Co je pelargónie, jak se liší od lesního pelargonu, jak to vypadá na fotografii a jaká jsou pravidla pro výsadbu?

Luční pelargónie (pole) nebo jeřáb je dvouletý trvalek, velmi zřídka jednoletá rostlina, je druh rodu geranium z čeledi Geranium.

Dále se dozvíte, co to je, najděte popis a fotografii rostliny.Dále popisuje, jak se tato rostlina liší od lesních pelargónií a jaké choroby to může bolet.

Botanický popis

Stonky nejsou v lučním pelargonu rozvětvené, ani početné, ani osamělé, rostou rovně, rozvětvují se v horní části a zakrývají.ohnuté nebo rozložené chlupy. Stonky lesního pelargónie dosahují výšky 40–80 cm .

Oddenek je silný, ale krátký, jeho délka je asi 10 cm. Rostlina má četné bazální listy a listiny bazálních listů.

Listy umístěné na stonku mají pětdílný tvar, zatímco horní listy jsou přisedlé a třídílné.Náramky jsou kopinaté, jejich délka je asi 15 mm.

Květenství tvaru pupku, pseudobilát .Květy jsou poměrně velké, otevírají se při široce rozkvetlých okvětních lístcíchasi 20 mm dlouhé jsou purpurově modré, modro-modré a fialově červené odstíny, nahoře zaoblené, pevné a chlupaté na dně.

Chlupatost květin a stopek slouží jako ochrana před malými hmyzy.

Luční pelargónie kvetou v červnu nebo červenci , doba květu je asi 30 dní a každá větev kvete nejvýše 2 dny.

Lupinový pelargónie je velmi plodný.

Ovoce lučního pelargónie je tobolka, má tvar kosoštvorcového tvaru, který je průměrně 3-4 cm dlouhý, dozrává v srpnu až září, po dozrání jsou semena velmi malá, flekatá.

Historie výskytu

Luční pelargónie se vyskytuje na středně mokrých loukách , vlhké lesní potoky, okraje lesů, roste nejen na listnatých, ale i jehličnatých stromech.lesy mezi keři.

Pokrytí lučních pelargonií je poměrně široké: území Evropy, střední Asie, Sibiře.

Jméno pelargónie, které se získalo pro podobnost ovoce s zobákem jeřábu , a přeloženo z řečtiny, znamená „jeřáb“.

Luční pelargónie se široce používala jako léčivá a okrasná rostlina na konci 16. století.

Jaký je rozdíl mezi divokým jeřábem a lesním jeřábem?

 • Habitat: les a louka.
 • Vzhled: v pelargónech jsou lesní barvy často fialové a fialové a na louce - modrá a modrofialová.
 • Stonky květů lesních pelargónů vyčnívající, zatímco ty luční pelargónie jsou ohýbány dolů.
 • Lesní pelargónie milují vlhčí půdu a méně osvětlená stanoviště než louka.
 • Luční pelargónie je lepší než lesní pelargónie, pokud jde o produktivitu jako medová rostlina.

Divoká pelargónie jsou vynikajícími rostlinami medu .V přírodě se často setkáváme jak s lesními pelargónami, tak s lučními pelargónie.Na první pohled jsou podobné a nezkušený člověk je bude obtížně rozlišovat.

V Rusku lze nalézt až 40 druhů pelargónie.Je velmi snadné udržovat pelargónie na zahradě a na pozemcích, pokud si zachováváte vlastnosti půdy a stupeň osvětlení, jako ve volné přírodě.

Díky rozmanitosti barev může majitel pelargónie vytvořit podle svého vkusu květinovou kompozici.

Nejoblíbenější odrůdy pelargónie jsou:

 • Medová rostlina;
 • Summer Skye;
 • Black Beauty.

Terry květiny zahradní odrůdy Summer Sky jsou narůžovělé levandule.Tato odrůda se vyznačuje výškou, v krajinném designu, při rozbití květinové zahrady je žádoucí zasadit ji do pozadí, po rozkvětu je vhodné ji kompletně oříznout.

Pokud by byla přání zušlechťovat zápletku a zasadit rostlinu s tmavým listím, pak lze pelargónie Black Beauty bezpečně zakoupit, je vhodná pro popředí aranžování květin v zahradním pozemku.

Luční pelargónie může poskytovat obchodovatelný med , med s pelargónií je tmavě červený, se slabou vůní a zvláštní chutí.

Fotografie rostliny polní

Takto na fotografii vypadá divoký pelargónie.

Vlastnosti výsadby

Geranium je nenáročný nasvou povahou odolné vůči suchu .Místo pro pelargónie může být s nepřetržitým, mírným nebo slabým světlem.

Dobré odvodnění půdy stojí za to si vybrat, pak se pelargónie snáze zakoření.

Pokud jde o zálivku, tato rostlina nemá ráda, když jsou kořeny v nadměrně vlhké půdě, takže hlavní věcí v této záležitosti bude pocit proporcionality.

Stojí za výsadbu pelargónie brzy na jaře po skončení mrazu .Půda před výsadbou musí být uvolněna nebo orna.

Podrobné pokyny

 1. Vyberte vhodné místo.
 2. Najděte ten pravý čas.
 3. Připravte lože: vykopejte zemi do hloubky 30–40 cm pomocí hnojiva ve formě kompostu.
 4. Udržujte vzdálenost mezi sazenicemi od 20 do 65 cm.
 5. Vytvořte pro květ výklenek.
 6. Semenáč umístěte do jámy, zakryjte ji zemí a rukou rukou mírně zabalte zemi.
 7. Zalévejte rostlinu ihned po výsadbě.

