Co dělat se šipkou, když orchidej již vybledla?Doporučení pro prořezávání kmene po pádu pupenů

Orchidej je jednou z nejlepších indoor rostlin.Neodolatelný květ dělá jeho nádherné kvetení.Chcete-li toho dosáhnout, musíte dodržovat některá pravidla pro péči o orchidej.

Článek popisuje, co dělat s květním stonkem po pádu pupenů orchidejí, a také jak správně střihat stonek, aby nedošlo k poškození květu.

Role stopky

Stonek květin je částí stonku, na kterém se pupeny objevují .Květinový proces se skládá ze spánku a poupat.Spící pupeny zůstávají nečinné až do konce kvetení.V prvních fázích vývoje může být zaměněn s kořenem nebo s dítětem.Od kořene lze rozlišit tvarem.U kořenů je tvar zaoblený, na stopce - kónický.Od kořene dítěte se dá odlišit hrotem, až doroste, bude mít tvar člunu

Stonek květu je nejdůležitější součástí orchideje.Poskytuje veškerou krásu květiny, protože z pupenů se následně vytvářejí květiny.Vzniká během několika měsíců.

V květinářstvích si můžete koupit orchidej se 3 šípy, doma bude jejich množství záviset na péči a stavu.zdraví.

K rozkvětu dochází třikrát ročně .Od růstu stopky k vytvoření pupenů uplynou dva měsíce.Pokud jsou pro orchideje vytvořeny nezbytné podmínky, proces se urychlí dvakrát.Období růstu stopky je velmi důležité, protože to, jak se žena bude starat o rostlinu, bude záviset na tom, zda krása potěší květiny (o tom, co je stopka a jak roste, přečtěte si zde a od tohoto článku zjistíte, proč květina neuvolňuje šipku a jak ji dosáhnout).

Foto

Na fotografii můžete vidět, jak vypadá stonek květu na orchideji.

Mělo by být po květu odstraněno?

Po rozkvětu rostliny zůstane stopka zcela nahá.Vybledlá šipka musí být pečlivě odstraněna.

Při vyjímání střílet dávejte pozor na to, že je dutý.Voda může vstoupit do díry po řezu, což povede k jejímu rozpadu.Aby se zabránilo rozpadu, je lepší hermeticky uzavřít dutinu.

Pokud špička stopky zůstává zelená, je lepší se jí nedotýkat .Po chvíli se na něm mohou objevit nové pupeny.

Je ořezávání vždy nutné?

 • Prořezávání se provádí, pokud stopka zežloutne a zaschne.V tomto případě je odříznut na základně a řez je posypán křídou nebo dřevním popílkem.
 • Druhým důvodem prořezávání je, že pouze apikální ledvina zaschne.Větev s tím musí být nakrájena na první dolní ledvinu.

Proč opustit šipku?

 1. Pro opakováníkvetení .Někdy se na stopce objevují nové pupeny.
 2. Stonek květů listypro další kvetení .To je však možné pouze tehdy, pokud po rozkvětu zůstalo zelené.
 3. Přijímání dětí .Pro získání dětí z pedunku je důležitá podmínka, že rostlina zmizí a stopka není starší než 2 roky.

  Dítě vypadá jako ledvina, která je umístěna na šipce.Je lepší stimulovat její růst v únoru.Chcete-li to provést, položte orchidej na východní nebo západní stranu, a je lepší zastínit listy, takže sluneční paprsky padají pouze na stopku samotnou.Po probuzení ledvin se rostlina přemístí na teplé, ale zastíněné místo.Po 5 měsících bude mít dítě listy a kořeny, poté je lze oddělit a přesadit do květináče.

 4. Pro řízky .Řízky - rozdělení stopky na části.Tato metoda je jednou z nejčastějších.

  Nejlepší je začít s řízky koncem jara nebo začátkem léta.Před provedením na rostlině se odstraní spodní listy.Řezy posypte dřevěným uhlím nebo aktivním uhlím.Po objevení se nových kořenů se odříznou.Výsledná stopka se umístí do substrátu a vytvoří se skleníkový efekt.Zalévání začíná až po 2 dnech.Nové rostliny se objeví za pár měsíců.

Krok za krokem: co dělat se šipkou, pokud je suchá?

Zvažte, co dělat s kmenem po květu orchideje.V tomto případě může být jeho stopka buď žlutá, nebo vyschnout.

Žádná šipkaihned ji ořízněte, dokud z ní vyschne, orchidej z ní dostane živiny, které jsou potřebné pro následné kvetení.

Prořezávání se provádí pouze tehdy, je-li stopka zcela suchá a zežloutlá.

Postup ořezávání:

 1. Pro stříhání je lepší použít zahradnické nůžky, jejichž řezná část je ošetřena alkoholem.

  Tento postup musí být proveden pomocí rukavic.Tím se ochrání vaše ruce před šťávou z květu, která může při zasažení způsobit popálení.

 2. Během prořezávání je nutné odstranit pouze ty části rostliny, které vadly, takže všechny jeho síly směřují k tvorbě nových výhonků.
 3. Existují dva způsoby oříznutí.První je prořezávání stopky na samém základně.To zanechá pařez až 3 centimetrů dlouhý.

  Za druhé, stonek květů je odříznut nad spací pupen o 1,5 centimetru.V tomto případě existuje riziko, že se růst nových stonků zpomalí, protože rostlina bude věnovat veškeré úsilí vývoji pupenů na starém stonku.

 4. Po oříznutí se řezy oříznou zeleně, posypou aktivním uhlím nebo skořicí.

Aby orchidej rostla příznivě, musí majitel této jemné květiny vědět, jak se o ni starat.Je to , že náležitá péče během a po květu podporuje vzhled pupenů .A v budoucnu krása potěší krásným kvetením.

Zajímavé video

Doporučujeme sledovat video o prořezávání stonku orchidejí: