Charakteristika plemene Cochinhin černé slepice

Stát se úspěšným chovatelem drůbeže v současné době není tak snadné, jak se zdá.Musíte mít velké množství znalostí, abyste byli pracovití a pilní.

Nejdůležitější však je vybrat si plemeno ptáka, které bude vyhovovat podmínkám zadržení, vzhledu a jiným vlastnostem.V našem článku zvažujeme podrobněji takové plemeno kuřat, jako je černá Kokhinhin.

Původ

Kokhinhin je plemeno kuřat, které berejeho začátek v jihovýchodní Indočíně.Černý poddruh byl poprvé zmíněn v 19. století, ale v žádném prameni není jasný popis toho, jaký druh má a jaké specifické rysy má.

Popis vnějších údajů kuřat tohoto plemene

V současné době jsou ve zbarvení pouze dvě řady kokhinkinů.První má velké množství pigmentu a zobák a tlapy mají nádech žluté.Kohouti nemají bílé chmýří.Toto plemeno má charakteristický fialový odraz, který jej odlišuje od ostatních odrůd cochinchins.Obrysy tvaru se také mírně liší od ostatních plemen.

Za druhý směr lze považovat zvláště cenné typy, které pokračují v rodu černých a bílých kokhinkinů. Jejich výhoda je jasně žlutábarva tlapek a zobáku, stejně jako oranžové oči. Mezitím na výstavách uvidíte černý kokhinkhin s několika černými a bílými pery.

Upozornění! Pokud se podíváte pozorně na nedostatky, jedná se o náznak mramorování na hlavě.

Fotografie

Podívejte se na fotografie kuřat tohoto plemene:


​​

Kvantitativní údaje

Pokud mluvíme o produktivitě tohoto plemene, pak to není příliš vysoké.Kuřata přepravují ročně přibližně 100 středně velkých hnědých vajec.Toto se vyskytuje hlavně v zimě a na jaře, na rozdíl od jiných plemen, která zametají v létě.

Dospělá samice cochinchina váží přibližně 4 kg a kohout váží přibližně 5 kg. Mladý růst roste průměrným tempem a masa začíná nabývat teprve ve čtvrtém měsíci.Puberta černého plemene je později, takže se zřídka používá jako nosič vajec.

Ale i přes to všechno má kuřata velmi chutné maso, pokud není přeplněné.Pokud by byla výživa nevyvážená, kuře by mělo velké množství tuku.

Výhody a nevýhody

Black Kokhinkhins nezískal v průmyslovém chovu drůbeže velkou popularitu.Jsou nižší než obyčejní brojlery, pokud jde o nárůst tělesné hmotnosti, a jejich produkce vajec není příliš vysoká. Pokud jde o výhody plemene, je třeba zdůraznit následující:

 1. Nádherný vzhled.
 2. Vynikající zdraví.
 3. Klidný znak.
 4. Přežívání a minimální agresivita.
 5. Velký mateřský instinkt.
 6. Schopnost krmit jednotlivce masem.

Tyto slepice jsou vynikajícími slepicemi.Mohou sedět nejen samy o sobě, ale také na vejcích jiných lidí.Proto, pokud máte několik černých kokhinkinů, nebudete potřebovat inkubátor.Kuřecí maso je velmi kvalitní, měkké a chutné.

Alemá plemeno některé nevýhody, které lze znázornit takto:

 • Nízká prevalence.
 • Vysoká cena.
 • Potřeba udržovat stravu.
 • Potíže s chovem zvířat.

Zkušení chovatelé drůbeže říkají, že ne každý je schopen obtěžovat se mladými zvířaty.Protože kuřata rostou po dlouhou dobu, jejich imunita je slabá.Z tohoto důvodu jsou vystaveni různým nemocem.

Je třeba včas podat očkování a sledovat vyváženou stravu.Pokud uplácíte nové ptáky, musíte karanténu.

Nápověda! Kuřata se rodí zcela nahá a známky černého plemene se začínají objevovat až blíž k roku.

Údržba a péče

Organizace prostředí pro chov tohoto ptáka není tak obtížné, jak se zdá.Dospělí jedinci se na rozdíl od mladých zvířat snadno přizpůsobí jakýmkoli podmínkám a nevyžadují časté chůze.

Vzhledem k tomu, že nemohou létat, musí být bidla udržována na co nejnižší úrovni.Jinak se bude pták cítit nepříjemně.

Důležitou podmínkou pro opuštění bude sledování hmotnosti. Nedovolte ostrý set, jinak budou kuřata těžko přepravitelná a maso bude mastné, méně chutné.

Krmení

Krmivo pro černé cochinchiny by mělo býtvyvážený.Nezapomeňte dát kuřat vitamíny pro udržení zdraví.

Opatrně vyberte zdroj.Nejlepším řešením je zvolit hotové krmivo pro hospodářská zvířata, protože obsahuje všechny potřebné prvky.

Upozorňujeme, že tento druh má malé zobáky, takžemá smysl vyrábět příliš hluboké pijáky a krmítka, aby nedošlo ke zranění.

V krmivech by měla být v letních a zimních dávkách zahrnuta celá zrna, kostní moučka, krupice a brambory.

Doporučení. Je naprosto nezbytné, aby kuřata dostala zelené a seno.Naklíčená pšenice a štěrk se nalijí do samostatného krmítka.

Chov

Plemeno v současné době chovají zkušení chovatelé drůbeže.Kuřecí maso je chutné, zejména pokud bylo pečlivě sledováno.Za zmínku také stojí dekorativní vlastnosti kuřecího masa.Kokhinhin black je velmi krásná, takže je chován pro chov ve školkách.Toto je oblíbené plemeno moderních chovatelů.

Chov černých cochinchins spočívá v zachování charakteristik tohoto plemene. Lze zvážit důležitá kritéria:

 • Fyziologické a anatomické rysy.
 • Barva a vzhled.
 • Úroveň produktivity vajec a masa.

Chovatelé drůbeže si stanovili za úkol zvýšit zásobu genů a zachovat velký počet jedinců.Tento typ kuře je zvláště ceněn pro jeho barvu.

Čtenář bude mít zájem dozvědět se o rozdílech v plemeni kuřat Brahmaod Kokhinkhina, a také si přečetli Kokhinkinovo modré plemeno.

Závěr

Závěrem stojí za zmínku, že černý kedluben lze pěstovat na maso nebo na vejce.Ale toto kuře je také velmi krásné, takže může sloužit jako ozdoba zahradního pozemku.

Navzdory skutečnosti, že je v péči nenáročný, je důležité udržovat buňky čisté a nakupovat vysoce kvalitní potraviny.V každém případě, pokud budete dodržovat všechna doporučení, nebudete mít problémy s růstem jednotlivců.