Černá exotika z Indonésie - kuřata Ayam Tsemani

Někteří chovatelé drůbeže dávají přednost extrémně vzácným plemenům, jako je Ayam Tsemani.Toto plemeno kuřat je velmi oceňováno ve všech zemích světa, protože má neobvyklý vzhled.Faktem je, že tito ptáci mají jedinečnou černou barvu a slepice v černé barvě jsou namalovány nejen peřím, ale také nohama, hřebenem a dokonce i kůží.

Ayam Tsemani, překládaný z indonéštiny, znamená „kuřecí Tsemani“, tj. Pták z vesnice stejného jména ve střední Jávě, poblíž města Solo.Mnoho chovatelů se domnívá, že tito kuřata jsou přímými potomky divokých kuřat, kteří žijí na ostrovech Indonésie a Sumatry.Předpokládá se, že původní kuřata dávno vymizela.Pouze hybrid tohoto plemene přežil společně s Ayam Keduem, kteří jsou chováni jako vysoce produktivní ptáci.

V roce 1920 mohli kolonialisté z Holandska poprvé vidět toto plemeno.Tito ptáci přišli do Evropy společně s výpravou Jana Stevernika, který přišel do Indonésie v roce 1998.Pokusil se ji plně studovat, stejně jako historii jejího původu.V roce 1998 bylo vylíhnuto první kuře av roce 1999 kohout.

Popis plemene Ayam Tsemani

V současné době neexistuje jediný popis standardu indonéského plemene.Všechny informace ohistorický původ je předáván obyvateli Indonésie z generace na generaci, ale některá fakta zůstávají navždy ztracena.Nejpodrobnější informace o tomto plemeni najdete v knize Frans Sudire.

Moderní ptáci mají úplně černou barvu peří.Kromě toho by měl být nejen peří černý, ale také hřeben, náušnice, oči, zobák, nohy a dokonce i kůže ptáka.Jakýkoli projev barvy světla je považován za nepřijatelný, a proto se tito jedinci dále nepodílejí na reprodukci, aby udrželi standard plemene.

Kuřata se vyznačují středně dlouhým krkem , na kterém je umístěna malá hlava.Kohouti mají velký hřeben s pravidelnými zuby a řezy.Náušnice u kuřat a kohoutů jsou zaoblené, zcela černé.Tvář a ušní lalůčky jsou hladké, černé.Zobák je krátký, ale na konci mírně zesílený, rovněž natřený černě.Oči jsou úplně černé, malé.

Krk kuřat plynule přechází do lichoběžníkového těla.Prsa slepic a kohoutů jsou kulatá, ale ne příliš plná.Křídla jsou pevně přitlačena k tělu, mírně zvednutá.Ocas kohoutů je nádherný, vysoký.Má dobře vyvinuté dlouhé copánky, které zcela pokrývají malá peří.

Dorking je plemeno kuřat, které se vyznačuje širokými prsy a lahodným masem.Více se o nich můžete dozvědět na našem webu.

Kukuřice v dvojitém kotli může být docela bez chuti, pokud nevíte, jak ji správně vařit. Další ...

U kuřat je ocas skromnější, ale dostatečně velký.Paličky a tlapkydlouhý, černý.Prsty jsou široké.Kohouti mají malé ostruhy.

Funkce

Ayam Tsemani je jedinečná indonéská kuřata.První věc, která upoutá vaše oko, je zcela černá barva.U těchto slepic nemá hřeben obvyklou červenou barvu, ale je namalován černě.Totéž platí pro nohy, drápy, kůži a dokonce i ústní dutinu.Ayam Tsemani je úplně černé slepice.Proto je zajímá mnoho chovatelů.

Kromě svého neobvyklého vzhledu se toto plemeno pyšní dobrou kvalitou masa a vysokou produktivitou vajec.BohuželAyama Tsemaniho je obtížné najít na otevřeném trhu, protože v Rusku se prakticky nikdo z chovu tohoto plemene nezabývá .Někteří jedinci si mohou koupit od soukromých chovatelů, ale nemohou zaručit jejich čistotu.

Nezapomeňte, že pocházejí z bankéřů, takže létají docela dobře.Z tohoto důvodu musíte na zahradě udělat střechu, aby hospodářská zvířata neodletěla.Také, údržba ptáka může být komplikovaná kvůli jeho neuvěřitelnosti.Snaží se s osobou kontaktovat, vyhýbat se mu.

Protože je toto plemeno tak vzácné, mohou být náklady na násadová vejce a jednodenní kuřata skutečně vysoké.Z tohoto důvodu mohou tohoto ptáka získat pouze nejbohatší chovatelé nebo nadšení sběratelé.

Údržba a pěstování

Chovatelé, kteří přesto dokázali najít toto vzácné plemeno, by měli odpovídat za jeho obsah.Ayam Tsemani bylchován v Indonésii, kde nikdy nespadá sníh, takže pro tato kuřata musíte vybavit velmi teplý dům.Pro tento účel je ideální dřevěná stodola s dřevěnou podlahou.Jako podestýlka by měla být použita směs sena a rašeliny a její tloušťka by neměla být menší než 5 cm, jinak ptáci zamrznou.

V chladném období by mělo být v domě zajištěno dobré vytápění .Všechna okna jsou dodatečně utěsněna nebo k nim jsou připevněny rámy pro izolaci.Také pro izolaci můžete použít klasický sporák, který je uspořádán uprostřed místnosti, kde budou ptáci bydlet.

Po dokončení stavby domu je nutné zkontrolovat průvan.Ayam Tsemani je velmi citlivý na účinky nízkých teplot, takže i malý průvan může u kuřat způsobit nachlazení.Pokud budou dodrženy všechny podmínky, budou se ptáci zakořenit i v Rusku.

Nezapomeňte, že všechna indonéská plemena potřebují pravidelnou chůzi.K tomu se hodí zelená zahrada nebo malý zelený trávník.Na něm budou ptáci sbírat padlá semena a hmyz, který dokonale doplňuje stravu.

Pták při chůzi však nebude schopen získat veškeré potřebné množství užitečných stopových prvků a vitamínů, a proto je třeba Ayam Tsemani dobře krmit.Pro kuřata jsou vhodná kombinovaná krmiva.Výrazně posilují imunitu ptáků a usnadňují snášení zimy.
​​

Kromě toholze do krmiva nalít vejce z vajecskořápka, písek a malé kameny .Tyto minerální doplňky zlepšují trávení drůbeže a také zabraňují ucpávání strumy.Do krmiva můžete také přidat vitaminy.To platí zejména pro zimní krmení.

Vlastnosti

Živá hmotnost kuřat je 1,2 kg a kohouti - od 1,5 do 1,8 kg.Průměrná produkce vajec je až 100 vajec v prvním roce produktivity.Ležící vejce snášejí tmavá vejce o hmotnosti až 50 g. Míra přežití mladých a dospělých jedinců je 95%.

Kde si mohu koupit v Rusku?

Prodej násadových vajec, jednodenních kuřat, mladých a dospělých se zabývá „ Bird Village “.Toto je jediná drůbežárna, kde si můžete koupit toto vzácné plemeno za velmi rozumnou cenu.Farma se nachází v oblasti Jaroslavl, 140 km od Moskvy.Chcete-li objasnit dostupnost vajec, kuřat a dospělých ptáků, zavolejte na číslo +7 (916) 795-66-55.

Analogové

  • Na světě není jediné plemeno, které by alespoň trochu připomínalo Ayama ve své barvě.Tsemany.Slepice Bentamok však lze použít jako dekorativní plemeno původem z Indonésie.Mají příjemný vzhled, malou velikost a nevyžadují splnění zvláštních podmínek zadržení.Navíc jsou tito ptáci běžní v celém Rusku, takže si je lze koupit mnohem levněji než Ayam Tsemani.
  • Pro milovníky neobvyklých plemen kuřat Vhodné mohou být malé galoše.Mají černou barvu.Tělo však zůstává lehké a hřeben, obličej a náušnicemalované v šarlatové barvě.Tyto ptáky lze také bez problémů zakoupit na jakékoli farmě v Rusku.

Závěr

Ayam Tsemani je nejvzácnějším plemenem kuřat původem z Indonésie.Od ostatních kuřat se liší zcela černou barvou kůže, hřebenu, náušnic a peří.Díky své neobvyklé barvě obyvatelé Sumatry tyto kuřata často používali k rituálním účelům.Dokonce i nyní si někteří evropští a američtí chovatelé jsou jisti, že toto plemeno přináší štěstí.