Co je Anthurium nemocné?

Tropické pohledné anthurium se pevně etablovalo ve sbírkách a interiérech milovníků pokojových rostlin.Svým majitelům potěší krásné světlé květiny a ozdobné lesklé listy.To jsou první, kdo odpoví na všechny chyby odchodu.

Onemocnění listů

Proč se listy Anthuria zbarvují žlutě?Co dělat

Může dojít s přirozeným stárnutím.V tomto případě se změní barva jednoho nebo dvou dolních listů.Ty postupně vysychají a vypadávají. Pro zlepšení vzhleduse doporučuje omlazení anthuria.

Pokud je rostlina mladá,a listy již získávají barvu slámy, je docela možné, že květina dostane příliš mnoho světla.Chcete-li problém vyřešit, stačí znovu uspořádat banku na méně osvětleném místě.

Barva se zbledlá se nažloutlým nádechema nedostatkem slunce, pokud plameňák stojí daleko od okna.Místo můžete vybavit dalším osvětlením nebo jednoduše přesunout květinu k parapetu západního nebo východního okna.

Sušení

Sušení listů je známkou nesprávné péče.

Plameňák stojí v ponoru, udržuje se v neustálém chladu a zkušenostechnedostatek vlhkosti v půdě nebo v životním prostředí.

Vzhled skvrn

 • Velké rozlité hnědé skvrny znamenají omrzliny.
 • Béžové suché skvrny jsou důkazem působení slunečních paprsků, které způsobily popáleniny.Stínování nebo přemístění chrání zařízení před dalším poškozením.
 • Skvrny různých průměrů pokrývající jakoukoli část povrchu listu mohou naznačovat invazi škůdců, zejména při zastavení růstu.Pokud se nové listy nadměrně zvětší a na zralějších se vytvoří nějaké stopy, mluvíme o nadbytku hnojiva v půdě.

Proč vyschnou špičky listů v Anthuriu?

Nejviditelnějším důvodemje to, že místnost má vždy suchý vzduch, od kterého rostlina trpí.Vlhkost lze zvýšit pravidelným stříkáním a instalací palety naplněné mokrými kameny, jako jsou oblázky nebo expandovaná hlína.

Dodrželi jste všechna doporučení, ale okraje stále vyschly?
To znamená, že kořeny něžného epifytu nepřijímají kyslík.Změňte půdu přidáním uvolňujících komponent, jako jsou kousky cihel, uhlí, borovice a smrkové šišky, perlit.

Květina zaschne

Obvykle se jedná o příznak fyziologického stárnutí květenství, zasychá a vytváří ovoce.Příčinou může být také nadměrná suchost půdy a vzduchu, nadměrné světlo a spálení sluncem.

Listy květu zčernaly Mužská výživa

K tomuto problému dochází při vysokém obsahuvápník v zemi.Půda musí být nahrazena čerstvou, vysoce kvalitní půdou a omezit budoucí aplikaci hnojiv.

Květiny zbarvují černě

Černé nebo kaštanové skvrny se najednou objeví na přehozu pouze v jednom případě - při postřiku se voda dostanekvětenství.

Anthurium se to moc nelíbí!Odtrhněte všechny poškozené květiny a zapamatujte si lekci, abyste již neopakovali stejnou chybu.

Kadeřavé listy

Tropický obyvatel je tak chráněn před nepříznivými podmínkami prostředí, konkrétně:

 • návrhy
 • nedostatek světla
 • přímé paprsky slunce
 • suchého vzduchu.

Zvadlé listy

Ke ztrátě turgoru dochází v důsledku rozkladu kořenového systému.

Pokud je rostlina napojena příliš často bez čekání na vyschnutí půdy, kořenová hniloba určitě napadne.Listy pak ztratí pružnost, uschnou a spadnou.

Vyžaduje se okamžitá resuscitace nemocného květu. Odstraňuje se z půdy, kořeny se promyjí v teplé vodě, aby se zcela zbavily nečistot, a pečlivě se prozkoumají.Všechny postižené části se odříznou a zbývající části se sušína vzduchu po dobu nejméně 30 minut. Během této doby je půda zcela nahrazena čerstvou a nádoba je dezinfikována silným roztokem manganistanu draselného.

Každý, kdo pěstuje anthurium doma, bude mít zájem přečíst si pravidla pro výsadbu květiny, její šíření a kvetení.

Nemoci štěstí ženského květu

Neštovice

Toto onemocnění je neinfekční kvůli chybám v péči. Dekorativní povrch desky je pokryt konvexními plaky, otoky a bažinovými kroužky.Studený vzduch v místnosti se stává provokatérem neštovic, zejména na pozadí silné vlhkosti;jakékoli poškození kořenů nebo nutriční nedostatky.

