Co je inkubace vajec indoutky a jak je správně provádět?

Pižmové kachny (indochki) jsou mezi zemědělci oblíbené díky vysoké kvalitě masa.

Tito ptáci jsou chováni také pro játra - produkt, který je pochoutkou.

Jak si vybrat vejce pro inkubaci doma ?Jaké jsou rysy inkubace v inkubátoru?Přečtěte si o tom více v našem článku.

Co je to?

Toto je důležitý biologický proces, jehož účelem je získat zdravého potomka .Mezi farmáři se také používá ke zvýšení objemu masa a vajec.Inkubace je součástí šlechtitelských prací, která spočívá ve výběru a snášení vajec s následným líhnutím kuřat.

Druh

Tito ptáci mají střední velikost a oválný tvar.Hmotnost jednoho je 70 - 75 g. Maximální počet je 90 g. Tvar vejce připomíná kuře, ale na jedné straně je protáhlejší a špičatější.Shell je tlustý, struktura je silná.

Barva je bílá s mírně zeleným nebo modrým nádechem.Vnitřní vejce mají průhledný, ale silný ochranný film.Je to ona, kdo komplikuje správnou inkubaci a vývoj embrya.

Specifičnost výběru a skladování

DŮLEŽITÉ : Před položením vajec si musíte pečlivě vybrat.

Provádí se podle následujících zásad :

 • hmotnost - 70–80 g;
 • standardní formulář;
 • povrch je čistý a hladký;
 • nepřítomnost trhlin nebo třísek na skořápce.
 • ​​

Vybraná vejce neskladujte déle než 10–14 dní.Musí být umístěny v tmavých, chladných místnostech s dobrou cirkulací vzduchu.Optimální teplota je 15 stupňů.Hladina vlhkosti by neměla být nižší než 70%.Chlazení je zakázáno.Řešením je skladování na překližkové desce v 1 řadě.

Jak probíhá příprava?

Vejce by měla být položena na tác s tupým koncem dolů .Nemůžete položit jedno vejce na druhé - to ovlivní životaschopnost kuřat.Před položením vajec je třeba vejce 3–5krát denně obracet.

Je nutná dezinfekce?

K očištění prostředí nebezpečných mikroorganismů se provádí dezinfekční postup.V domácím i průmyslovém měřítku můžete použít roztok formaldehydu.Do nádoby se nalije formalín a voda, vloží se do komory s vejci.

Výsledkem chemické reakce je pára, která ničí škodlivé bakterie.Délka procedury je 30 minut.Pára je odstraněna z komory pomocí odsávacího ventilačního systému. Alternativou je rtuťová křemenná lampa .Umístěte ji ve vzdálenosti 70 cm od vajec.Zahřejte až 10 minut.

Musím se umýt?

Vejce by se měla mýt pouze v extrémních případech s velkou kontaminací.Postupujte pečlivě.Vejce musí být umístěna do mřížkové nádoby ponořené do roztoku, otočeny před tím, než je špina smytá.Důrazně se nedoporučuje otírat hadrem - to poškodí ochranný kryt.

Fáze vývoje embrya

Prvním stadiem je 6. den inkubace. Embryo je prezentováno ve formě světlé skvrny, která je zpřísněna sítí krevních cév .Na žloutku jsou vidět velká plavidla.Další fáze je 10-12 dní.V této době již allantois již zcela obkládá vnitřní povrch skořepiny a pokrývá bílou.

Embryo je velká tmavá skvrna.Poslední fáze je 20 dní a dále.Embryo vyplňuje celý vnitřní prostor vajíčka, jeho ostrý konec není při skenování viditelný.Znatelný krk (pohybující se stín).

Více o inkubačním procesu vajec pižmových kachen si můžete přečíst zde.

Informace o inkubátorech

Je důležité správně umístit topné struktury do inkubačních skříní .Nejlepší umístění je nad zásobníky.Vysoký výskyt zahřívání jsou běžné žárovky.Spirály nebo desítky mají velkou hysterezi a nezaručují přesnou udržování teploty (a rozdíly dokonce 2 stupňů vedou k úmrtí embryí).Pro zajištění výměny vzduchu v inkubátoru jsou na dně a na víku umístěny speciální otvory.

VAROVÁNÍ : Pro inkubátor s kapacitou 100 vajec postačuje pro přirozené větrání 16 otvorů.

