Co je to blokáda střev ptáků, co ohrožuje tuto nemoc a jak ji léčit?

Ne všichni si dávají pozor na péči o zdraví ptáků ve své domácnosti.A dělají to marně, protože existuje vysoká pravděpodobnost různých nemocí s nedbalou léčbou a krmením domácích zvířat.

V tomto případě může existovat vše: od ztráty jakéhokoli užitku získaného od ptáků až po jejich okamžitou jedinou nebo dokonce hromadnou smrt.

Jedním z těchto nebezpečí je obstrukce střeva (střevní obstrukce) nebo ileus.Pokusme se zjistit, jaké příčiny může mít toto neštěstí, jak tomu zabránit, jak tomu zabránit, a pokud jsou vaši ptáci stále nešťastní, jaké ošetření by mělo být provedeno.

) Definice choroby

Obstrukce střeva je syndrom, u kterého je pohyb střevního obsahu trávicím traktem, hromadění krmiva ve střevě částečně nebo úplně narušeno mechanickou překážkou nebo narušením.motorické funkce střeva.

Toto onemocnění je velmi závažné ase vyskytuje :

 • , když jsou střeva blokována cizími tělesy v 80% případů;
 • pro nádory - méně než 5%;
 • při zašroubování střeva do sebe (invaginace) nebo inverze střev - méně než 5% případů;
 • se střevní paralýzou - 10%.

Střevní obstrukce je pozorována u všech druhů ptáků, nejčastěji však tento příznak postihuje kuřata vodního ptactva v prvním měsíci života: kachňata, housata.

Rozložení a závažnost nebezpečí

Drůbež může všude trpět střevní obstrukcí.S nemocí jednoho zástupce nehrozí ostatním žádné nebezpečí, protože toto onemocnění není nakažlivé.Pokud však nepřijmete vhodná opatření včas, s výjimkou důvodu, který ve vašem případě způsobuje střevní obstrukci, může být poškození velké: od smrti jednotlivých zástupců až po smrt všech ptáků na farmě.

Nebezpečí rovněž spočívá v tom, že na místě blokovaném cizím tělem, potravou nebo inverzímůže dojít ke střevní nekróze , což dále zhoršuje stav ptáků.

Příčiny střevní obstrukce

Obstrukce drůbeže u drůbeže může být způsobeno různými příčinami.Nejzákladnější z nich:

 • nadměrný obsah písku, jílu a vlákniny v krmivu;
 • otrava pesticidy;
 • nádory;
 • ​​
 • kloakální novotvary;
 • zpožděné ovipozice;50 50 'd.

Průběh a příznaky

toto onemocnění charakterizuje několik příznaků a symptomů:

 1. snížení funkčnosti zažívacího systému;
 2. trávení;
 3. přetrvávající zácpa u ptáků;
 4. akutní zánět střevní sliznice;
 5. oslabená sekrečně motorická funkce střeva;
 6. kolika;
 7. nadýmání;
 8. deprese.

Často dochází ke stagnaci potravin v místě větvení slepých procesů ze střeva.Poté v místě stagnace vyschne a kondenzuje veškerý obsah, což má za následek poškození střevní obstrukce.Poměrně rychle se obsah hromadí a protahuje střevní stěnu, způsobuje podráždění sliznice a způsobuje zánět.

Brzy se stagnací obsahu ve střevech zhoršuje sekundární expanze.V důsledku rozkladu obsahu a vstřebávání toxinů do krve je játra narušena a jev je viditelnější jevem obecné intoxikace těla.

Stejně jako všechny ostatní nemoci je lepší předcházet aspergilóze ptáků než léčit.Sledujte výživu svých zvířat!

Chcete-li zobrazit fotografii Brahma fawn, přejděte na stránku: https://selo.guru/ptitsa/kury/porody/myasnie/palevaya-brama.html.

U nemocných ptáků jsou zaznamenány anémie a srážení krve, dehydratace těla .Kvůli přeplněnému střevu, nadýmání se vyvíjí a díky zablokování konečníku a konečníku je detekována akumulace stolice.U mladých zvířat se v tomto případě zaznamenává fekální bodání a nutkání k vyprázdnění.V chováníptáci pozorovali obecnou inhibici, odmítnutí potravy, obtížné pohyby střev nebo vůbec žádné.

Průběh choroby závisí na věku ptáka a umístění střeva, kde došlo k zablokování.Když je duodenum ucpané, pták umírá během týdne.Při ucpání konečníku dochází první nebo druhý den k úmrtí na endogenní a střevní intoxikaci.

Diagnóza

Diagnóza je založena na příznacích a patologických změnách v těle.Stanovuje se spolu s kolibakteriózou, pasteurelózou a salmonelózou a dalšími chorobami, při určování toho, který bakteriologický výzkum má velký význam.

Léčba

V průběhu léčby je nejprve nezbytné odstranit příčiny nemoci a předepsat dietní režim nebo dočasně zcela vyloučit potraviny.Vše by mělo být provedeno s ohledem na typ ptáka.Rostlinný olej se zavádí do trávicího systému jako projímadlo.Pro mladá zvířata od 5 do 19 mililitrů, pro dospělé ptáky od 30 do 50 mililitrů.

Když se stolice hromadí v žumpě, provádí se mechanické čištění a poté se provádí dezinfekční roztok.

Je také možné aplikovat tetracyklinová a biomycinová antibiotika do zažívacího traktu v objemu 20 až 30 gramů na ptáka.

Preventivní a kontrolní opatření

Jako profylaxe ptáků požadované množství minerálních látek, vitamínů a dalšíchstopové prvky.Je důležité dát sukulentní stravu a vyloučit jídlo, které může způsobit střevní obstrukci.

Vodní ptáci musí být krmeni zelenými sukulentními krmivy, vybavenými pitnou vodou, rybníky a chůzí.Pokud sternum obsahuje skořápky zrn obilovin, mělo by se před krmením prosít.Pomocí dalších opatření lze do krmiva přidat jemný štěrk.

Vyhněte se také přítomnosti malých cizích předmětů na stanovištích ptáků, což může vést k nežádoucím důsledkům.

Dospěli jsme tedy ke konci malé studie o influenze ptáků zvané střevní obstrukce.Ukázalo se, že to není extrémně nebezpečné, ale docela možné a má spíše závažné důsledky, se špatným přístupem k němu.

Sledujte zdraví svých domácích zvířat s náležitou pozorností a péčí a nezanedbávejte jejich stav, pokud vás něco náhle začne znepokojovat.V opačném případě může jakékoli opomenutí zbavit ptáky nejen schopnosti těžit, ale také života.