Pravidla pro opuštění

 • Zalévání .Navzdory loajálnímu přístupu pelargónie k suchu je vhodné sledovat zalévání rostliny, aby se zabránilo stagnaci vody v půdě.
 • HnojivoKaždé jaro je nutné hnojit Zemi, obohacovat ji minerálními látkami, které příznivě ovlivňují růst a kvetení rostliny.
 • Plevelení .Pro efektivní a plodný vývoj musíte zbavit květ okolí plevelem.
 • Oříznutí .Po rozkvětu a vadnutí je třeba květiny odstranit, to samé by mělo být provedeno se suchými stonky, aby mohly nové výhonky růst apotěšit jejich majitele svým vzhledem.
 • Transplantace .Po 3–4 letech zaujme geranie na místě poměrně velké místo, brzy na jaře bude nutné rostlinu transplantovat a rozdělit na několik částí.

Podobná péče je nutná pro domácí pelargónie.

Časté nemoci a škůdci

Často jsou onemocnění geranií spojena s chybami v údržbě rostlin, mezi běžné choroby patří:

 1. Rotkořenový systém .V souvislosti s houbovým onemocněním se objevuje centrum kořenové hniloby, která se postupně šíří do celého oddenku.Na rostlině se objevuje bílý nebo šedý plak, který vágně připomíná pavučinu.
 2. Houba Botrutis .Stonky jsou pokryty hnědými zónami, rostlina je stagnující, na listech se objevují mrtvé části nálevkovitého tvaru.Příčinou onemocnění je nadměrná vlhkost.
 3. Bakteriální onemocnění .Příčinou je mikroby.

  Hrany listů začínají vysychat, na listech se objevují skvrny.V pokročilé fázi padá pelargónie.

 4. Virové onemocnění .Virová aktivita ovlivňuje různě, existuje mnoho vnějších příznaků, jedná se o ztmavnutí listů skvrnami a letargii rostliny a zakrnění.
 5. Edém .Na rostlině se objevují bubliny naplněné tekutinou, tato místa se po chvíli začnou zhnědnout.To znamená žloutnutí a pád listů a květů.Důvod je zbytečnývlhkost a nízká teplota.

Prevence je důležitá pro předcházení problémům s vývojem a růstem pelargónie, stejně jako u jakékoli jiné rostliny.

Pro ošetření musíte vytvořit nejpříznivější prostředí , odstranit postižené oblasti rostliny, normalizovat půdu, osvětlení, zalévání, zajistit dobrou drenáž a ošetřovat hnojiva vážně a selektivně.

Nejběžnějšími škůdci pelargónie jsou mouchy, roztoči a mšice.Mohou se objevit díky velmi suchému vzduchu.

Při hubení škůdců jsou nejlepším léčivem insekticidy , před jejich použitím je nutné pelargónie důkladně opláchnout tekoucí vodou.

Aspirin je považován za nesprávný prostředek, jedna tableta se zředí v 8 litrech vody a nasprejuje se na rostlinu, postup se opakuje po třech týdnech.

Charakteristiky reprodukce

Propagace pelargónie může nastat semeny, výhonky, řízky, rozdělením keře během transplantace.

Při plánované transplantaci je nutné rozdělit keř na části , bude to pohodlný způsob šíření.V tomto případě budete muset oříznout.

 • Propagace Geranium semeny není pro zahradníky tak atraktivní a tato metoda je méně oblíbená.V tomto případě by půda měla zahrnovat písek a humus a být volná.

  Dva týdny před plánovaným množením by měly výhonky po celé délce výhonů provádět kruhové řezy.Po oddělení od hlavního pouzdra jsou tyto procesy dobrékořen a kořen.

 • Geran se při řezání účinně šíří.Hlavní podmínkou je vysoký stupeň osvětlení a vysoká teplota.Tento postup se provádí jak na jaře, tak na podzim.Oříznutí je nutné provádět paralelně.Kořenový systém řízků během výsadby je tvořen bez problémů.

  Pro plné kvetení by se draslík měl používat jako hnojivo.

Při péči o pelargónie byste měli opustit postřik a umělé zvlhčování vzduchu.

Nejlepší díky milované rostlině by byla řádná péče a řádně organizované zimování.

Geran lze vykopat z otevřeného terénua zavěsit vzhůru nohama při teplotě +7 +15 stupňů Celsia.Bude nutné kořeny zvlhčit, sledovat stav rostliny.

Spolu s pečlivým skladováním během zimování mohou pelargónie přežít nízké teploty a přitom zůstat v zemi.Vše bude záviset na rozmanitosti a typu pelargónie.

Geranium má mnoho užitečných vlastností , což umožňuje jeho trávu a kořeny použít jako léčivo jako anestetikum, hemostatikum a antibakteriální látku.Podrobněji o léčivých vlastnostech a kontraindikacích lučního pelargonu jsme popsali samostatný článek.

Úžasný květ pelargónie, návrháři krajiny jej široce využívají k vytvoření nejunikátnějších a nejbarevnějších rohů.Přečtěte si na našich webových stránkách o pelargónie ulice a zahrada, nenáročné odrůdy travnaté pelargónie.Můžete si také přečíst recenzi vytrvalých zahradních odrůd, získat informace o krvavě červené kráse ao odrůdě Nádherná - živá dekorace zahrady.

Má esteticky příjemný vzhled, nezatěžuje zahradníka při jeho opouštění a udržování doma, potěší oko, čistí vzduch a nabíjí jej pozitivní energií.