Co je jedinečné Lankaran Acacia nebo Silk Albitsiya?

Akácie Lankaran má několik jmen: hedvábí nebo strom hedvábí.Tato neobvyklá tropická rostlina patří do rodiny luštěnin.Často se nazývá krymská mimóza.

Hedvábná albitsie může mít dvě odrůdy: strom nebo keř.Strom se pěstuje na otevřeném terénu a keř se pěstuje jako pokojová rostlina.Albicia je strom milující teplo, a proto v drsném klimatu roste pouze keřová forma.

Popis

Domácnost keřů domapodmínky mohou dorůst až do 3-6 metrů a strom někdy přesahuje výšku 10-15 m.

Kořenový systémstromu i keře je velmi silný, ale povrchní.Z tohoto důvodu může rostlina umřít i na ty nejmenší mrazy.Strom akácie může být množen kořenovými výhonky, které se na podzim objevují ve velkém počtu.

Kmen akátuje hladký a silný.V důsledku změny klimatu dosahuje tloušťka kmene zřídka půl metru, i když dříve mohl být průměr 80-90 cm. Kůra má šedou barvu, praskající s věkem.

Květinyjsou velmi neobvyklé a připomínají nadýchanou laťku.Jsou krémově bílé, s dlouhými růžovými tyčinkami a fialovými špičkami.

Plodyrostliny jsou velké luštěniny, dlouhé asi 15-20 cm.v lusku je 8-9 velkých semen.

Listyjsou složité, kapradinaté, skládající se ze 14 malých prolamovaných, silně členitých listů, světle zelené barvy.Délka listu je asi 20 cm. V noci se listy ohýbají a klesají.S nástupem zimy listů zcela odpadne.

Stopkakvětu je hustá a krátká.Koruna stromu je rozlehlá, ve tvaru deštníku.Keřovitá forma agátu je svěží a hustá.

Místa růstu

Podle jedné verze jsou rodištěm Albicie Austrálie a tropická Afrika.Podle jiného byla tato rostlina objevena poprvé v Ázerbájdžánském městě Lankaran.Tento strom je velmi běžný v Argentině, Mexiku, Indii, Číně a na Madagaskaru.Lankaran akát najdete často na Krymu, na Kavkaze, v Moldavsku, v jižních oblastech Ukrajiny av některých evropských zemích.

Péče a přistání pro Lankaran Acacia


Hedvábná akácie je rostlina velmi termofilní a odolná vůči suchu. Přistánína otevřeném terénu se provádí začátkem května v teplé, sluncem zahřáté půdě, ve vzdálenosti 1,5–2 m od sebe.
Můžete použít způsob pěstování sazenic.Semena se zasévají do malých šálků do hloubky asi 2-4 mm.Když sazenice rostou dobře, jsou vysazeny na stálém místě.Semena pro sazenice mohou být zasazena v únoru až březnu.

Půdapro agát je vhodná úrodná, písčitá, smíšená s vápnem.Pro pěstování pokojové místnosti můžete půdu vytvořit sami.To bude vyžadovat trávníkrašelina a písek.To vše se bere v poměru 3: 2: 1.

Hrnec pro rostlinu by měl být velmi hluboký a široký, s dobrými drenážními otvory.Na dně nádrže by mělo být umístěno malé množství malých říčních oblázků pro odvodnění.

Světelný režimpro hedvábnou arabskou gumu je velmi důležitý.Miluje světlo, vydrží přímé sluneční světlo a vůbec netoleruje stínování.

Tepelné podmínky. Když roste albitsie na ulici, teplota vzduchu by se měla v létě pohybovat okolo + 25-27С, v zimě - ne méně než + 8С.V některých případech vydrží krátkodobé mrazy, ale ne nižší než –10 °.U vnitřních druhů jsou teplotní indikátory odlišné: v létě - +20-25C, v zimě - + 5-7C.

Vrchní obvazlze provést až ve druhém roce po výsadbě.K tomu se hodí speciální komplexní hnojiva.Krmení se provádí nejvýše jednou za měsíc, a to pouze během růstového období (květen - červenec).V zimě není rostlina oplodněna.

Zaléváníakácií v létě potřebuje občas, ale hojně.V zimě je rostlina napojena velmi zřídka a málo.Voda na zavlažování by měla být čistá, usazená a ne studená.

Nedovolte úplné vysušení nebo nadměrné zvlhčení země.

Vlhkostpro pokojovou galicii může být nízká nebo střední.Nepotřebuje postřik.Při pěstování venku můžete někdy stříkat, ale ne často.

Kvetoucídigitalizace je dlouhá a hojná, od konce června do konce září.Květiny jsou vynikající medové rostliny.Listy jsouuložené na stromě až do zimy.

Vůněkvetoucí akácie je velmi silná a příjemná, s jasnými tóny fialové a malinové.

Prořezáváníalbicie se provádí brzy na jaře před květem.Všechny nemocné, staré a suché větve jsou řezány.Odstraňte nadbytečné zahušťovací výhonky.Tento postup můžete provést i po rozkvětu.

Rozmnožování Lankaran Acacia .K výsadbě můžete použít semena, kořenové výhonky nebo řízky.

Ne všechny stromy se šíří kořeny výhonků.Když se kořeny objevují ze země, mohou být odděleny, zakořeněny a vysazeny samostatně.

Řízky mohou šířit jakýkoli akát uvnitř i vně.Řízky mohou být odebrány mladé nebo již lignifikované.Musí to být nejméně 2-3 ledviny.Lze zasadit bez předmáčení.Půda by měla být úrodná, ale ne těžká.Po několika měsících se většina výhonků zakořenila.

Nejsnadnějším způsobem reprodukce je osivo.Před výsadbou mohou být semena zabalena do vlhkého mechu a chlazena 1-2 měsíce.Někteří pěstitelé upřednostňují metodu zpracování za tepla.K tomu se semena nalijí velmi teplou vodou po dobu několika hodin a vysadí se do půdy bez prohloubení.U této metody výsadby je růst během prvního roku velmi pomalý.Během tohoto období nejsou zapotřebí žádná hnojiva.Je však nutné pravidelně zalévat.

Průměrná délka životahedvábné arabské gumy je asi 50–70 let.Výhled na pokoj žije o něco méně, ale sřádná péče může kvetnout po dlouhou dobu.

Míra růstu .Počínaje druhým rokem života začíná albicie růst velmi rychle.Při výsadbě na volném prostranství může po třech letech dosáhnout výšky 5 m. Roste asi 30 let, poté začíná období stárnutí.

Akácie jsou opravdu úžasné rostliny.Doporučujeme vám, abyste si prostudovali, jaké jsou jeho odrůdy: bílá, růžová, písečná, činící, stříbrná, žlutá a černá.

Onemocnění a škůdci


Akantová zahrada v Lanankaranu je téměř nemocí a škůdci netrpí.Vnitřní agát může být ovlivněn špinením během podchlazení a roztočů s nízkou vlhkostí.

Kontrola škůdců

Klíště může být detekováno přítomností načervenalých bodů na spodní straně listů.Později jsou listy pokryty hustou, lepkavou sítí.

Pro odstranění tohoto škůdce je nutné zvýšit vlhkost vzduchu kolem rostliny a opláchnout stonky a listy teplým mýdlovým roztokem.Při vážném poškození může pomoci léčba akaricidními léky, ale pouze při teplotě t nad + 18–20 ° C.

Léčení nemocí

Skvrnitost listů je bakteriální onemocnění.Vyřešit to je snadné.Stačí odříznout všechny zasažené listy a ošetřit rostlinu fungicidem.Lze také použít síran měďnatý nebo kapalinu Bordeaux.Během tohoto období je zalévání výrazně sníženo.

Péčetato neobvyklá rostlina je docela jednoduchá.V jižních oblastech může být vysazena v zahradě.Acacia Lankaran ozdobí každé místo svou krásnou kvetoucí a jedinečnou vůní.Interiér se vyznačuje albitsií místnosti.

Fotografie

Dále uvidíte fotografii Lankaran Acacia:

Užitečné video

V tomto videu se dozvíte více o rostlině:


užitečné materiály
Následuje seznam článků, které mohou být pro vás užitečné:

  Druhy akátu:
 1. žluté
 2. Černá akát
 3. Stříbro
 4. Akátová písek
 5. Bílá akátová
 6. Růžová
 7. Catechu
  Acacia Care:
 1. Akácie v lékařství
 2. Kvetení
 3. Akáciové výsadby