso Bressa Gali.Importovaná hnízdní hnízda, předběžná registrace, cena - 500 rublů.
  • Vtácká vesnice - školka č. 1 v Rusku.
    V případě dotazů volejte: +7 (916) 795-66-55;+7 (905) 529-11-55.Slepice BressGalsky (bílá), cena - 2200 rublů.Hmotnost kuřat je 2,5 kg., Kohouti - 3,5 kg.Vejce 60 gr.Produkce vajec 170 - 190 kusů ročně.

Video

V tomto videoklipu můžete lépe poznat toto plemeno: