Co by měl pěstitel dělat, když azalky padnou a listy zčerná nebo částečně černé?

Rostliny jsou postiženy ne méně než lidé a domácí květiny nejsou výjimkou.Azalea je rozvětvená rostlina s jasně zelenými listy a velkorysým kvetením.Rostlina z rodu Rhododendron, velmi náladová a vyžaduje pečlivý přístup k sobě.

Nesprávné zalévání, kontaminovaná zemina, vysoká teplota mohou způsobit ztmavnutí a pokles listů.Opomíjená stadia nemoci se ve většině případů neléčí, proto je nutné začít s resuscitací zeleného domácího mazlíčka při prvním výskytu prvních příznaků, že listy zčerná.

Definice této choroby rostliny z rodu rhododendronů

Černění může zachytit nejen oblast listů, ale také jít do stonku Azalea.První tmavé skvrny se obvykle objevují na zadní straně listů nebo podél okrajů.

Jak to vypadá?

Přímá barva může být tmavě šedá, hnědá nebo černá. Patologie se vyvíjí s malými tmavými lézemi na listech rostliny.

Proč se to děje?

Nejčastější příčinou černění listů v Azaleas je nesprávné zalévání příliš studenou vodou.Jiné důvodyvývoj patologie:

 1. Infekce černými třásněmi- hlavní škůdci postihující Azalea.V půdě se vynoří drobný hmyz, který kousne skrz listy a zanechává na nich malé černé skvrny, které si nikdo nejprve nevšimne.Se zvýšením počtu třásní se velká plocha listové desky květu zčerná.
 2. Anthracnose spotting- projevuje se tmavě hnědými skvrnami, uvnitř kterých jsou černé spory.Léze jsou na vnitřní straně talíře.
 3. Fusariosje plísňové onemocnění charakterizované ztmavnutím listové desky, které může procházet kmenem.
 4. Septorious spotting- vypadá jako kulaté tmavě hnědé skvrny, s černým středem.Často ovlivňuje Rhododendrony.V důsledku nemoci listové listy začínají vysychat a padat.
 5. Rododendrální klíště- infekce začíná od spodních listů rostliny, na talíři se objevují malé černé tečky a listy postupně rostou.Klíště, obvykle viděné pouhým okem, protože jeho tělo dosahuje velikosti 4 mm.
Za účelem nalezení účinného ošetření je nutné určit přesnou příčinu začernění listů.K tomu je lepší podívat se na fotografie tematických fór s různými druhy chorob rostlin.

Pouze zkušený zahradník může pěstovat Azalea a udržovat její zdraví po mnoho let.Začátečníci jsou lepší, když nedostávají tak obtížně udržovatelnou variantu.

​​

Závisí to na ročním období?

NejčastějiEncounteredAzalské choroby vznikají v důsledku porušení pravidel zemědělského inženýrstvía jsou nezávislé na ročním období.Je důležité vědět, že se tato květina cítí nejlépe v chladném období, v létě musí být hrnec přeřazen na nejchladnější místo v domě.

Důsledky

 • Nejzánětlivějším onemocněním Azalea je infekce Black Thrips.Tento parazit není tak snadné pozorovat v prvních stádiích léze.Zpravidla je nemoc detekována, když listy začnou prudce klesat.Je nemožné zachránit rostlinu ve fázi, kdy již všechny listy kroužily kolem.
 • Fusarios často končí úplnou smrtí Azalea, protože se toto onemocnění rychle rozvíjí a zachycuje celou květinu, je důležité zahájit léčbu léky včas.

Co mám dělat?

Postup ukládání azalky závisí na typu léze, plísňové infekce jsou léčeny chemickými látkami.

Při zčernávání a pádu

V případě usazování černých výběžků na listových deskách rostliny začíná začerňování a klesání listů velmi ostře. Doporučuje se nakládat s tímto malým škůdcem ošetřením rostliny chemickými látkami podle pokynů:

 1. Biotlin.
 2. Karbafos.
 3. Actara.
 4. Actellicus.
Přípravky se rozvádějí s vodou v poměru doporučeném v pokynech pro kvetoucí rostliny kryté půdy.

Při černění

V případě, že Azalea má na listech černé skvrny,závisí terapie napříčiny léze:

 1. Pokud je detekován Fusarium, jsou černé skvrny na listech zřejmé a přecházejí ke stonku, pak se v tomto případě můžete vypořádat pouze s chemickou látkou Fundahol.Droga se osvědčila v boji proti této lézi.Je důležité jednat rychle, protože Fusarium se rychle rozvíjí a rostlinu zabíjí.
 2. Je možné překonat antracytové špinění Azaleas metodickým sevřením a ošetřením poškozených listových desek pomocí speciálních směsí (například Bordeaux).
 3. Septomní skvrny se ošetřují včasným řezáním poškozených částí květu.
Jakékoli onemocnění způsobené přítomností klíšťat je léčeno postřikem nikotinovou směsí a manuálním odběrem parazitů.Silně poškozené výhonky se odstraní, aby se infekce nerozšířela na zdravé části rostliny.

Když jsou ovlivněny špičky

Zčernávání, počínaje špičkami listů, je nejčastěji způsobeno nesprávnou péčí a zavlažováním rostliny.V tomto případěje nezbytné vyvážit rovnováhu podmínek Azalea:

 • Je nutné pečlivě kontrolovat vlhkost vzduchu, protože květina netoleruje příliš vlhký a příliš suchý vzduch.V případě problémů s podnebím v domě si můžete zakoupit zvlhčovač vzduchu a čistič vzduchu.
 • Častěji stříkají listy listu Azalea čistou vodou z rozmělňovače.
 • Voda na zavlažování je lepší stát několik dní při pokojové teplotě.

Pro zdravý růst rostlin jsou potřebné pečlivě vybrané rostliny.zalévání.Je důležité udržovat rovnováhu mezi příliš vzácnou a příliš častou vlhkostí půdy.

Prevence re-nemoci

Jako profylaxe dalších reinfekcí nebo nemocíse doporučuje přezkoumat podmínky růstu rostliny:

]
 • Je třeba najít pohodlné a chladné místo pro květinu u okna v domě.
 • Organizovat zalévání pouze čištěnou vodou.
 • Voda by neměla být příliš studená, ale neměla by být ani teplá.Je třeba nechat trochu vody usadit se při pokojové teplotě.
 • V létě je důležité chránit Azalea před sluncem.
Pohodlný teplotní režim pro Azalea v kterémkoli ročním období je od 12 do 20 stupňů Celsia, nikoli nižší nebo vyšší.

Odborníci doporučují udržovat průměrnou teplotu 15-17 stupňů Celsia , pokud je to možné.Hnojivo by se mělo přidávat do půdy po celý rok.

Azalea je květovaná pokojová květina, vyžaduje zvláštní přístup a hodně pozornosti.Za uzavřené úsilí, závod poděkoval majiteli s jasně zelenou hustou korunou a svěží sezónní kvetení.

Užitečné video

Doporučujeme sledovat video o tom, proč azalky mají hnědé listy na listech a co dělat: