Co dělat, když listy orchidejí ztratily turgor a vrásky?Proč je problém?

Někdy má kvůli nesprávné péči o orchidej problémy s listy. Letáky zjemňují, ztrácejí pružnost a zbarvují žlutě.Z hlediska vědy se takové procesy nazývají ztráta turgoru.Takový jev není tak vzácný.

Článek popisuje, jak se tomu vyhnout, jaké jsou důvody, jak tento problém řešit.

Turgorův tlak - coje to

Všechny živé buňky květu jsou potažené. Turgor je, když je buněčná membrána ve stavu stresu,se vyvíjí v důsledku vnitřního tlaku.Tlak se objeví, když molekuly vody proniknou skrz membránu a buněčná cytoplazma je přitlačena proti membráně.

Důležité! Zjednodušeně a srozumitelněji řečeno, můžeme uvažovat ztrátu turgoru na příkladu listoví.Listová deska je pružná - existuje turgor, list je pomalý a pomačkaný - rostlina jej ztratila.Nedostatek tekutin je turgor.

Jakou roli hraje květina v životě?

V životě rostliny hraje klíčovou roli.Zdůrazněné buňkystát, přitlačený blízko sebe.To dává orgánům orchideje určitou pružnost.Turgor je také potřebný pro normální fungování růstu, odpařování a pohybu látek.V době růstu mají kořeny květiny schopnost, která jim pomáhá vytlačit částice půdy od sebe.Otevření stomaty je kvůli turgoru.

Indikátory sníženého tlaku v turgoru

 • Listy jsou pomačkané.
 • Být jako hadry visící dolů.
 • Barva se mění.
 • Ztráta pružnosti.
 • Na listu se tvoří vrásky.
 • Voskový povlak odchází.
 • Ve zanedbaných případech může listí spadnout , co dělat, když spadnou všechny listy ?).

Možné příčiny

 • Kořeny květu jsou přehřáté. Zahradníci se často setkávají s tímto problémem během topné sezóny, pokud je hrnec příliš blízko topných zařízení nebo v létě, když na orchidej zasáhne přímé sluneční světlo.Vlhkost se odpařuje příliš rychle a nemá čas se zotavit.
 • Hustá půda. Kořenový systém vyžaduje dostatečný přívod čerstvého vzduchu.V případě nesprávné transplantace, nebo pokud se Země časem spojí, se v substrátu udržuje vlhkost.Kořeny "dusit" a hniloba.Je ukončeno dostatečné množství funkcí, živiny přestávají proudit do listů a ztrácí svůj turgor.
 • Nesprávné vrchní oblečení. Hnojiva se používají během zavlažování.Často byste to neměli dělat, protožeminerální soli, které tvoří komplexy, se ukládají v půdě a mohou poškodit kořeny.Je přípustné používat pouze ta hnojiva, která jsou určena speciálně pro orchideje.
 • Nemoci. Kromě nepřítomnosti turgoru lze pozorovat také světelné skvrny, pruhy a světlý plak, který je svědkem choroby rostliny.Nemoc může být virová, houbová, bakteriální.
 • Květ také ztratí turgor kvůli těsnosti v nádobě. Kořeny, které vylezly skrz drenážní otvory, nefungují úplně.

Doporučujeme sledovat video o možných příčinách ztráty turgoru listů orchidejí:

Negativní důsledky pro rostlinu

Voda je základem každého životaorganismus. Vadnoucí rostlina ztrácí tekutinu nezbytnou pro plný růst a vývoj, v ní nalezené minerály.Ztráta turgoru negativně ovlivňuje orchideje.Bez přijetí včasných opatření můžete ztratit květinu.

Kdy si dělat starosti?

Pokud byla zaznamenána ztráta turgoru na několika spodních listech a zbytek byl v perfektním pořádku, jedná se o přirozený proces.Orchidej upustí staré listy a všechny.V tomto případě není co dělat.Je nutné počkat na žloutnutí a vysušení listu a poté jej opatrně odstranit.

Jak obnovit listy listů do zdravého stavu?

Zvažte, co dělat, pokud jsou listy květu pomačkané:

 1. Nejprve se provede vizuální kontrola.Potřebazjistit, zda je květina nemocná.Pokud jsou zjištěny příznaky nemoci, léčba by měla okamžitě začít.
 2. Pokud neexistují žádné nemoci, je třeba si pamatovat, kdy byla rostlina naposledy napojena, hnojena, postříkána.Je možné, že má nedostatek vlhkosti nebo užitečné stopové prvky.Možná by se orchidej měla dostat pryč od slunce.Pěstiteli se doporučuje zkontrolovat péči a dodržovat všechna pravidla.
 3. Je péče náležitá, ale přesto je turgor ztracen?Jak v tomto případě obnovit zdraví rostliny?Musíte se podívat na kořenový systém , co znamená barva kořenů orchidejí ?).
  V důsledku zhutněné půdy nebo stísněných nádob často kořeny hnijí.Jsou-li obavy potvrzeny, květ se vyjme z květináče, odstraní se shnilé kořeny, místa řezů se zpracují a země se změní na nový substrát.

Doporučujeme sledovat video o tom, jak obnovit turgor listů orchidejí:

Prevence

 • Nezapomeňte na zalévání.Je nemožné příliš přeplnit , co dělat, když byla orchidej zaplavena ?), Ale také je nežádoucí nedostatek vody.Kapalina je usazená, měkká.
 • Udržujte optimální teplotní podmínky.
 • Aplikujte hnojivo včas.Ne více než 1krát za měsíc.
 • Provádí se prevence nemocí , jaké jsou choroby listů orchidejí ?).
 • Životní prostředí je co nejvíce podobné přirozenému prostředí.

Aby se předešlo ztrátě turgoru, bude nejprve vyžadována řádná péče a podmínky zajištění. Pokud byl objeven problém,kroky musí být provedeny okamžitě, jinak orchidej zemře.