Chuť těchto plodů vás nenechá lhostejným - hruškou Tatyana

Hruška je zahradní dekorace, nádherná rostlina s úžasnou kvetoucí krásou a bohatá sklizeň velmi chutného ovoce, ale mnoho zahrádkářů není ve spěchu, aby zasadilo hrušku do jejich zahrady, protože je příliš pestrá na to, aby rostla, ale často jde o to,že při výsadbě rostliny na svém pozemku zahradník nezohledňuje preference daného druhu a vlastnosti odrůdy.

Věda nestojí a chovné stanice aktivně pracující ve všech regionech naší země vyvíjejí nové regionalizované odrůdy, které uspokojí širokou škálu potřeb.

Mezi nimi je hruška Tatyana, popis, vlastnosti, fotografie ovoce a recenze zahradníků pro tuto odrůdu - dále v článku.

K jakému druhu hrušek patří?

Hrušky Tatiana dozrávajípočátkem podzimu , někdedo poloviny září.

Zahrnutodo státního rejstříku pro region severního Kavkazu .Strom rychle roste se zaoblenou korunou.

Ovoce je pravidelné, odolnost vůči chorobám vysoká.Odrůda je vysoce výnosná.

Vynikající výnosy vykazují také následující plodiny: Hera, Lada, školka, dekabrinka a věrná ].

Tatiana Pear je v současné době populárnína jihu Voroněže a na severuRostovské oblasti , ale díky skvělé dezertní chuti, vysokému, stabilnímu výnosu a velmi důležitémuvynikajícímu mrazuvzdornosti do 32 stupňů ,odolnosti vůči chrastě .

Odrůda hrušek Tatyana bude široce známa a najde své obdivovatele mezi zahradníky, což značně rozšiřuje oblast jejího růstu.

Historie chovu a oblast chovu

Hruška Tatyana je hybridem odrůdMilovaný Klappa a Bere Zimnaya Michurinaa byl získán přiRossoshanskaya zonalexperimentální stanice , která je známá pro svou popularitu mezi vývojáři zahradníků.

Mezi odrůdami „Rossoshan“ jsou slavné tyto: dezert Rossoshanskaya, Rossoshanskaya Beautiful, Rossoshanskaya.

Popis odrůdy Tatyana

Ovoce je velké, do 250 gramů , hruškovitého tvaru, žluté s fialovým rozmazaným červenáním.Chuť je prostě úžasná,něžná, krémová drť šťavnatá a sladká. Ochutnávka skóre 4,5 bodu.

Rostlina mávelkou růstovou sílu - jedná se o harmonický pyramidální strom , který získávávelký zaoblený tvar. Hruška odrůdy Tatiana kvete o něco později než většina ostatních odrůd, květenství je velké, narůžovělé a samotné květy jsou bílé, shromážděné v kartáčech po 9 květinách.List je velký, lesklý.

Jak bylo uvedeno výše, Tatyana je podzimní odrůdou.Patří k nim Perun, Larinskaya, Tikhiy Don, Uralochka a Bere Bosk.

Fotky

Vlastnosti

Odrůda odrůdy , sstabilní plodnice, dává první plody6 nebo 7 let po výsadbě .Odrůdanemá předčasné uvolňování ovoce , což je obrovská odrůdová výhoda: rostlinadobře snáší zimní nízké teploty , odolná vůči https://selo.guru/ptitsa/bolezni-p/gribkovye/parsha.html a padlí.

Otužilost v zimě se rovněž vyznačuje Hérou, červeno-strannou, věrnou, krásou lesa.

Odrůda hrušek Tatyana rozkvétá o něco později než ostatní odrůdy, ale na tom nezáleží, rostlina hruškyje plodná samo o sobě a v jedné výsadbě dobře nese ovoce.

Ale v případě, že hrušky v okolí rostou ve stejném období květu a dochází k křížovému opylení, plodina výrazně roste.

Ale jedna nebo dvě rostliny stejné odrůdy lze vysadit společně s Tatyanou,se výnos zvýší - při opylovánínezáleží na odrůdě, je důležité, aby pyl pocházel z jiného hruškového stromu.

Výsadba a péče

Na jaře a na podzimmůžete zasadit hrušku , ale většina zahrádkářů dává přednostdo jara , protožesazenice vegetativního obdobídokáží zakořenit, připravit se na nadcházející zimu.

Aby naše odrůda ukázala svůj plný potenciál, je velmi důležitézvolit nejvhodnější místo pro její výsadbu.

Odrůda Tatyana je vysoce rostoucí strom a pro její úplný rozvoj je nutnédobře osvětlené a volné místo bezv těsné blízkostis jinými rostlinami a budovami.Věř mi, hruška si zaslouží královské postavení ve tvé zahradě.

Oblíbený Yakovlevův, Noyabrskij, Oryol Beauty také silně rostou.

V případě, že se rozhodnete zasadit několik hrušek, můžete je uspořádatv řadě s intervalem 3–4 metry.

Hruška netoleruje záplavy a pokud je to možné, je třeba rostliny vysadit na umělých hřebenech nebo kopcích a pro odvod přebytečné vody jsou nutné drenážní drážky.

Výsadkové jámy pro hrušku by neměly býtmenší než 1 metr a měly by mít průměr - 80 x 80 centimetrů. Horní úrodná vrstva se ukládá odděleně od méně úrodné: při vykopávání výsadbové jámy by měl být válec vyroben z méně úrodné půdy podél okraje kmene kruhu, aby voda během zavlažování neteče.

Půda by měla být obohacenavelkým kbelíkem humusu, dvěma hrstmi superfosfátu, hrstem draselných solí a lopatou dřevěného popela na jednu sazenici.

Hruškadobře roste na mírně kyselých půdách a nepotřebuje vápnění půdy. Uprostřed přistávací jámy je postavena kopa a kořeny jsou rovnoměrně rozmístěny podél jejích odtoků.

Knoflík by měl být dobře zhutněn, a když kořeny usnou, měly by být trvale zhutněnytak, aby neexistovaly žádné dutiny , díky nimžkořeny hnilobya rostlinamůže zemřít.

Kolík sazenic je veden k sazenicinaše rostlina je volně svázaná.Sazenice jsou hojně napojeny a půda je mulčována.

Je třeba poznamenat, že čím mladší sazenice, tím rychlejší a bezbolestnější zakořenění, nejlepším sadebním materiálem jsou jednoleté a dvouleté sazenice.

Při výsadbě jednoletých rostlin by měla být vrchní část zkrácenana metr a pupeny menší než 50 centimetrůby měly být odstraněny, sazenice dvouleté mají dostatečně vyvinuté výhonky a hruška je náchylná k vlastní tvorbě koruny,prořezáváníVyrábí se pouze pro hygienické účely.

V případě, že dojde k zamrznutí a hruška vyrostla, některé z nich jsou ponechány, aby nahradily postižené výhonky, ale plody přinesou pouze tehdy, jsou-li umístěny vodorovně a svázány s kolíky.

Zalévání a plevelovánív prvním roce života se provádí pravidelněpodle potřeby, není nutná vrchní úprava -organická hmota se aplikuje každé tři roky, minerální látky se aplikují na půdu pro výsadbu po dobu několika let.

Nedostatek živin lze snadno zjistit zpomalením růstu mladých výhonků, pokud je jejich růst normální - bez obvazu.

Nadbytek organické hmoty vede k nadměrnému hromadění výhonků, které zpravidla nemají čas dozrát v zimě, a nadbytek minerálních hnojiv vede k otravě organismu.

Všechno potřebuje opatření, nebo spíše vědecky spolehlivý výpočet.

Před začátkem plození musí být kruh kmene vykopán, poté konzervován apravidelně sekat trávu.

Nemoci a škůdci

Odrůda hrušek Tatiana je odolná vůči chorobám a pokud je správně udržována, rostlina sdobrým imunitním systémem vydrží většinu chorob.

Pokud je však rostlina nemocná, zjistíte, že plody zasažené ovocnou hnilobou nebo strupou, poškozené bakteriálním spálením kůry nebo rezem na listech, ošetřte hruškovník speciálními přípravkydle vašeho výběru.Může to býtDelan, Skor, Penncozeba podobně.

Dobrou profylaxí jepostřik rostliny na začátku jara nebo koncem podzimu 10% roztokem močoviny.

Hruška žije dlouho a její kmen a velké větve budou postupně zarostlé starou, popraskanou kůrou, lišejníky, houbami, hmyzem, usadí se na něm a aby se tomu zabránilo, musí být stará kůra očištěna od kmene a větví.

V případě potřebyse místa možného poškození ošetřují síranem měďnatým nebo železnýma poté se vápno opláchne vápnem s přídavkem jílu a mulleinu.

Tato událost je dobrá prevence nemocí a účinná při kontrole škůdců,kůra je dobrým útočištěm pro škůdce.

Následující odrůdy jsou rezistentní na různé choroby: Larinská, Perunová a vévodkyně.

V případě, že jste objevili brouka, roztoče nebo můry, ošetřete rostlinu jakýmkoli insekticidem podle vašeho výběru, přísněpostupujte podle doporučení pokynů.