Charakteristiky ampelous verbena a fotografie této rostliny: pěstování, výsadba a péče

Verbena je okrasná rostlina, která se dnes předvádí v záhonech mnoha zahradníků.Jeho jedinečnost v široké škále barev květin a druhů.

Mezi rozmanitostí této dekorativní kultury zůstává ampel verbena zvláště populární.Bude schopna dávat jasné a dlouhé kvetení, bude podléhat jednoduchým pravidlům zemědělské technologie.V našem článku se zabýváme vlastnostmi ampely verbeny.

Co je tato rostlina?

Toto je vytrvalá rostlina, která se pěstuje ročně v chladném klimatu.Stonky květu dosahují 60 cm, takže tento druh verbeny je zasazen do zavěšených květináčů nebo vysokých záhonů.Rostlina roste rychle a květiny pokrývají 0,5 m2 květinové plochy.Květiny mají malou velikost a nemají vůni. Převládající barvy jsou:

 • lila;
 • červená;
 • růžová;
 • námořnictvo;
 • bílá.

Vlastnosti druhu

Zvláštností této rostliny je, že je to vynikající jídlo pro motýly a housenky.Kromě toho jsou květiny známé svými léčivými vlastnostmi.Můžete je použít k léčbě abscesů, scrofule.Rostlina také zvyšuje mozkovou aktivitu.Více informací o prospěšných vlastnostech, použití a kontraindikacích viz zde.Samozřejmě, přímé jmenování ampelous verbenydekorativní.Nainstaluje se na okenní parapet nebo se vysadí na záhon.

Nápověda! Od ostatních druhů se liší velikostí květů a čistým listím.Celkem je zde asi 250 druhů této kultury, ale nejčastěji používají Impelinaci ampelickou verbenu, která je vhodná pro balkonové a vnitřní pěstování.

Foto

V této sekci vidíte fotografie této rostliny:
Péče

Osvětlení, vzduch, teplota

Ampel verbena je teplomilná a fotofilní rostlina. Stojí za to ji pěstovat na místě, kde je sluneční světlo. V opačném případě začne kultura vyrůstat a kvetení nebude chybět.S ohledem na teplotu ampel verbena toleruje sucho a chlad na -3 stupně.

Vlhkost mu však škodí.Z tohoto důvodu se může vyvinout řada nemocí, které mohou zničit květinu.

Půda

Stojí za to pěstovat na hlíně.I když to není důležité, protože rostlina nestanoví zvláštní požadavky na půdu.Pokud je půda na místě příliš hustá a suchá, pomůže vám obyčejný písek uvolnit se.A udržet vlhkost déle v něm umožní kompost ve formě shnilých listů nebo pilin.

Zalévání

Pro zvlhčení půdy, ve které roste ampel verbena, je mírná, ale často.A ačkoli rostlina dobře snáší sucho , neměli byste dovolit sušení země. Během žáru je nutné zvýšit zalévání, ale snížit množstvípoužitá voda.

Důležité! Mokření by nemělo být povoleno, protože to povede k vývoji plísní.Stačí zavlažovat plodinu 3krát týdně.

Vrchní obvaz

Pokud není půda hnojená, je třeba před výsadbou verbeny přidat humus v množství 5 kg na 1 m2.

Během vegetačního období stojí za to přidat minerální a organické hnojení. Neměli byste se nechat unášet hnojivy, protože listy se aktivně vytvářejí s přebytkem a počet pupenů se snižuje.

Přidávat organické látky pouze jednou ve fázi tvorby pupenů.Ale minerální hnojení by se mělo používat 3-4krát za sezónu.

Výsadba

Protože rostlina netoleruje silné mrazy,výsadba sazenic na otevřeném terénu je nutná pouze po teplém počasíapůda se důkladně zahřeje.Ačkoli ampel verbena je nenáročná, v kyselé půdě s výbornou drenáží se cítí skvěle.

Výsadba by se měla provádět ve vzdálenosti 20–25 cm. Přesazeno zemskou hrudkou, protože existuje riziko poškození kořenů, které se při přesazení na jiné místo špatně obnoví.

Pěstování

Ampel verbena se šíří výhonky nebo řízky. V létě používají zahradníci rozmnožování výhonky, proto je nutné položit na zem větev verbeny a rozdrtit ji zemí.Po několika týdnech může být rostlina zasazena.

Pozor! V zimě preferují zahradnícipoužívat šíření řízky.Tento proces je zdlouhavý, ale poskytuje vynikající výsledky.

Před prvními mrazy stojí za to vykopat keř rostliny spolu s hliněnou hrudkou a přesunout ji do uzavřeného prostoru.Současně by teplota vzduchu v místnosti, ve které bude pouzdro uloženo, neměla přesáhnout +10 stupňů.Řezy lze provádět v únoru až březnu.

Přípravy jsou následující:

 1. Vystřihněte horní část výhonu 4-6 listy.Otřete bod řezu dřevěným uhlím.Na rukojeti by měly být pouze horní letáky.
 2. Transplantace bude vyžadovat speciální nádobu naplněnou substrátem.Skládá se z písku a rašeliny ve stejném množství.
 3. V zemi udělejte malou depresi a zasaďte tam stonek.Není nutné jej příliš prohlubovat.Stačí posypat zemí na spodní pár řezaných listů.
 4. Zakryjte nádobu rukojetí fólií, aby se vytvořil skleníkový efekt.
 5. Je nutné mírně zalévat půdu, aby se zabránilo vysychání a přebytečné vodě.
 6. Po 30 dnech se v sazenici vytvoří kořenový systém.

Již v květnu se půda dostatečně zahřeje, abyste stonky mohli zasadit do země.Během vegetačního období musíte půdu uvolnit, abyste zabránili výskytu plevelů.Pokud je léto příliš horké, může se po zalévání země vysušit.To umožní kořenovému systému „dýchat“.

Doporučení! Ampule semínka červené Verbeny se nešíří.

Při reprodukcituky a semena verbeny číst zde.

Na našich webových stránkách jsou materiály o takových typech sloves: jemně pitvané, Buenos Aires, léčivé, hybridní.

Nemoci a problémy

Ampel verbena se vztahuje na rostliny, které nejsou řádně ošetřeny.Ale s nadměrnou vlhkostí v půdě nebo příliš horkým počasím může být rostlina ovlivněna múčnatkou.K boji proti tomu se používá Fundazol, Saprol.Mezi škůdci verbeny, ampelous infikovat roztoče, mšice.Můžete je odstranit pomocí insekticidů, které si můžete koupit ve specializovaném obchodě.

Při nadměrném a častém zavlažování mohou být plodiny ovlivněny:

 • hniloba;
 • černá noha;
 • Spotting.

Tyto choroby vedou ke smrti květu.Ampel verbena navzdory své nenáročnosti potřebuje plnou a důkladnou péči.To je hlavní podmínka pro dlouhou kvetoucí rostlinu.Kromě toho to zabrání rozvoji různých nepříjemných situací, které není vždy možné odstranit.