Charakterizace nenáročné rostliny - Spathiphyllum Wallis.Jak šířit a pečovat o květinu?

Wallis spathiphyllum je nenáročný závod, dobře přizpůsobený životu v květináči.To moc nezakořenuje a nevyžaduje časté transplantace do nádoby s větší půdou.

Jemný pásek bílého stínu rychle zaujme ženy.Při správné péči a podmínkách vhodných pro růst může rostlina po celý rok rozkvétat.

Podrobný popisa fotografie

Wallis spathiphyllum nebo květina ženského štěstí je vytrvalá rostlina charakterizovaná přímými řízky a původním květenstvím.Spathiphyllum této odrůdy je fotofilní a preferuje teplé pokoje. Pro optimální růst potřebuje rostlina vysokou vlhkost a zalévání , zejména v horkém a suchém počasí.Listy obsahují velké množství šťávy, což jim pomáhá nevyschnout ani na přímém slunci.

Květina se vyznačuje velkými listy listů namalovanými v tmavě zeleném odstínu.Délka řízků se pohybuje od 5 do 20 cm, mají světlejší barvu.Velikost listů dosahuje 5 cm na délku a asi 7 cm na šířku.Ve středu listu je hlavní jádro.Periferní nádoby rostliny jsou vtlačeny do povrchu, což dávásložené listy.

Rostlina dosahuje výšky 20–30 cm. Neexistuje stonek, listy rostou z rozety.Hlavní kořen je krátký, takže hlavní výživa spathiphyllum je způsobena postranními kořeny.Wallis květiny jsou malé.Ve středu květenství je žluté ucho až 3 cm dlouhé, zabalené do sněhově bílé úzké pásky.Na konci květu závoj zezelená.Délka řemene dosahuje 10 cm.

Reference .Stálezelená rostlina Spathiphyllum Wallis patří do čeledi Aroidů.

Níže uvidíte fotografii této květiny:Jaký je rozdíl od ostatních zástupců?

Wallis spathiphyllum je malé velikosti a je ideální pro pěstování doma.Rostlina není vybíravá na zalévání.Oproti ostatním zástupcům svého druhu roste pokojová květina pomalu, ale její kvetení je hojné a více než vynahradí práci (více o typech spathiphyllum přečtených zde ).Velké listy mají sytější tmavě zelenou barvu.

Historie výskytu

Gustav Wallis se stal objevitelem rostliny .Německý blbeček objevil závod na počátku 19. století během vědecké expedice do Kolumbie.Poté, co přinesl květ do své vlasti, spathiphyllum se zakořenil v mírném klimatu a začal se rychle šířit.

Rostlina Wallis se postupně přizpůsobovala tropům a začala růst ve východní Asii v Polynésii.Hybridy pro domácnostpěstování rostlin začalo být chováno v roce 1960.

Subsort

Kvetoucí

Rostlina začíná kvést ve věku 1,5–2 let .Období květu trvá od konce března do začátku září.Květy jsou žluté klasy zabalené do bílých listin (pěstování bílého spathiphyllum je popsáno zde ).Před květem by měla být do půdy přidána hnojiva s draslíkem a fosforem, protože v tomto období rostlina potřebuje více živin a vlhkosti.Minerály jsou zodpovědné za dobu kvetení, zvyšují ochranné vlastnosti rostliny.

Jakmile květy kvetouObvaz nelze přidávat až do konce kvetení.Během objevování pupenů je nutné rostlinu zalévat hojně.V tuto chvíli je nutné udržovat teplotu ne nižší než + 16 ... + 18 ° С.

Co když nekvětu?

K tomu, aby kvetlo Wallis spathiphyllum, se musí dodržovat následující doporučení :

 1. Pupeny se objevují pouze tehdy, pokud kořenový systém naplní objem hrnce.Proto byste neměli zasadit malou indoor květinu do velkého kontejneru.
 2. Nezaplavujte rostlinu vodou.Spathiphyllum by se mělo napojit až po úplném zaschnutí půdy.
 3. Zamezte přímému slunečnímu záření na květu.Je třeba si uvědomit, že rostlina je fotofilní.Proto potřebuje dobré osvětlení, nemůžete dát hrnec do příliš tmavé oblasti místnosti.Nenechávejte rostlinu v průvanu.
 4. Bude nutné zvýšit kořeny rostliny a dotknout se půdy, která je k nim přilne.V některých případech může vlhkost v půdě stagnovat, což vede k oslabení rostliny.V takové situaci je nutné půdu vysušit a rostlinu transplantovat.
Aby se rostlina rozkvetla, zalévat spathiphyllum příliš dlouho vodou.Poté musíte dát hrnec do chladné místnosti.
Spathiphyllum má stejně jako jiné rostliny mnoho poddruhů.Proto máme na webu materiály o spathiphyllum stříbro, domino, sladké chico, Picasso, Alan, Sensation, Strauss, jakož i u červených odrůd.

