Co dělat, když všechny listy spadly z orchideje a jak rostlinám pomoci?

Orchideje vyžadují zvláštní pozornost, rozmarné rostliny potěší hostitele svou krásou.

S pečlivou péčí vypadají zdravě a krásně, ale stojí za chybu, protože listy zmizely a brzy spadnou, což povede k nenapravitelné situaci.

Jak tuto situaci napravit a zachránit krásnou květinu před možnou smrtí?

) Význam zelené části květu

Listy mají pro rostlinu velký význam. Tam shromažďuje užitečné látky, podílí se na procesech fotosyntézy, dýchá a odpařuje vlhkost.Pokud rostlina ztratí své listy, brzy zemře.

Co je to listí?

Proces může být přirozený v přirozeném prostředí, když rostlina prolévá staré listy, aby rostla nová a omlazovala.Může se to však stát z důvodu odjezdu.

Které faktory předcházejí tomuto jevu?

Blížící se pokles lze určit z jednoho důvodu, kdy je list připevněn k základně, začne zbarvovat žlutě a ztmavnout.Nebo to vadne a úplně zožloutne.

Přirozený a nepřírodní proces

Tento důvod se může týkat jak přirozeného rozkladu, tak závažných nemocí, na které může rostlina zemřít. Doporučuje se pravidelně kontrolovat listy a cítit je. Signálem pro nepřirozené poklesy bude drsnost povrchu, která má obvykle hladkou strukturu proč rostlina zanechává praskliny ?).

Přirozené listy listů se vyskytují po roce květení, zatímco na místě se objevují nové a zdravé listy.

Rostlina může být v režimu hibernace, ve chvílích, kdy začíná za přirozených podmínek květu nepříznivé období.Potřebné informace najdete na internetu pro zadaný typ.

Jaké další části rostliny jsou ovlivněny?

S padajícími listy celá rostlina trpí. To přímo závisí na procesech fotosyntézy, takže pokud není příčina stanovena, povede to k nenapravitelným důsledkům (o tom, které listové choroby se vyskytují v orchidejích, přečtěte si zde ).

Možné důsledky

Důsledky se mohou lišit, ale pokud nenajdete problém vedoucí k pádu listů, rostlina má šanci na rychlou a rychlou smrt.A rostlina bude muset být rehabilitována nebo vyhozena (o tom, jak zachránit květinu bez kořenů a listů, nebo jen s jedním, přečtěte si zde ).

Proč se to děje a jak zjistit příčiny?

Existuje mnoho důvodů, proč se květina začíná prolévatlisty:

 • Neslučitelnost s okolními rostlinami. Peperomia, Araucaria a další nemohou být umístěny poblíž, je nutné je uspořádat do různých místností.
 • Osvětlení. Pokud se na listech objeví jasné skvrny, jedná se o popáleniny způsobené přímým slunečním světlem. Slábnoucí listy signalizují nedostatek světla a tepla, protože orchidej je rostlina milující teplo.
 • Zalévání. Pokud se listy začaly hnít na základně, naznačuje to nepravidelný zavlažovací systém, který byl hojný , co mám dělat, když došlo k záplavě květu?).Spoj by měl zůstat suchý a zalévání by mělo být vzácné, ale hojné.
 • Hnojivo je nedostatečné nebo nadměrné. Bude obtížné si to okamžitě všimnout.Jakmile však listy začnou žloutnout a spadnout, návnada by měla být zastavena.A pak jej začněte rozmnožovat v poměru 1: 1. Pokud list zcela zžloutne, znamená to přebytek vápníku.

Krok za krokem: jak zachránit rostlinu?

Pokud spadly pouze listy

Pokud spadly listí, musíte zjistit důvod, abyste jej okamžitě odstranili.Pravidla pro péči o rostliny a zavlažování by měla být přezkoumána.

 1. Najděte příčinu pádu listů.
 2. Revidovat systém péče o rostliny a jeho umístění v místnosti.
 3. Odstraňte příčinu, vytvořte správný zavlažovací systém, uspořádejte rostlinu a přestaňte používat minerální hnojiva.
 4. Když se rostlina zotaví, může pokračovatpoužívat hnojivo.

Květiny hynou

Jednou z výše uvedených příčin padajících listů a květů může být.V takovém případě musíte najít příčinu a obnovit režim zavlažování.

 1. Identifikujte příčinu.
 2. Podívejte se, zda se květ nachází poblíž baterie nebo ponoru vedle ostatních rostlin.
 3. Odstraňte stávající příčinu.

Kořeny mizí

V tomto případě je třeba přijmout nouzová opatření. Hnijící kořeny by měly být odstraněny a rostlina samotná by měla být přesazena do jiné půdy. V tomto případě musí být rostlina znovu oživena v krátké době, zatímco kořeny jsou stále naživu.

 1. Kořeny orchideje jsou ponořeny do teplé vody po dobu deseti minut.
 2. Vytáhněte z vody a vyčkejte, až úplně uschne.
 3. Během zpracování pracovního nástroje zkontrolujte zařízení a odstraňte všechny poškozené oblasti.
 4. Místa řezu jsou ošetřena práškem skořice.
 5. Květina je umístěna do skleníku a dno by mělo být lemováno mechem a expandovanou hlínou.Orchidej nahoře.
 6. Teplota by neměla překročit +33 stupňů Celsia, jinak se hniloba obnoví.

Mluvili jsme více o tom, jak resuscitovat orchidej bez kořenů v tohoto článku.

Co mám dělat, když veškerá zeleň zmizela?

Existuje několik způsobů, jak oživit orchidej.Zvažte jednu z nich.

 1. Stopka ponechaná bez listů musí být přesazena do mechu.
 2. Řádné zalévání je organizováno: každý den - 1 polévková lžíce vody, která by mělapostav se.
 3. Je třeba počkat, až bude stonek silný a kořenový systém začne růst.
Je důležité si uvědomit:orchidej vysazená v mechu by neměla být umístěna v průvanu nebo na místech, kde se může přehřát.

Podrobnosti o tom, zda je možné zachránit orchidej bez kořenů nebo bez listů a jak to provést, si přečtěte samostatný článek.

Prevence a péče doma

Hlavní věcí je dodržovat pravidla péče o rostlinu, květ začne hnit, když voda stagnuje, a může tolerovat suchost.Nejlepší je použít plastový hrnec a jeho průhledné stěny vám umožní soustředit se na obsah vlhkosti v oddenku.

Je zakázáno, aby orchidej stála na okně, kde nejsou žaluzienebo vedle radiátorů a jiných topných zařízení.Umístěte jej na stojan, který vám umožní jeho optimální umístění vzhledem ke světlu přicházejícímu z okna.

Minerální vytápění by mělo být vybíráno podle typu zařízení a jeho potřeb.

Správná péče o orchideje zabrání padání listů a zachová zdraví květin.Jednoduchá doporučení a organizace zavlažovacího režimu je vše, co je potřeba k tomu, abyste se postarali o zdraví orchideje a sledovali ji, což vás vždy potěší vlastním rozkvětem.