Cenné plemeno pro osobní a zemědělské loděnice - kuřata Meghrula

Miláčky osobních, hospodářských a letních chatek jsou slepice ve směru masa a vajec.Jsou to „zlatý průměr“, který chovateli poskytuje vše potřebné.Jedním z těchto cenných plemen jsou kuřata Megrula.

Kuřata Meghrul byla chována v Gruzii.K vytvoření tohoto plemene křížili zemědělci několik druhů kuřat - domácí plemena a známá zavedená Kokhinhin, 5) Langshan, 6) Plymouthrock, 7) Rhode Island, Brahma ).Výsledkem je jedinečný typ, který má všechny výhody výše uvedených plemen.V důsledku takového křížení se vnější vlastnosti jednotlivců mohou lišit, ale většina z nich má podobný vzhled.

Popis plemene Megrula

Popsané druhy kuřat jsou zemědělci vysoce oceňovány, protože mají vysokou produktivitu.Plemeno má vynikající vejce a vynikající maso.Vzhled ptáků je docela atraktivní.Mají pestrou nebo pruhovanou barvu, malou hlavu, středně vyvinutý ocas, průměrnou délku krku a hřeben listu.Hrudní část je konvexní, charakterizovaná velkou zaobleností.Nohy těchto slepic nejsou vysoké, ocas je středně vyvinutý.

Začíná se přepravovat 6 měsíců po narození.Míra přežití kuřat je relativně vysoká: ne více než 20% vylíhnutých kuřat zemře.Dospělípřežít lépe.Přes možná onemocnění zemře méně než 10% jednotlivců.

V současné době jsou rozšířeny dva druhy ptáků: západní a východní.Jejich hlavním rozdílem je místo původu. Východní typ slepic je lehký (kohouti - asi 2 kg, slepice o 0,5 kg méně), více se týká směru produktivity vajec.

Druhý typ kuřatwesternváží o něco více (kuřata mohou dosáhnout hmotnosti 2,3 kg, kohouti - 2,8 kg), takže je klasifikován jako druh masa a vajec.Západní a východní typy se často kříží s jinými plemeny, aby se zvýšila produktivita.

Vlastnosti

Jelikož bylo plemeno Meghrul chováno v důsledku smíchání několika plemen, mohou být ptáci chováni v jakékoli lokalitě.Slepice jsou naprosto nenáročné a dobře vycházejí za každého počasí a přizpůsobují se místním podmínkám prostředí.Skauti pro ně nemusí vytvářet zvláštní podmínky pro údržbu.Při správném a obratném krmení kuřat získává maso vysokou chutnost.

Přes všechny výhody mají kuřata tohoto plemene nevýhody.Zaprvé, ve srovnání s jinými kuřaty orientovanými na vejce, začnou spěchat pozdě - od 6 do 7 měsíců.Za druhé, chovatelé musí krmit ptáky speciálními druhy potravin, aby získali zvláštní chuť masa.V Gruzii je obzvláště důležité, aby drůbeží maso splňovalo požadavky na jejich kuchyni.

Údržba a pěstování

Jak již bylo uvedeno, slepice plemene Megrula nepotřebují zvláštnípodmínky zadržení.Vzhledem k tomu, že kuřata jsou převážně zabíjena, je důležité dodržovat obecné pokyny pro péči o ně.Nesmí být dovoleno podchlazení mladých zvířat.Častěji zamrznou během přepravy po zakoupení.

V tomto ohledu by měly být přepravovány v izolované krabici, na jejímž dně je nějaká silná vlněná věc. Doporučuje se, aby si zakoupili speciální piják , aby udrželi podlahu klece v suchu.Kuřata by měla být suchá a teplá.

Krmení dospělých má své vlastní vlastnosti.Chcete-li získat maso s vynikající chutí, je důležité je krmit kukuřicí a sukulentním krmivem.

Vlastnosti

Kohouti v průměru váží 2,3 kg a slepice 1,7 kg.Megrula není charakterizována vysokou produkcí vajec - 150 - 160 vajec ročně.Skořápka je hnědá, hmotnost vejce je 54 až 56 g. Vyznačují se vysokým procentem hatchability a fertility.Aktivní ponožka u kuřat začíná 6 měsíců.

Kde jsou chována tato kuřata v Rusku?

  • Největším a nejznámějším podnikem v naší zemi, kde se chovají a prodávají různá plemena drůbeže, je LLCGene Pool .Ve společnosti jsou jednotlivci s příčným pruhováním pera chováni a prodáváni.Společnost se nachází ve městě Sergiev Posad, na ulici Masliev, 44. Můžete objasnit dostupnost kuřat a zjistit cenu voláním na +7 (496) 546-19-20.Oficiální web společnosti je http://www.genofond-sp.ru/.
  • Meghrulova kuřata jsou chována také na osobních pomocných pozemcích.Například vLPH Simbirevsdenních denních mladých zvířat, pěstovaných ptákůa násadová vejce.Farma se nachází v Moskevské oblasti, v obci.Ivashkovo, Shakhovsky district, st.Nový, d. 8/2.Kontaktní telefonní číslo: +7 (967) 072-72-07.
  • V obchodě „ Živý pták “ se rovněž prodává kuřata, chovaná ptáci a vejce plemene Megrula.Můžete je kontaktovat telefonicky +7 (472) 259-70-70 nebo e-mailem [email protected]ůžete si s nimi také domluvit schůzku v kanceláři.Adresa organizace: Belgorod region, pos.Oblast severního Belgorodu, na.Dorozhny, 1 A.

Analogové

Slepice plemene Megrula zahrnovaly rysy a charakteristické rysy těch plemen, která byla použita k jejich chovu.stažení.V tomto ohledu s nimi mají určitou podobnost.Například plemeno Langshan je oceňováno také pro vynikající chuť masa a dobré snášky vajec.Stejně jako plemena Rhode Island, Plymouthrock, Kokhinhin, popsaná kuřata nepotřebují zvláštní podmínky chovu a krmení.Mimochodem, kuřata Plymouthrock jsou také plemeno masa a vajec.

V případě potřeby mohou být kuřata Meghrul nahrazena jinými plemeny podobného směru: New Hampshire, Kuchinsky Jubilee, Moscow Blacks, Adler Silver, Zagorsk Salmon, Wyandotte, Sussex, Oryol Golostistaya.

Slepice plemene Megrula jsou jedinečné a univerzální.Snadno se udržují, protože není třeba vytvářet žádné zvláštní podmínky.Zemědělci si cení jejich produktivity a vynikajícího masa.Není nutné krmit obilí, jak se to děje v Gruzii,získat dobrou chuť masa.

V naší zemi je toto plemeno rozšířené, takže pokud chcete získat kuřata, nebude těžké najít mladá zvířata, získat vejce nebo dospělé kuře.Vejce mají v souvislosti s tímto chovem vysokou líhavost.Navzdory průměrné produkci vajec si plemeno kuřat Megrula zaslouží pozornost našich krajanů díky svým dalším výhodám.