Postupné pokyny pro domácí péči

Pokojová rostlina nevyžaduje zvláštní podmínky, ale pro svěží kvetení vyžaduje spathiphyllum dodržování jemností péče.

Výběr místa

Hrnec rostlin by měl být umístěn na dobře osvětleném místě, ale ne na přímém slunečním světle.Pro optimální místo přistání jsou vhodné parapety na východní nebo západní straně domu.Pokud tam žádné nejsou, doporučuje se dát květ do částečného stínu.

Jaká by měla být půda?

Půda pro spathiphyllum musí procházet částí vzduchu .Můžete si vytvořit směs:

 • humus z tvrdého dřeva;
 • rašelina;
 • expandované hliněné granule;
 • uhlí;
 • písek;
 • mech sphangum;
 • kořeny kapradiny;
 • minerální dezintegrátory.

Můžete si koupit hotovou půdní směs specificky navrženou pro rodinu Aroid.Aktualizace půdy je nutná každé 2-3 roky.V tomto případě by měla být rostlina zasazena do květináče, jehož velikost přesahuje předchozí kapacitu o 2–3 cm.

Pěstování

Půda pro pěstování rostliny by měla být volná, proto by neměla býttvrdě stiskněte.Doporučuje se přidat do půdy stejný poměr listové půdy, humusu, sodovky a jehličnaté půdy.K výsadbě můžete použít květinovou půdu.

Před výsadbou musíte pod kořeny vykopat malou díru a do ní opatrně umístit rostlinu.Hnojiva nebo humus by se měly umístit na kořenový systémco potřebujete opravit rostliny v zemi pomocí půdy. Jakmile je výsadba dokončena, zařízení zalévejte .

Uvolněná zemina zajistí proudění vzduchu ke kořenům rostliny.Pro výsadbu ve stánku musíte oddělit nejsilnější řízky, které by měly být brány jako základ a umístěny kolmo k zemi.V tomto případě je třeba řezat krátké a slabé boční řezy.

Je důležité zajistit, aby rostlina rostla rovnoměrně.Můžete jej připojit k baru a systematicky otáčet na slunci.Slabé listy je třeba oříznout.

Teplota

Optimální teplota místnosti, ve které se zařízení nachází, je + 22-25 ° С, maximum + 30 ° С a minimum + 16С °.Teplota pod + 10 ° C je kritická.

Zalévání

Rostlina je třeba zalévat denně na jaře a v létě .V období podzim-zima musíte půdu navlhčit každých 7-10 dní.Pro zavlažování by měla být voda používána bez nečistot.Vlhkost v místnosti by měla dosáhnout 50-60%.2-3krát denně musíte stříkat listy.Můžete dát palety s mokrým expandovaným jílem, pískem nebo použít domácí zvlhčovač.

Vrchní obvaz

Je nezbytné hnojit květinu po celý rok, vyjma pouze klidového období.Aplikovat komplexní minerální hnojiva 2-3krát měsíčně.Před květem je lepší použít přípravky s vysokým obsahem fosforu a draslíku.

Prořezávání

Péče o rostliny zahrnuje pravidelné odstraňování zažloutlých listů a květenství.

To je nezbytné ke stimulaci rostlinynové kvetení. Prořezávání pomáhá zabránit oslabení květu indoor .Každé 3-4 měsíce musíte oříznout staré a slabé listy.Nažloutlé nebo sušené špičky listů lze řezat nůžkami na zelenou část rostliny, která je zdravá.

Transplantace

Před transplantací by měl být spathiphyllum hojně napojen a postranní řízky oříznuty.Je nutné, aby rostlina rostla silně a svěže.

