Černobílý film na vašem statku - plemeno slepic Pantsirevskaya

Na farmách, kde jsou kuřata Pantsirevsky preferována před jinými plemeny, lze při chůzi ptáků pozorovat zvláštní černobílý film.Když se tyto slepice, které mají takovou opačnou barvu, smíchají na vycházkové plošině, podívaná se stane navzdory omezenému barevnému provedení docela malebná.

Pantsirevsky slepice se naprosto odlišnou barvou, ale svou povahou a produktivitou podobnou, se stávají vynikajícím zdrojem masa a vajec a bez ohledu na to, jak znějí, může zdobit slepici.Bílé Pantsirevsky vypadají obzvláště působivě.

Původ plemene

]

Pantsirevskie - původně ruská kuřata.Volha region, zbožňující prostor a svobodu.Plemeno bylo vyšlechtěno komplexním křížením mnoha produkčních plemen (včetně Leggorn, New Hampshire, Rhode Island, černá Australorp abílá Plymouthrock ) s cílem vytvořit domácí kuřecí maso a vejce ve směru produkce.

Chovatelské práce byly prováděny v několika fázích a pokračovaly v letech 1947 až 1961.Ale co kuře!Díky neúnavnému šlechtění bylo možné chovat jedince s vysokou produkcí vajíček a masem v rané zralosti - nejuznávanější vlastnosti v zemědělství.

Toto plemeno bylovyrobené v Ulyanovské oblasti, u chovatele Pantsirevsky.Distribuováno v Rusku, hlavně v jeho historické vlasti - v oblasti Volhy, stejně jako v Bělorusku.

Popis slepic Pantsirevsky

Velmi elegantní nebo, jak se říkalo, skládací, pták přiměřené velikosti, středně těžký, s nádherným ocasem a známkami vynikající nosnice..

Oči slepic Pantsirevsky se od vzhledových orgánů jiných plemen neliší: žlutá a kulatá, barva zobáku závisí na barvě kuře - pokud je peří bílé, pak zobák je světlý, pokud je kuře černé, pak je zobák také tmavý.

Pantsirevsky slepice vypadají docela roztomilé, jsou zdobeny kulatým pravidelným tvarem, hlavou korunovanou malým vzpřímeným hřebenem a dlouhými, dobře vyvinutými křídly.

Kohouti představující toto plemeno lze bezpečně nazvat hezky: jsou chytří, mají hlubokou vyvinutou hruď a nádherný ocas dokonalého tvaru.No a samozřejmě, královský hřeben se čtyřmi dokonale nakreslenými, dokonce i zuby hrají důležitou roli v exteriéru kohouta.

Vzhledem k vytrvalosti a schopnosti rychle se aklimatizovat v různých klimatických zónách zůstává toto plemeno po mnoho desetiletí v poptávce v nespecializovaných farmách a na soukromých dvorech.

Pták je klidný, má určitou pokornou povahu a je schopen množit „sám o sobě“.

Údržba a pěstování

Plemena masa a vajec, kterýmpancéřované kuře je univerzální pták, který je vítán v jakékoli domácnosti.Samozřejmě byste!Koneckonců, jsou mnohem odolnější než slepice, jen maso a jen plemena vajec, které nejsou tak náročné na podmínky zadržení a ne příliš shebushny.

Majitel , který chová slepice, nemusí stavět vysoké zábrany , aby nějak chránil zahradu před skodujícími dívkami, můžete si trochu odpočinout a dokonce je nechat chodit na procházky v otevřeném prostoru - nejdou daleko,Ačkoli milují prostor, jejich domácí dvůr je přitahuje více.

Při vytváření mikroklimatu v místnosti, kde žijí skořápky kuřat, je nezbytné dodržovat obecně uznávané standardy a pamatovat na to, že teplota v kuřecím moči by nikdy neměla klesnout pod nulu, a to ani při nejsilnějších mrazech.

​​

Pro kuřata by bylo lepší žít při stabilní nulové teplotě než snášet ostré výkyvy.Pokud například majitel zahřeje místnost jednou týdně, není to pro ptáka dobré: žije v žáru, pak v chladu, každý den je ohroženo vychladnutím.

Na našich stránkách můžete nejen číst informace, ale také sledovat.Sledujte Pavlovský slepice ve videu !

Na internetu nejsou téměř žádné informace o plemeni slepic Red and Black Star!Ale zde najdete vše, co potřebujete.

Optimální teplota v domě je + 7-120.Suchý vrh udržuje teplo v domě dokonale: piliny, sláma, listy.

Je docela možné zachovat míru produkce vajec kuřat pomocí metody krmných kvasinek.Udělej to takto:

Vezměte droždí v poměru 30 g na 1 kg mouky.Droždí by mělo být čerstvé a zředěné v 1,5 litru teplé vody.Složky jsou pečlivě promíchány a ponechány po dobu 6-9 hodin na teplém místě.To je vše!Po uplynutí této doby je přísada připravena a může být smíchána do hlavního krmiva.

Jak v zimě, tak v létě se kuřata krmí 3 až 3krát denně, přičemž je udržuje v pravidelných intervalech.Je pravda, že existuje pravidlo prvního a posledního krmení: první by mělo být provedeno co nejdříve, a poslední - co nejdříve.

Kuřata jedí po celý den různé míchačky (musí být vařeny tak, aby byly vlhké, ale v žádném případě nelepivé) a v noci dostávají celá zrna - vyvážená strava tak pozitivně ovlivňuje množství akvalita vyrobených vajec.

Vlastnosti

Ačkoli jsou měkkýši považováni za středně velká kuřata, mohou získat tělesnou hmotnost, poněkud nad rámec standardu: kuřata, jejichž živá hmotnost je obvykle 25 - 2,6 kg, možná překvapí 2,9 kg.A kohouti, jejichž obvyklá hmotnost je 2,9 až 3,0 kg, v některých případech dorůstají až 4,0 kg.

Bezpečnost dospělé drůbeže je udržována v rámci 93%, mladý růst - 97%.

Produkce vajec v prvním roce snášky je 220 vajec, poté se zvyšuje na 270.

Chuť vajec a masa z kuřecího masa a směru vajec, konkrétně: skořápka, liší se něžností a bohatostí.Ve sbírkách vědeckých institucí jsou kuřata tohoto plemene uložena jako genetická rezerva.

Kde koupit v Rusku?

Bohužel, informace oStátní chovatelská farma pro chov drůbeže Pantsirevsky, kde bylo toto plemeno chováno, je velmi malá.Ve zdech však existují další průmyslová odvětví, z nichž jsou tato univerzální kuřata chována a prodává všem.Uložte si své kontakty:

  • Státní závod na chov drůbeže Pantsirevsky
    433003, Ulyanovsk Region, Inza District.
  • Pojmenována po Ruské státní agrární univerzitěTimiryazev K.A.
    Drůbežárna pro výcvik a výrobu drůbeže Moskva, Upper Alley, 3
    telefon: +7 (499) 976-47-32

Analogy

Poněkud podobní jsou podobní skořápce ... Koneckonců, podobné tomuto plemeni byli chovatelé dlouho zapsáni jako jeden ze svých rodičů, kteří dávali skořápkovým kuřatům to nejlepší, co dokážou.

Jeden z „rodičů“ zbroje, černý Australorp, vypadá velmi podobně jako brnění plemene, i když má kvalitu peří - tato kuřata jsou volná a svěží.Má stejný listový hřeben, stejný typ postavy.Je pravda, že Australopodové jsou mnohem větší: živá hmotnost slepic je 2,7 kg a kohouti - 3,6.Někdy se tyto ukazatele projevují v brnění černých slepic.

Bílá Plymutrok je další mateřské plemeno, jehož peří je charakteristické pro pancíř a širokou hruď.

Plymutrok se týká plemen masa, ale úroveň produkce vajec u těchto kuřat je z hlediska ukazatelů blízko zbroje.