Můžete inkubovat vlastními rukama, abyste inkubovali vejce.O tomPodrobnější informace najdete zde.

Doba trvání

Kolik dní by mělo být indické vejce v inkubátoru?Inkubační doba u indo-žen trvá déle než 30 dnů.Je to celková doba inkubace, která je nedostatkem pižmových kachen.Po objevení kuřat je důležitá péče a dodržování podmínek zajištění.

Režim

Režim inkubace vajec indolectum zahrnuje soubor akcí, jejichž cílem je udržení normálního vývoje embrya.

V seznamu hlavních složek :

 • teplota;
 • relativní vlhkost;
 • správné umístění vajec uvnitř inkubátoru;
 • úroveň osvětlení.

Optimální teplota pro vývoj embrya indoktrina je 38,5 stupně.Když se značka sníží, růst zpomalí a inkubační doba se prodlouží a přehřátí vede k deformovanému vývoji (objevují se různé malformace embrya).

Tabulka procesů

Inkubační tabulka Indo-vejce doma:

Období t Vlhkost Obracecí periody Potřeba chlazení
1-12 dnů + 38 ° C 70% každé 4 hodiny v 7. den
13-24 dní + 37,5 ° C 60% každé 4 hodiny 2krát denně po dobu 15 minut
25 - 28 dní + 37 ° C 85% zastávky od 26. dne zastávky od 27. dne

Podrobné pokyny

Inkubace domorodých matek vyžaduje poskytnutí podmínek pro úplný vývoj embrya.Je důležité zaregistrovat si čisté a dezinfikované zařízení.Zemědělci doporučují snášet vejce vodorovně, protože v této poloze je vývojový proces lepší.

Co hledat?

 1. Během prvního týdne je důležitéudržovat teplotuv inkubátoru pro domácí vejce, ne vyšší než 38,2 stupňů.
 2. V prvním týdnuby měla být vejce změněna až 6krát denně .Potom počet postupně klesá.Od 21 dnů se převrácení již nevyžaduje.
 3. Od 14. dne probíhá tvorba kostry.Během tohoto období je důležitéprovádět chlazení - větráníе (minimalizuje možné přehřátí vajec).
 4. K usnadnění vzhledu kuřat ve světle je nezbytnézvýšit vlhkost vzduchu na 75% .

Záložka

Není dovoleno pokládat oplodněná vajíčka v místnosti do chladného inkubátoru.Zahřejte zařízení po dobu nejméně 4 hodin (zavřete větrací otvory).Nejprve musíte položit velká vejce, pak střední a malá.Interval mezi záložkou různých stran je 30 minut.

Screening

Postup umožňuje vyšetřit embryo po 12 hodinách v inkubátoru .Životaschopnost je určována velikostí embrya, jeho polohou a vývojem žloutkového vaku.Poslední přenos probíhá na samém konci inkubace.Mrtvá embrya jsou viditelná jako tmavá a nehybná hmota.

Časté chyby

Seznam nejčastějších chyb zahrnuje nesprávné a nerovnoměrné zahřívání (vejce po stranách nedostávají dostatek tepla).Dalším problémem je přehřátí.Úpal může být pro embrya fatální.Začátečníci také často zapomínají vejce pravidelně obracet.

První akce po chovu

TIP : V prvních hodinách musíte mláďata naučit pít a jíst.Jemně nakrájená vejce, tekutá kaše z mléka, nakrájená zelenina jsou vhodné k jídlu.

Zdravá kuřata jsou mobilní, mají brilantní chmýří a vyboulené oči .Pomalí jedinci s velkým břichem by měli být odmítnuti.

Teplotní režim pro udržování mladých zásob je 30–33 stupňů.V prvních dnech života potřebují kuřata stálé osvětlení.Poté se sníží na 18 hodin a celkový čas je 8 hodin (pro dva měsíce).

Chov indoletů v inkubátoru je pečlivý a odpovědný proces .Ale s výhradou všech fází a doporučení problémů by nemělo vzniknout.Chovatel drůbeže bude mít s vlastní zkušeností svá tajemství a inkubační pravidla.

Doporučujeme také přečíst si, jak provést postup inkubace vajec různých ptáků:

Užitečné video

Podívejte se na video o vlastnostech vajec pižmové kachny (indole):