Enations


Pravděpodobně k nemoci dochází v důsledku prudkých skoků teploty a vlhkosti.Ztrácí dekorativní listy, jsou zdeformované, nerovnoměrně se vyvíjející a pokryté vypuklými výrůstky zaobleného tvaru.

Stem rot

Houbové onemocnění, ke kterému dochází při vysoké vlhkosti okolního vzduchu a půdy.Navenek se projevuje tvorbou tmavých vodních stop na výhoncích, smrt stonků. Charakteristickým znakemje malá sporangie v místech lézí, v počátečním stádiu jsou bílá a pak ztmavnou.

Rostlina je umístěna do karantény, nemocné části jsou odříznuty a ošetřeny fungicidy, například Rovralem, Fitosporinem a síranem měďnatým.Pokud ošetření nepomůže, plameňáci jsou zlikvidováni.

Škůdci Anthurium

Mšice

Malý škůdce, který se rychle rozmnožuje a vytváří velké kolonie.Živí se šťávou rostlin a propichuje tkáně.Usadí se na vnitřní straně listů, takže není okamžitě detekována.Obvykle si nevšimnou hmyzu, ale důsledků jejich činnosti - zkroucené listy, sušené části, zpomalení růstu.

Prov boji se používají různéinsekticidy biologické i chemické povahy- Fitoverm, Aktellik, Karate, Intavir, Decis.Z lidových prostředků, nálevů cibule a česneku.

Lešení - skutečné a nepravdivé

Pokud se na listech začaly objevovat oválné konvexní hlízy hnědé nebo béžové barvy, které lze sbírat jehlou nebo párátkem , znamená to, že napadli anthuriumměřítko hmyzu. Jedná se o malé sací škůdce spolehlivě chráněné hustou skořápkou.Vysávají šťávy a brání rozvoji zasažené květiny.

Kontaktní insekticidy nepomohou, ničí pochvu pomocí systémových léků - Confidor, Bankola, Biotlin.

Jejich účinné látky pronikají do rostliny a otráví šťávu, která následně vstoupí do těla škůdců a zabije je.

Roztoč pavouk


Mikroskopické škůdce, které jsou pro oko zcela neviditelné.Přinášejí však značné škody.Jíst rostlinnou mízu, klíšťata silně brání dalšímu vývoji oběti, což často vede k její smrti.Usadit se, kde převládá suchý vzduch a teplo. Charakteristickým rysem přítomnosti roztočůjsou tenké pavučiny, které se drží na pozemních částech anthuria.Kromě toho je povrch listů pokryt vpichem, který má světle žlutou barvu.

Akaricidy se používají proti klíšťatům - Actellik, Flumayt, Oberon, Akarin, Omayt.

Thrips

Nondescriptový sací hmyz, který vypadá jako malé mušky.Živí se šťávou, infikují své oběti viry a kontaminují sekrecemi , na které houba sazí ráda útočí .Jejich přítomnost dává podivné zbarvení povrchu listu, které získává nepříjemnou nažloutlou bílou barvu.

Proti nim používajílepivé pasti a různé léky- Fitoverm, Karate, Lightning, Actellik, Intavir.

Whiteflies - tabák a skleník

Malé pěkné motýly s jemnými křídly, jako by byly posypané škrobem.Při nejmenším pohybu se třepotají z oblíbené rostliny a rozptylují se různými směry, takže je snadné je najít.

Insekticidy se používají k odstranění hmyzu, například Fufanon, Biotlin, Tanrek, Spark, Bison.

Proč se Anthurium stalo malými listy a přestalo růst?

Exot tímto jednoduchým způsobem vykazuje nedostatek živin. Může to být nedostatečné osvětlení, nedostatek hnojiv nebo půda s neutrální nebo alkalickou reakcí.K absorpci živin dochází pouze v přítomnosti kyselé půdy, jediné vhodné pro květ plameňáků.

Anthurium je poměrně složitá a rozmarná rostlina .Je náchylné k útoku mnoha škůdců a nemocí, citlivě reaguje na jakékoli chyby v péči a pomstí svého majitele za nepozornost.Doporučuje se proto začít pouze s zkušenými zahradníky, kteří mají dostatek času a touhy se zapojit do jejich získávání.

Fotografie

Dále uvidíte fotografii chorob listů a škůdců Anthurium a jejich léčby doma:

Užitečné video

V tomto videu se dozvíte více o rostlině:


Užitečnémateriály
Toto je seznam článků, které by vás mohly zajímat:

  Druhy Anthuria:
 1. Anthurium Scherzer
 2. Anthurium Khrustalny
 3. Anthurium Andre
  Tipy pro péči:
 1. Vše o Anthurium
 2. Výsadba a přesazení Anthurium
 3. Rozmnožování Anthurium
 4. Kvetení Anthurium