Chápeme, proč bambusové listy zblednou a jaká péče je pro tuto nemoc potřebná

Bambus je symbolem štěstí a štěstí.Je to nenáročné na růst.

Mohou být napadeni mšicemi a třásněmi.Nejdůležitější nemoc - bambusový kmen zežloutne.

Listy mohou také zžloutnout.

Proč bambusové listy zblednou?

Popíšeme hlavní důvody, proč listy zžloutly?Soubor chorob tohoto zástupce flóry je minimální.Hlavním problémem bambusu je žloutnutí stonku a listů rostliny.Příčinou onemocnění jenesprávná péče .Může to být způsobeno:

Malnutrition .Půda se musí krmit jednou za 14-20 dní.K tomu se používají hnojiva nasycenáfosforem a dusíkem .K tomu jsou vhodná hnojiva pro Dracaena.

Je důležité , aby byla půda bohatá na organické látky a minerály.

Špatně jakostní voda pro zavlažování .Je důležité, aby voda byla měkkábez chemických nečistot .Nejlepší je použít převařenou, destilovanou nebo usazenou vodu.Použití rozmrazené nebo dešťové vody je povoleno.Teplota vody pro zavlažování by měla být při pokojové teplotě, ne příliš chladná a příliš horká.

Špatný drenážní systém nebo jeho nedostatek .Na dně nádrže musí být provedeny drenážní otvory.Nechali kořeny hnilobu aodstranit přebytečnou vlhkost.Voda musí vytéct na speciální volitelnou odkapávací misku.Jako drenážse doporučuje použít oblázky, expandovanou hlínu nebo zlomenou cihlu .

Předčasná výměna smáčeného materiálu v pomocném zásobníku .V horkém počasí rostlina potřebuje další vlhkost.Proto používejte postřikovače a další nádoby s lesním mechem nebo ozdobnými oblázky.

Pokud vyschlo další zvlhčení nebo naopak, kvetlo, začnou se na bambusu objevovat žluté skvrny.Rostlina nebude schopna normálně dýchat zatuchlou vůní hniloby nebo kvetoucí vody.

Péče o zažloutlou pokojovou rostlinu

Co mám dělat, když bambusový kmen zežloutne?Zažloutlé listy nebo větvemusí být řezányostrým nožem.

Stonky by neměly být ponechány ani s malými skvrnami, protože se zvýší objem.Při předčasném prořezávání může žlutost absorbovat stonek rostliny, což povede k smrti květu.

Plátek by měl být ponechán 3-4 hodiny, dokud není zcela suchý.Potommísta řezuna bambusu jsou důkladnědezinfikována jemně mletým uhlímnebo nakoupena prášková uhlí.Po dalších 3–4 hodinách musí být zbytky neabsorbovaného uhlí pečlivě odstraněny.

Je však důležité nedotýkat se ran na květině.Měkký vosk se nanáší na absorbované uhlí.Můžete si vzít zakoupený vosk nebo použít svíčku.Svítí a čekají, až se vosk roztaví.

Důležité! Svíčku nemůžete odkapávatmísto pro řezání bambusu!Horký vosk může rostlinu vážně spálit, což má za následek dlouhou nemoc.

Onemocnění rostliny

Sušení listů naznačuje příliš jasné osvětlení.Rostlina musí začít stínovat nebo přeskupovat v temnější místnosti. Bambus netoleruje přímé sluneční záření .

Letargie a hniloba na listech svědčí o rozpadu kořenového systému rostliny. Zalévání by mělo být zastavenoa přesazen bambus do nového kontejneru s novou opevněnou zeminou.

Vzhled houbové choroby na listech.Označujereprodukci mikrobů a bakterií .Rostlina se musí umýt pod proudem vody a ošetřit fungicidy.Dokonale "Fundazolum".1 gram prášku se zředí v 1 litru vody.Objemy se mohou při zachování receptu lišit.

Thrips jsou nejnebezpečnějším škůdcem

Jedná se o drobný hmyz.Mají podlouhlé tělo, dosahující délky ne více než 0,4 - 1,6 mm.Mohou létat.Mají dva páry úzkých křídel. Rychle se množí .Samice jsou větší, mají širší tělo.Na rostlině usadit na stonku, listy, větvičky.

Vypadá to jako hustá invaze malého lezoucího a létajícího hmyzu.Dospělí jedinci i larvy vysávají rostlinnou šťávu nezbytnou pro rostlinu.Dostanou to z rostlinné tkáně.Poškozené oblasti odumírají, v nich se tvoří malé díry.

Listy začnou mizet a padat.Bambus ztrácí svůj dekorativní efekt.V případě předčasnostiintervenční škůdci vyřezávají ledviny a poškozují téměř všechny tkáně.Po detekci je rostlinaošetřena insekticidy .Vhodný Fitoverm, Vertimek, Agravertin, Actelik.

Mšice

Škůdce má dobrouimunitu vůči různým chemikáliím .Proto je boj s mšicemi nesmírně obtížný.Můžete použít „Kinmix“, „Karbofos“.Můžete použít ropné produkty nebo přírodní recepty.

Květinářství používá infuze květů datury, řebříčku, česneku, cesnaku, citrusových kůží, jehel, cibule a pampelišky.Mšice je hmyz.Veškové hnízdo se nachází na vnitřní straně listů a na květu.

Nasává šťávu mladých vzorků.Uvolňuje lepkavou tekutinu, ve které se množí mikroby a bakterie.Při předčasném zásahu začne bambus velmi vyblednout, objeví se na něm plísňová onemocnění, která povedou k smrti květu.

Na podzim mohou mšice snášet vejce, která se probudí na jaře.Protopo ošetření chemickými látkamimusí být rostlina pečlivěvyšetřena na přítomnost hnízd .

UPOZORNĚNÍ! Můžete studovat další dva z našich článků o bambusu. Jak pěstovat a propagovat bambus a pěstovat a správně transplantovat bambus.

Na základě doporučení z těchto článků bude vaše rostlina vždy dobře udržovaná a zdravá.

Bambus je nemocný a škůdcům je vystaven pouze se špatnou péčí.Pokud se budete řídit pravidly, může květinarůst přes 10 let.Na výšku může dosáhnout několika metrů.Používá se pro dekorativní účely.Zdobí zimní a botanické zahrady, skleníky, pozemky.Kromě toho nyní víte, jak zachránit bambus, pokud kufr zežloutl.