Četné a milované v Rusku - slepice plemene Brahma Svetlaya

Bright Brahma (Kolumbijec) přišel do Evropy v roce 1853.Přivedli ji z USA přímo do Zoo v Berlíně, kde vystavovala jako reprezentant vzácného plemene.

V USA byla kuřata Brahma chována pro komerční účely.Hmotnost dospělých kohoutů dosáhla 7 kg.Mladý růst vážil 3 kg již v 5. měsíci.Pak začal spěchat,přinášet 160 vajíček ročně .

Stalo se však, že evropští chovatelé ocenili ozdobné přednosti tohoto plemene více než produktivně.Výsledkem bylo vyšlechtění moderní světlé Brahmy s nádherným peřím trupu a nohou.

Popis plemene Bright Brahma

Světle zbarvená brama evropského typu má malou hlavu, široké čelo a mírně převislé obočí.Zobák, hřeben a náušnice jsou malé.Pod zobákem je „uzda“.

 • Ušní uši jsou dlouhé a červené.
 • Krk je krátký.Hříva je velkolepá.
 • Tělo v Bramě je masivní, s velkolepým peřím.Hrudník, záda a záda jsou široké a ocas je krátký.
 • Nohy, metatarsaly a prsty na nohou se vyznačují svou silou a neuvěřitelně velkými peřím z vnějšku.
 • Peří Brahma je měkké, bílé a pouze hřívou s ocasem je černá.

Brahma je plemeno kuřat.Průměrná hmotnost kuře je 3 a kohout 4 kg.Kuře klade asi 100 vajec ročně.Průměrné vejce váží 56 g.

Vlastnosti

Výhody:

 • klidná a pružná povaha;
 • snadno zkrotit;
 • dobře snáší zimu;
 • ozdobné znaky.

Nevýhody:

 • hrubé maso;
 • ​​
 • začnou spěchat pozdě.

Foto

Na první fotografii vidíte několik jedinců jasného Brama v nejobyčejnějším domě:

ZdeMůžete vidět, jak vypadají velmi mladé slepice:

Samozřejmě na procházce.Jak již bylo zmíněno, tyto slepice rádi chodí.

Pěkný kohout, jako by to bylo pro kameru:

A na poslední fotografii kuřata chovaná v samostatné speciální kleci:
)

Udržování a růst

Brahma je poměrně těžký pták.Kuřecí dům pro ni je nejlépe postaven z tvárnice ve výšce 2 metrů.

Podlahy by měly být vybetonovány a pokryty teplým stelivem.Hnízda musí být postavena na stejné úrovni, aby kuřata nebojovala o nejvyšší místo a nebyla zraněna.

Osvětlení by mělo být přítomno 10 až 14 hodin denně .Je vhodné kombinovat přirozené a umělé světlo.

Přísná hygiena je jednou z důležitých podmínek pro chov Brahmových slepic.Podestýlka by měla být udržována v suchu.V chladném období by měla být dostatečně silná.

Aby pták netrpěl parazity, je nutné jednou měsíčně vložit misku popela.Popelová lázeň dokonale vykonává svou práci.Za stejným účelem by se kuřecí stehýnka měla ošetřovat březovým dehtem.

Základem kuřecího krmiva Brahma by měla být pšenice.Kukuřice by měla být kolem tří procent.Žádoucí jsou minerální doplňky: slunečnicová semínka, sójová moučka, bílkoviny atd.

Kuřata Bramah musí být krmena dvakrát denně.Nejlépe ve stejnou dobu.Vaječné skořápky se používají k zabránění zadržování potravin a strumy.Pro ptáky by měla být vždy k dispozici čistá a čerstvá voda.

Karanténa

Před zavedením nových kuřat do rodinymusí být karanténa .Jinak můžete ztratit všechna kuřata na farmě.Nově přijatá kuřata musí být chována odděleně do 30 dnů a podrobena ošetření různými parazity.

Přechod na nové místo obvykle kuřata deprimuje.Pro zlepšení psychického stavu ptáků se doporučuje udržovat je ve stejných podmínkách, v jakých byly drženy starým majitelem.

Chov

Kuřata z Brahmu si zachovala instinkt inkubace.Ale kvůli velké hmotnosti těchto slepic je přibližně třetina vajec drcena.

Jejich šrafovací dovednosti se proto nejlépe používají na kachní nebo husí vejce.A pro chov kuřat Brahma je lepší použít kříž s slepicemi, u nichž je hmotnost mnohem menší.

Pro chov světla Brahma je nezbytnénutně chodit .Brahmovy slepice v zimě spěchají dobře, ale kuřata vylíhla po červnu často zimu nepřežijí.

Důvodem je skutečnost, že v prvním období života kuřat je nutné trvale udržovat požadovanou teplotu.A jenpo prvním týdnu mohou být mláďata uvolněna z krabice pod lampou.

V důsledku dlouhé práce chovatelů rostou současné kuřata Brahma velmi pomalu.Proto by se měla chovat odděleně od mladých zvířat jiných plemen, jakož i dospělých ptáků.

Krmení Brahmových mláďat je velmi citlivý a nákladný proces.Kuřata jsou velmi vybíravá na jídlo.Nejlepší je krmit je hotovým krmivem v granulích, zejména pro kuřata.

Jako návnada je vhodná směs vařených vajec s pšeničnou nebo kukuřičnou krupicí.Přidání krmné síry do stravy ovlivní peří, které se stane svěží a trvanlivé.

Ve druhém měsíci můžete přepnout na krmení vlastní přípravy.Slepice musí být stejně jako dospělé slepice udržovány čisté a prostorné.Doporučuje se provést očkování včas.

Kde koupit v Rusku?

 • Farm "Light".
  Kontaktní osoba: Svetlana.
  Adresa: Novosibirská oblast, Novosibirsk, DOSNT „BERD“, oblast stanice Selskaya.
  Telefon: +7 (913) 000–34–84.
  Webové stránky: http://svetlaya-ferma.ru.
 • Caspian Pouicken Factory, LLC.
  Adresa: Rusko, Dagestan, Makhachkala, pos.Krasnoarmeysk, d. 963.
  Vedoucí: Madlaev Magomed.
  Telefon: +7 (963) 616-81-11.
 • Chovatelská stanice plnokrevné drůbeže "Kurkurovo".
  Adresa: Moskevská oblast, okres Lykhovitsky, obec Kyrovo, 33.
  Telefon: +7 (985) 200–70-00.
  Webové stránky: http://www.kurkurovo.ru.
 • Sloučenina „Hist.“
  Adresa: Moskevská oblast, okres Voskresensky, pos.Belozersky, vesnice Mikhalevo, sv.Novaya, 16.
  E-mail: [email protected]
  Telefon: +7 (909) 910–86–69.

Kuřata May Day bílé barvy vypadají trochu jako plemeno Brahma a Sussexes.Ale podobnosti tam nekončí ...

Pro zapojení do domu vlastními rukama stačí dodržovat tyto pokyny.

Analogy

Light Brahma je oceňován především pro své dekorativní ctnosti.Pokud tedy pro ni hledáme náhradu, pak mezi stejnými krásami - zástupci jiných dekorativních plemen.

Mnoho odborníků se domnívá, že Brahma byla chována z plemen Kokhinkhinsky a Malay.Dostala od Kokhinkhinského velkolepé opeření a Malayho hrdá pozice.

Kuřata Kokhinkhina jsou klidní a důvěřiví ptáci.Celé tělo, včetně nohou, je pokryto nádherným peřím.Původně se jedná o plemeno masa, ale pěstuje se hlavně pro dekorativní účely.Instinkt inkubace je uložen.

Malayanské boje mají dlouhý svalnatý krk a stejné nohy.Peří je tvrdé a vzácné.Maso je velmi tvrdé.Dospělý pro kohoutí zápasy.

Existuje mnoho různých dekorativních plemen.Mezi nimi jsou miniaturní Bentamki, dehový černý Ayam Tsemani, slepice Phoenixes - majitelé nejkrásnějších ocasů mezi slepicemi a mnoho dalších.

Ale pokud se vám opravdu líbila jasná Brahma, pak stojí za to ji vzít.Tento pták je velmi krásný, milý a milující.Nahraďte koleno - okamžitě na něj skočí.