Co dělat, když jsou bílé brouky a další hmyz likvidovány v půdě orchidejí a stojí za to se obávat?

Při nákupu orchidejí ve vaší sbírce neuvěřitelných rostlin nezapomeňte, že mohou mít spoustu nástrah, které mohou narušovat zdravý stav rostliny, a ušetří vám potěšení z vidění vonných květů.Mezi takové potíže patří neočekávaný výskyt bílých bugů a jiného hmyzu v zemi, takže byste měli být vždy na stráži a vědět, co v tomto případě dělat.

Co se v půdě může objevit hmyz?

V substrátu může žít celá řada druhů hmyzu: vši, stonožky, pavouci, mravenci, švábi, hlemýždi.Nejčastěji jsou zobrazeny následující.

Thrips

Thrips jsou malá stvoření černé barvy, lstivá a rychlá, téměř nepolapitelná .Pohybují se a zanechávají stopu - stříbrné cesty a mnoho černých teček na listech.

Podur

Jsou to typičtí obyvatelé vlhkého substrátu.Nejčastěji je jejich přítomnost rozsáhlá v orchidejích, které rostou v mechu.Jsou takéextrémně rychlý a svižný.

Ostružiny způsobují rostlinám velmi významné poškození, vysávají životně důležité šťávy a také nahlodávají mladé a čerstvé výhonky, což neumožňuje rostlině růst a růst normálně.Zhoršuje celkové zdraví květin.

Jak detekovat drobného hmyzu?

Chcete-li zkontrolovat přítomnost různých obyvatel v půdě vaší orchideje, musíte spustit hrnec do vody až po okraj.Takováto povodeň pomáhá identifikovat všechny obyvatele substrátu a pomáhá některé z nich odstranit.

Důsledky na přítomnost těchto škůdců na rostlinu

Velké množství škůdců ovlivňuje téměř všechno: šťáva je vysávána z rostliny a larvy jsou ukládány v kořenovém systému, který se ukládána druhé straně mladé kořeny a výhonky listů rostou a používají se jako jídlo.

Hmyz také ovlivňuje mimo jiné vzhled a ničí listnatý list. Proto je velmi důležité vědět, odkud pocházejí malé středničky a další hmyz v půděa jak se jich zbavit.

Proč se mohou objevit na Zemi?

Do velké míry se škůdci dostávají do rostliny ze země.Koneckonců, tak či onak, půda obsahuje spoustu různých organismů, které tam původně žijí kvůli příjemnému prostředí pro reprodukci a existenci.

Po získání půdy pro rostlinu musíte být připraveni na to, že se musíte vypořádat s škůdci, kteří tam jsou.Vlhkost také aktivně pomáhá množit se na chyby a midges, takže byste neměli nalít příliš mnohorostlina, protože může pouze vyvolat škůdce.

Co by se mělo v boji proti hmyzu vyvarovat?

Pokud si všimnete, že se stav vaší rostliny zhoršil, neměli byste panikařit a přijímat všechny metody najednou. Jasně identifikujte problém podle příznaků a správně přistupujte k léčbě .Včasný zásah jistě pomůže zachránit život vaší květiny.Nezneužívejte chemikálie různých typů, protože orchidej je jemná květina.

Není třeba experimentovat s různými metodami boje, pokud je vybrán jeden konkrétní nástroj, měl by být použit až do konce.

Co by se mělo dělat, když se v půdě zjistí škůdci?

 • Insekticid.
 • Prací mýdlo na mýdlové roztoky (insekticidní trezor).
 • Pokud byla léze velmi závažná, přidejte k ošetření alkoholu a mýdla sypáním speciální roztok - chemii zakoupenou v květinářství pro kontrolu škůdců, například: Aktara, Aktellik, Fozalon, Fitoverm.
 • Agravertin je léčivo se slabým účinkem (5 ml na 1 litr vody, často vyžadující opětovné ošetření).
 • BI 58 je výkonný univerzální lék (30 ml na litr vody, stačí jediné ošetření).

Krok za krokem, jak se s tím vypořádat

Se středy

Proces kontroly škůdců zahrnuje ]:

 1. Pokud se najde hmyz, okamžitě ošetřete orchidej a substrát, opláchněte je nejprve pod tekoucí vodou, poté na základě druhu, který obsadil.v případě potřeby dezinfikujte oblasti.
 2. Je rovněž nezbytné stříkat substrát a spodní část rostliny fytoermem podle pokynů dvakrát v intervalu 7-10 dnů.
 3. Opakujte postup dvakrát za 7-8 dní, abyste se ujistili o přesné destrukci malých středních druhů a příznivé půdní struktuře pro rostlinu.

S bílými brouky

 • Roztok z česneku je velmi dobrý při ničení škůdců.Chcete-li to provést, nasekejte dvě hlavy česneku a nalijte litr vody, dát na tmavém, chladném místě, trvat na 5-7 dní.Výslednou infuzi napněte napůl vodou a postříkejte rostlinu.
 • Aby se zbavilo lepkavých bugů, které poškozují rostlinu, obvykle pomáhá změnit klima tak, aby pro ně bylo nepříznivé.
 • Ve sklenících je vlhkost snížena, protože vlhkostní půda je všemi škůdci nesmírně milována pro reprodukci.
 • Pokud to nestačí, použijte účinnější metody používající pasti mechanického typu.
 • Nejúčinnější metodou je častěji používat návnadu.Na povrch substrátu je umístit návnadu (např. Kousek okurky) a pak na určitou dobu sledovat, čekat, až někdo přijde k jídlu.Někteří lidé dávají obyčejný talíř naplněný pivem (pasti), nejlépe tmavý.Vůně láká některé druhy obyvatel a umožňuje jim chytit.

  Tento postup umožňuje ručně chytit velké škůdce, jako jsou šneci nebo pavouci.Stojí za tosklizeň opakujte, dokud škodliví hosté úplně nezmizí, a také pravidelně kontrolujte jejich přítomnost.

Hlavní věcí je nezapomenout na návnadu, neopustit ji příliš dlouho, aby nerostla plesnivě a nehnilo, což způsobuje, že fungují další choroby jemné květiny.

Prevence

S cílem zabránit novým infekcím půdního pokryvu různými škůdci a zachovat zdraví celé rostliny by měl být sledován stav rostliny. Je nezbytné provádět preventivní opatření :

 1. Postavení v blízkosti závodu s řešením itotherm nebo actellik.
 2. Je nezbytné udržovat čistotu uvnitř i vně, a proto je nezbytné opláchnout substrát a otřít listy, aby se zabránilo hmyzu najít vhodné stanoviště.
 3. Místo, kde se orchidej nachází, by mělo být vždy udržováno v čistotě, poté nebude mít rostlina nikdy poduru a další hmyz škodlivý pro domácí květiny.

Pokud jste se stali šťastným majitelem orchideje, nezapomeňte, že onemocní i váš nový člen rodiny, což bude mít nepříznivý dopad na ostatní obyvatele i na vás, protože nebudete mít podíl na estetice, v kterou jste doufalipokud bude vaše květina zasažena škůdci, buďte opatrní a opatrní, aby vás barva vaší rostliny potěšila co nejdéle .

Doporučujeme, abyste se podívali na naše další materiály o tom, co dělat a jak se zbavit takových škůdců orchidejí, jako jsou: mealybug, štítek stupnice, zatržítko, včetně pavučiny.

Užitečné video

Doporučujeme sledovat video o výskytu škůdců na orchideji ao způsobech jejich kontroly: