Charakteristické rysy fialové Chanson od jiných druhů

Všichni květináři vědí, že princezna kvetoucích rostlin je přesně fialová nebo, jak se také říká, Saintpaulia.Bez této květiny se neobejde ani jediný obývací pokoj, kancelář ani obchod.

V každém bytě, domě, kanceláři atd. Najdete květinu.Často se používá jako dárek pro blízké, protože senpolia překvapuje krásou svých květů.

Takové rostliny skutečně kvetou po celý rok, ale pro dlouhodobé kvetení je třeba zvláštní péče, která je uvedena v následujících odstavcích.

Obecný popis odrůdy

„Chanson“ označuje odrůdykteré mají fantastické zbarvení.

Svou velikostí vypadá jako standardní keř.Přitahuje velmi efektivní vzhled.

Květiny jsou ze všech stran obklopeny listy - určitý počet lidí může říci, ževzhledem k tomuto typu fialek připomíná jasný boutonniere .Při prvním rozkvětu mohou na listech chybět růžové hrášky.

Je důležité, aby tato odrůda byla velmi citlivá na světlo, a proto musí být ve tmě plně osvětlena, jinak by fialový květ jednoduše přestal rozkvétat, vývoj obecně může zemřít na nedostatek světla.

Fialový "Chanson" ješlechtitelská odrůda s originálním fantasy zbarvením.Vytvoření takové rostliny je ve většině případů připisováno chovateli Paulu Soranovi.

Historie

I ve starověkém ŘeckuŘekové považovali tuto květinu za symbol smutku a smrti- nejčastěji ji používali k ozdobení hrobů mladých dívek.Ale v naší moderní společnosti je tato květina považována za symbol probuzení přírody.A kupodivu má svou vlastní speciální historii.

Podle starověkého řeckého mýtu můžeme předpokládat, že dcera Titanu, když uprchla z Apolla, požádala o pomoc od Zeuse.Obrátil se na dívku na krásnou květinu, která se postupem času nazývala fialová.Po magické transformaci ukryl Zeus květinu v hlubinách lesa.

A nikdo by si toho nevšiml, kdyby Hades, král vlády mrtvých, fialek nezkradl.Najednou se však bál a upustil květiny na zem.Ti zase začali aktivně růst a potěšit všechny svými krásami.

Řekové považují fialovou za jednu ze svých oblíbených květů.Takový symbol Atén se objevil ve starověkém Řecku.Pomocí fialek umělci zobrazovali tváře žen.

Vzhled

Listy fialové jsou velké, tmavě zelené barvy se stejnou barvou .Kulatý tvar na vysoké noze (10 cm).Na zadní straně listu, mírně snížené, na přední straně jsou poměrně hladké a lesklé.Listy jsou poměrně křehké a sbírají se do patice.

Terry květiny na dotek, tmavě modré, se shromažďují v soklu, obvykle od 5 do 6 kusů.Okraje okvětních lístků mohoubýt zvlněná nebo vroubkovaná.V průběhu času se na ně rozptyluje hrášek, který se svým vzhledem může podobat slunečnímu paprsku.Okvětní lístky jsou sametové, ale s jiskřícími jiskry.

Kvetení je poměrně časté, hojné.Květy ochotně a docela dlouho až 3 krát za měsíc.Jiždává první kvetení poměrně velký počet stopek .Velké množství pupenů.Velikost květů je obvykle až 6 cm. Stopky jsou tolerantní, od kvetení po kvetení reagují pokaždé jinak: jednou mohou stát a jindy leží na listech, ale nejsou tenké a chabé.

Odrůda je velmi plodná a roste poměrně rychle.Velmi se mu líbí na okenním parapetu, kde je velké množství světla, nezvedá řapíky listů.Ale navzdory skutečnosti, že květina miluje světlo, má strach z přímých paprsků slunce.

Charakteristické rysy péče

Péče o tento druh se prakticky neliší od ostatních druhů ."Chanson" je vhodný pro začínající pěstitele, protože při pěstování a péči nevyžaduje mnoho energie.A podle nejjednodušších pravidel je zajištěno kvetení a růst fialek.

Charakteristické rozdíly

Při výsadbě

Půdní substrát je vytvořen z rašeliny, listnaté půdy a písku.Všechny ingredience jsou smíchány, poté je přidáno uhlí nebo mech.

Jednou z důležitých podmínek je dostupnost dobrého odtoku.Pot musí být vybrán speciálně, protože to vyžaduje kořenový systém Chanson.Hrnec by měl být plochý a mělký.

Jak se rostlina vyvíjí, jejímusí být transplantováno každé 2-3 roky .Příliš velký hrnec by neměl být vybrán, protože fialová pak utratí veškerou svou sílu na vývoj kořenů a ne na vývoj květin a listů.

Při výběru květináče je třeba si uvědomit, že průměr květináče by neměl být mnohem větší než rostlina (ideální poměr 3: 1).Materiál a barva samotného hrnce závisí na majiteli, je nejlepší věnovat pozornost zalévání, osvětlení a oblékání.

Protože tatorostlina vyžaduje hodně světla, ale netoleruje přímé sluneční světlo .Proto může být rostlina umístěna na východní nebo západní okno.Teplota by neměla být nižší než 18 stupňů.Místnost musí být větraná co možná nejčastěji.

Pro poměrně dobrý růst by měla být doporučená vlhkost vzduchu 50–70%.Postřik fialové se nedoporučuje, ale pokud chcete zvýšit vlhkost, můžete sbírat vodu do sklenice a umístit ji vedle fialové.

Když roste

, „Chanson“, na rozdíl od jiných odrůd fialek, nemá rády transplantace, proto se doporučuje transplantaci provádět každé 2-3 roky, přičemž se snaží zachovat integritu samotné rostliny..Pokud rostlina začne kvést, je lepší počkat tuto dobu a pak začít s transplantací.Nejlepší je transplantaci v zimě, protože na jaře a v létě je období hojného kvetení.

Zalévání rostliny by se nemělo provádět více než dvakrát týdně.Důvodem je skutečnost, že Země by měla co nejlépe vyschnout, protože pokud naplníte květ vodou, může začít hnití kořenového systému.

Možné nemoci

Stejně jako u každé rostliny může fialová rovněž ublížit .Pro takovou rostlinu jsou největším nebezpečím infekční choroby, jmenovitě: patogeny, viry, houby a bakterie a škůdci:

  • pavouci;
  • hmyz v měřítku;
  • nematody a mšice.

Nejlepší je zabránit tomu, aby violet začal ublížit.Nejuznávanějším řešením je proto prevence všech chorob postřikem speciálními drogami.

Nabízíme všem milovníkům a znalcům fialek, aby se seznámili s odrůdami květů: s pohádkou „Pohádka“ a dalšími odrůdami chovanými šlechtitelem Dadoyanem, elegantní „Cherry“, hojně kvetoucí „Bronzový jezdec“ a „Isadora“, slavný „macešky“, podobně jako konvalinka „skleníkový efekt“ ], stávkující „Blue Mist“, jakož i odrůdy řady Optara .

Fialová je rostlina úžasné krásy , která by měla být v každém domě.Údržba je poměrně snadná, a proto je vhodná pro začátečníky.Pokud existuje přání o rozmnožování rostliny, nebude to vyžadovat velké úsilí a úsilí.A po úspěšném dokončení tohoto úkolu se ve vašem domě objeví ještě více zástupců takové nádherné květiny jako fialové.