Co je Acacia Sandy?

Akátová písek je obyčejná pouštní rostlina.Lze jej připsat rodině luštěnin, protože přináší plody ve formě fazolí a charakteristických květin.

Akát písková má jiné jméno - ammodendron.Druhou a vzácnější je koyanská žena.

Popis

Písková arabská gumamá velmi silný kořenový systém. Kořeny jsou silné a dlouhé, ne křehké.

U akácie dospělých může přibližný průměr kořene dosáhnout jednoho metru.

Výška kmene dospělého stromu může být půl metru až sedm a půl metru. Barva hlavně je hnědá. Její struktura je drsná, ale její povrch lze jen stěží nazvat kůrou.

Barva květů je mimořádná -má nasycenou barvu lilku. Květiny se sbírají do květenství, které má výrazný cystický tvar.Tyto obrysy jsou charakteristické pro většinu rostlin ze skupiny luštěnin.Svými rozměry jsou relativně malé, velmi křehké.
Střed květu má jasně žlutý tón. Pupeny se začnou objevovat začátkem května.Květiny zdobí asi pár týdnů.

Plody stromu jsou fazole.V jednom fazole jejedno nebo dvě semena .Jejich tvar je plochý a spirálový.Tvar připomíná vrtuli.Zrání nastává v polovině června.

Na písčitéakácie spíše zvláštní listy. Jsou složité- každý z nich je bodlák, vedle kterého jsou dva úzké tenké letáky.Jsou uprostřed své délky. Barva letákuje světle zelená.Mají jemný stříbrný okraj.Po pádu listů zůstává páteř nahá.

Stonek rostliny je hnědý a tenký.Struktura je mírně drsná.Při zralosti rostlina klesá.

Místa růstu

Hlavní oblasti růstu jsoustepi a pouště. Vzhledem k tomu, že je schopna žít bez vlhkosti po dlouhou dobu pod spalujícím sluncem, je pro ni vhodné suché a teplé klima.

Je těžké pojmenovat rodnou zemi stromu.Nyní roste ve střední Asii, v severozápadní oblasti Číny, Kazachstánu a Íránu.

Všechny tyto země -jsou pouze hlavními místy růstu. ​​Rostlina je nenáročná, proto ji lze pěstovat v jiných částech planety, nepočítáme-li ty, kde je klima příliš vlhké nebo chladné.

Běžné druhy


Celkem existuje asi sedm druhů.Z nich jsou pouze čtyři nejslavnější a nejrozšířenější:

 • Bifolia. Typ pískové akácie, který nejlépe odpovídá jeho standardnímu popisu.Jeden z nejčastějších.Kmen je střední nebo dlouhý.
 • Conolly. Prakticky se neliší od předchozích druhů.Může mít o něco kratší délku a relativně malé květenství.
 • Eichwald. Nejmenší velikost.Další připomenutí nestrom a keř.Stonky jsou zvednuté vysoko.Listy mají nejvýraznější stříbrný okraj.Z dálky se zdá, že rostlina má barvu pelyněk (tyrkysově stříbrná).
 • Karelina. Listy tohoto druhu jsou velmi světlé a zelené.Stříbrná hrana na nich je stěží znatelná.Letáky mají hladší strukturu než jiné druhy.Může dosáhnout maximální velikosti.Květiny na květenství jsou umístěny blízko u sebe.

Aplikace

Protože na jednom keři může být umístěno přibližně šedesát tisíc květů, produkuje hodně nektaru.Včelaři se snaží rozšířit včely poblíž této rostliny. Med získaný pomocí takového nektarunemá prakticky žádnou vůni.Její odstín je jantarový.Chuť je velmi příjemná.

Celý kořenový systém má silnou vlastnost zabarvení. Barvazískaná interakcí barviva s povrchem, který má být natřen, je okrová (hnědožlutá).Nejčastěji se toto přirozené barvivo používá k vytvoření stínování tkaných textilií a lehké vlny.

Kmen stromu je dobré palivo.Velmi rychle schne a dobře hoří.

Dřevo je také dobře zpracováno.Je snadné z něj vytvořit odolné výrobky.Vyčištěný kmen má být natřen.

Strom má také dekorativní funkci - používá se ve střední Asii k fixaci písku.

Akátový písek - dekorace pouští

Dekorativní funkce pískové akácie je vynikající.Zelená stříbrná její barvalisty dokonale ladí s pouštním pískem.

V období květu je akácie obzvláště krásná.Fialové květy s černým nádechem jsou v přírodě vzácným, ale velmi krásným jevem.

Jiné akácie nejsou o nic méně krásné, včetně symbolu nesmrtelnosti - Černá, činění Catechu, nabídka Bílá ], potvrzující život Stříbřitý, jedinečný hedvábí, nádherný růžový a med žlutý.

Fotografie

Dále uvidíte fotografii písčité Acacie:

Užitečné video

V tomto videu se dozvíte více o rostlině:


užitečné materiály
Následuje seznam článků, které mohou být pro vás užitečné:

  Druhy akátu:
 1. žlutá
 2. Lankánská akácie
 3. Černá
 4. Stříbrná akácie
 5. Bílá ]
 6. Růžová akácie
 7. Catechu
  Péče o akátu:
 1. akácie v medicíně
 2. TSetenie Acacia
 3. Výsadba Acacia