Co je omphalitida u ptáků a jak se vypořádat s infekcí mladých zvířat žloutkovým žloutkem?

Je chybou předpokládat, že po koupi jednodenních, zdravě vyhlížejících mobilních kuřat bude možné je chovat beze ztrát, pokud jim budou poskytnuty řádné podmínky péče.

Během několika týdnů, dokud se kuřata nezosilní a nezmění peří na peří, musíte pečlivě sledovat jejich stav.

Vzhledem k tomu, že porušení pravidel inkubace může vést ke skutečnosti, že pupeční kruh kuřátka se nehojí a nejpravděpodobněji povede k jeho smrti.

V prvních dnech života kuřat je musíte pečlivě sledovat, protože nezralé organismy kuřat jsou citlivé na různé infekce a nemoci.

Oftalitida není neobvyklá, pokud se u ptáků vyskytne pupeční žloutková infekce.

Pokud je pupeční šňůrašpatně se léčí, pak tekutina vytéká z nehojící se rány.Na vlhkém povrchu těla ulpívají částice jídla, trus, podestýlka.

Z místa kontaminace patogeny snadno vstupují do těla malého kuře.Dostane omphalitidu.

Kromě kuřat je ovlivněna také jiná drůbež: housata, kachňata, krůtí šelmy.

Co je to ofalhalitida u kuřat?

Toto onemocnění postihuje nejen ptáky, ale i lidi a zvířata.Překlad z řecké oftalitidy znamená „zánět pupku“.

A jakJe známo, že kvalifikovaní léčitelé a léčitelé antické římské éry byli známí svým uměním při léčbě různých nemocí.Proto vlastní první pokusy a úspěchy v léčbě omphalitidy..

Toto je velmi příznivé prostředí pro jejich rozvoj.Dostanou se přes ránu do těla kuřat a způsobují silný zánětlivý proces.

Příčiny výskytu

Nemoc zpravidla vede knedodržení inkubačních pravidel ze strany zemědělce .

Pokud je teplota v inkubátoru příliš vysoká, rodí se velké množství kuřat s pupky, které vypadají jako velká černá tečka.

Pokud je naopak teplota příliš nízká, narodí se kuřata s nezahojenými a odkrytými pupkovými otvory.

Vysoká vlhkost vzduchu pomůže zajistit, aby úbytek hmotnosti byl při narození příliš malý a žloutkový vak zůstane zvětšený, aby se zabránilo utažení pupečního prstence.

A ve příliš suchém vzduchu žloutkový vak rychle ztrácí vlhkost a ztvrdne, zatímco jemná tkáň kolem pupků je poškozena.

Průběh a symptomy

Je třeba pečlivě sledovat chování kuřat, protože již v první den života mohou některé z nich zemřít.Vrchol úmrtnosti obvykle nastane 6-7 dnů po jejich narození.

​​

Nemocná kuřata neběží a neochotně jako každýzbytek .Stojí nečinně a mírně se kymácí.

Hlavou dolů.Nedostatek chuti k jídlu.Nepijí ani nejí.Naskládané dohromady, lhostejné, nereagují na vnější podněty.

Žloutek obsahuje živiny.

Tělesná teplota novorozených kuřat je jednoduše ideální pro rychlé množení bakterií, které, jakmile jsou v otevřeném prostoru pupečníkového kruhu, okamžitě zahájí svou katastrofální misi.

pupeční kruh je strupovitá formace, při které buňky umírají.

Imunitní systém malého kuře je stále dost slabý, aby vydržel hrozivé mikroorganismy, a nakažené kuřátko rychle umírá.

Diagnostika

V laboratorních studiích pitva nemocných kuřat odhaluje následující obrázek:

  • krevní cévy jsou nataženy na žloutkovém vaku, je zaníceno;
  • zbarvení oblasti kůže kolem pupku;
  • Z těla se šíří zápach.

Boj a prevence

Proces porodu kuřat není sám o sobě sterilní, protože částice krve, chmýří, skořápky, prachové směsi a tyčinkyna malé tělo vlhké v prvních hodinách.

Nicméně před vylíhnutím kuřatje však třeba podnosy líhně důkladně dezinfikovat .

I toto opatření významně sníží riziko onemocnění.

V suchém sterilním inkubátoru, kde se zemědělec pokusil pečlivě dodržovat všechna pravidla chovu.mladé, většinou zdravé mláďata se líhnou, ve kterých se však pupky, i když zpočátku pootevřené, rychle přitahují samy.

Během této doby kuřata zcela vyschnou. Oftalitida za těchto podmínek zpravidla již nevzniká .

Je třeba dbát na to, aby skořápka byla vždy suchá, protože bakterie ve vlhkých podmínkách nespí a rychle se šíří.

A při prvním popraskané skořápce po vylíhnutí snadno pronikají novorozené kuře.Před přemístěním byste také měli pečlivě zkontrolovat zásobníky, zda jsou čisté a suché.Po převodu je třeba provést fumigaci v inkubátoru.

Kudrnaté slepice jsou poměrně neobvyklí, ale velmi roztomilí ptáci.Tento neobvyklý vzhled je zajímavý pro mnoho chovatelů drůbeže.

Příznaky ptačí chřipky u kuřat jsou vždy k dispozici ke sledování na: https://selo.guru/ptitsa/kury/bolezni/k-virusnye/ptichij-gripp.html.

Než položíte vejce do podnosů a začnete líhnout kuřata, musíte si pozorně přečíst informace k tomuto tématu, abyste se vyhnuli všem možným chybám a chybám a nakonec abyste nebyli zklamáni, žez tohoto podniku.

Nejmenší odchylka od přísně stanovených inkubačních pravidel povede k tomu, že touha po chovu kuřat sama zmizí na dlouhou, ne-li navždy.

Někteří zemědělci dělají chybu, když si myslí, že je třeba pomoci ještě vlhkému kuřecímu líhni z vejce. Prolomení skořápky prsty je nežádoucí. Můžete snadnopoškodit kůži kuře, poškodit jemné tkáně a krevní cévy.

Dodržování optimálních podmínek pro líheň líhně umožňuje narození zdravých potomků ptáků.

Pokud se objeví nemocná kuřata, měl by být pupeční kruh ošetřen speciálními masti obsahujícími antibiotika.Nebo k tomuto účelu použijte slabé dezinfekční roztoky, které nepoškozují nebo nespalují citlivé tkáně.

Na závěr je třeba vybrat zdravé jedince.Normální hnojení vajec a stav vylíhnutých kuřat závisí přímo na zdraví slepic.

Dospělé slepice by měly dostávat zdravou a pestrou stravu a pravidelně chodit na procházku.

Dodržování všech pravidel může výrazně snížit úmrtnost kuřat a zvýšit zdravé potomstvo slepic, což potěší zemědělce av budoucnu mu poskytne dostatečné maso a vejce.

Všechno, co se dělá spěšně, nevede k ničemu dobrému.Pozorný a odpovědný přístup k inkubačnímu procesu kuřat v budoucnu přinese dobré výsledky.