Co dělat, když se do domu dostanou chyby?Zvukový signál!

Ne vždy velké kuře porazí drobnou chybu a klope ji ze země.Stává se to opačně, když tyto stejné chyby napadnou drůbež, tiše se usazují v kuřecím koši a přivedou svou populaci na množství nezbytné pro útok.

V tomto případě je pták ve skutečném nebezpečí.Opravdu, mezi útočníky - larvy brouka mrkvového brouka a jedlík kůže.A nejedná se jen o kousnutí - jde o zavedení do živé tkáně a kolonizaci pod kůží.

A co je nejpřekvapivější: drůbež může být napadenabrouci jsou ze své podstaty navrženi tak, aby vykonávali zcela odlišné funkce - například aby se stali návnadou pro ryby.

Kromě toho může drůbež trpět brouky pouhým klováním motýla nebo vážky.A protože není možné sledovat všudypřítomné kuřata, budete muset sledovat chyby.

Jsou v domě brouci - je to nebezpečné?

Brouci milují teplo.Čím vyšší je teplota prostředí, tím aktivněji rostou, čím více jedí a tím jsou pro ptáky nebezpečnější.Pokud se tento ničivý proces pro ptáka nezastaví včas, může být v období jaro-léto vylíhnuto v kuřecím koši několik generací brouků.

Co lze očekávat od brouků?Nejsou to dospělí jedinci, kteří pracují pro zničení, ale jejich nenásytné larvy, kterémůže výrazně zkazit stádo ptáků.

Zaprvé,některé druhy brouků pronikají kůží ptákaa živí se tak vylepšeným režimem (svaly, vlákny a podkožními tuky), že pták sám nic nedostane.A postupně ztrácí svou vitalitu.

Brouci mohou postihnout dospělé i mladé zvířata.Ukázalo se však, že mladý růst je nejbezbrannější - brouci dokáží během několika dnů jíst i dospělého, dvouměsíčního kuře a zaútočit na oběť zvenčí nebo zevnitř.

Škody způsobené brouky mohou být obrovské - drobní škůdci mohou zničit celou zásobu mladých zvířat, která jsou k dispozici.

U kuřat, kachňat a housat zabitých brouky bylo možné pozorovat vyvrtanou kůži na hrudi, žaludku a hlavě.Je třeba poznamenat, že otvory byly velmi široké a hluboké.

Je pro ně obtížnější zvládnout dospělého ptáka.Vše záleží na tom, do jaké míry se populaci brouků podařilo „růst“ v kuřecím molu.

Jaká onemocnění tolerujete?

Brouci, kteří se v domě usadili, jsou původci všech nemocí a problémů, které jsou s nimi spojeny, ve formě úmrtnosti na ptáky.

Jednou v domě, po dlouhou dobu neznající sklizeň, se chyby cítí jako mistři situace.Malé a nenápadné, tráví jen nějaký čas ve špinavém stelivu nebo hromádkách exkrementů.

Jakmile pronikli do těla ptáka, začínají brouci od prvních sekund svou destruktivní aktivitu.

Pokud byl pták zasažen larvamichřipky červů , může být zdroj patogenu takésamotný infikovaný pták, který rozptyluje vejce parazitického brouka do vnějšího prostředí.

Symptomy

Naneštěstí je výskyt a zavádění brouků do těla ptáka natolik nepostřehnutelný, že většina příznaků nemusí naznačovat nástup choroby, ale její smrtícívýsledek.

Pokud však věnujete pozornost skutečnosti, že ptáci jsou nervózní, mají strach z svědění, neustále vytrhávají nosy z peří a svědí, pokud mladí lidé pravidelně mají malý únik krve zpod spodku nebo peří - tlukotalarm a neprodleně jednat.Brouci napadli ptáky!

​​

A znovu bychom vás chtěli upozornit na chování ptáků infikovaných larvami červů.Nemoc se nazývá posthonymóza (to je pouze případ, kdy se pták může nakazit motýlem) a trvá poměrně dlouhou dobu.

V první fázisi to nemusí všimnout.Pták vypadá vesele a zdravě.Pokud však nosnice „nalévají“ vejce, jedná se o první a jisté znamení přítomnosti larvy v těle ptáka.První fáze může trvat asi měsíc.

Plemeno hnědého plemene je stejně jako každý jiný pták ohroženo brouky.

Pokud kliknete na tento odkaz https://selo.guru/ptitsa/kury/porody/myaso-yaichnye/megrula.html, najdete podrobný přehled vzácného plemene Megrula.

Ve druhé etapějiž pták není schopen spěchat, i když na hnízda sedí po dlouhou dobu.Celkový stav - letargie, ztráta chuti k jídlu, apatie.Žaludek se znatelně zvětší a chůze se ztratíudržitelnost.Doba trvání této fáze není delší než týden.

Ve třetím stádiuse teplota ptáka zvyšuje, chůze je stejně nestabilní, úplné zhroucení.Zadek je prodloužený, žumpa je vydutá.Po 2-3 dnech pták umírá.

Diagnóza

Diagnóza je stanovena na základě analýzy celkového stavu ptáka, vizuálně nebo na základě důkladného zkoumání místnosti, ve které je pták držen.

K co nejpřesnějšímu určení, zda jsou v kuřecí bedně brouci, lze pod klece a hnízda umístit kousky lehkého linolea.Brouci nebo jejich larvy se z hnízda jistě rozpadnou.A na světlém pozadí nebude těžké si jich všimnout.

Léčí se to nějak?

Obvykle je pták postižený chybami vyřazen.Ale učinit takový extrémní krok je nepraktické, pokud není případ zanedbán.

Existuje možnost zachránit ptáka před bolestivou smrtí pomocí antihelmintik v rané fázi onemocnění.Účinně ničí larvy brouka.Chlorid uhličitý se dobře vyrovnává s parazitickými larvami a zcela z nich zbavuje ptačí organismus.

Účinné proti broukům a hexaminu.

Preventivní opatření

V první řadě:dům musí být udržován čistý .Pamatujte, prosím, tuto jednoduchou pravdu - brouci nezačnou v čistém kuřecím molu.

Kromě toho je lepší umístit dům mimo příliš mokré mokřady, jeho úspěšné a bezpečné umístění je v suchých a vyvýšených oblastech.

Cpreventivním účelem je pravidelně dezinfikovat dům a věnovat velkou pozornost hřadům a hnízdím.

Zkušení chovatelé drůbeže, kteří vyloučili brouky ze svých hospodářství, tvrdí, že vynikajících výsledků se dosahuje zpracováním hnízd aerosolovými přípravky k vyhubení brouků.