V nové nádobě nalijte vrstvu expandovaných hliněných granulí o tloušťce 2,5–3 cm a poté 1-2 cm čerstvého substrátu.Je nutné na něj nasadit spathiphyllum a rostlinku naplnit předem připravenou půdní směsí.Do dutin musíte přidat substrát.

Půda by měla být utlumena, jakmile se naplní květináče .Pokud je půda po transplantaci vlhká, nedoporučuje se ji zalévat.Večer můžete přidat 2 kapky Epinu zředěné ve sklenici vody.Droga pomůže urychlit růst a přizpůsobení rostliny.

Reference .Během následujících 2 až 3 dnů se nemusí rostlina zalévat.

Jak propagovat?

Nejjednodušší metodou rozmnožování pokojové rostliny je metoda dělení oddenků.Pro správné provedení postupu byste měli postupovat podle pokynů krok za krokem:

 1. Odstraňte rostlinu z květináče, očistěte kořenový systém od přilnutí půdy rukama, vodou nebo štětcem.
 2. Pro výsadbu nových rostlin připravte směs rašeliny, písku, humusu a úrodné půdy v poměru 2: 1: 2: 2.V hrnci můžetepřidejte nasekané uhlí.
 3. Musíte si vzít ostrý nůž a kořen rozdělit na několik částí v teplé místnosti.Na každé části kořene by měly být 2-3 listy a bod růstu nové výhonky.Ty jsou tvořeny zkrácenými stonky.
 4. Pro osazení oddělených částí se vyžaduje přizpůsobení průměru 10 cm.Spodní část nádoby by měla být rozložena expandovanou hlínou.

Onemocnění a škůdci

Přes vysokou odolnost květů spathiphyllum vůči různým chorobámmohou být škůdci napadeni pokojovou rostlinou :

 • pavoučí roztoči, kteří mají rádi suchý vzduch v interiéru;
 • mealybugs jíst listovou základnu;
 • mšice.

K boji proti hmyzu lze použít mýdlové roztoky a pesticidy .Actellica, Decis a Karbofos lze použít jako pesticidy.V tomto případě je třeba postřikovat jak nadzemní část rostliny, tak i půdu v ​​květináči.

Aby se zabránilo oslabení rostliny, měla by být přijata následující opatření:

 • používejte k zavlažování čistou vodu při teplotách v rozmezí + 30 ... + 40 ° С;
 • je nezbytné samostatně připravit půdu pro rostlinu, dezinfikovat každou část půdy a samotnou nádobu vroucí vodou;
 • je třeba pravidelně umývat rostlinu ve sprše, odstraňovat prach a nečistoty z listů;
 • Když se na povrchu půdy objeví bílý plak, měla by se půda v květináči vyměnit;
 • je třeba krmit spathiphyllum minerálními hnojivy;
 • zkontrolujte povrch listůpřítomnost hmyzu;
 • je zakázáno plnit nádobu vodou, aby se zabránilo hnilobě kořenů;
 • rostlina nemůže být transplantována během období květu;
 • po 15 minutách po zalévání vypusťte přebytečnou vodu z destičky v květináči;
 • spathiphyllum by mělo být umístěno na osvětleném místě, v létě je třeba rostliny přesunout do částečného stínu;
 • suché části rostliny musí být nařezány;
 • v zimě musíte hrnec s rostlinou odložit od baterie.
Důležité .Nepřehánějte to pesticidy z hmyzu.Rostlina může oslabit a rychle uschnout, takže před použitím pesticidů je třeba se pokusit zbavit škůdců mýdlovým roztokem.

Wallis spathiphyllum je fotofilní rostlina, která nevyžaduje pečlivou údržbu .Zároveň má pokojová květina dobrou toleranci k nemocem.Rostlina může být vynikající domácí výzdobou.

Název odrůdy Popis
Claudius Claudius má ve srovnání s jinými druhy spathiphyllum malou velikost.Výška květu nepřesahuje 30 cm.
Chopin Rostlina bujně kvete.Liší se velkými květy se širokým pásem.V tomto případě se velikost listů nemění.
Mozart Malý keř rostliny má neobvyklý tvar listu - jsou úzké, kopinaté.
Macho Květy jsou větší než květy Chopina.Kromě širokého bílého přehozu má velké ucho.
Florin Malé kulaté listy.Rostlina neroste, takže je vhodná pro úzké parapety a malé místnosti.
Sweet Silvio Velké listy tmavě zelené barvy.Odrůda má výraznější aroma květenství.