Co je to cache-pot pro orchideje, proč jsou potřeba, jak si vybrat a vyrobit je sami?

Plnohodnotný růst a vývoj orchideje není možný bez řádně vybraného hrnce.

V tomto případě je třeba vzít v úvahu parametry, jako je materiál, velikost a přítomnost drenážních otvorů.

Kromě toho není nutné utrácet peníze na nákup vyrovnávací paměti, protože je poměrně snadné je vyrobit doma.

Co je to?

Definice

Hrnec na orchidej je nádoba, která má přitažlivější vzhled než nádoba.Můžete do něj vložit hrnec orchidejí a dalších rostlin.K výrobě těchto materiálů se používají:

 • plasty;
 • fajáns;
 • keramika;
 • dřevo;
 • kov;
 • réva;
 • šamot.
Materiály jako plast, kov, réva a dřevo se používají k výrobě produktů pro pokojové květiny a zbytek pro venkovní použití.

Na co se používá?

Vyrovnávací nádoba se používá pro dva účely:

 • pro zvýšení přitažlivosti vzhledu hrnce s orchidejí;
 • zabránit nadměrné stagnaci přebytečné vody po zavlažování, protože se bude hromadit ve stávající nádrži a její vylévání je zcela nekomplikované.

Jak se liší od banku?

Rozdíl mezi květináči a květináči je následující:

 1. Účel.Hrnec slouží jako nádoba na výsadbu orchideje a jakékoli jiné rostliny, která se pěstuje venku nebo uvnitř.Vyrovnávací paměť se používá pro dekorativní účely.
 2. Vypouštěcí otvory.Jsou přítomny v květináči, protože odstraňují vodu.Hrnce nemají tyto otvory.
 3. Potřeba dalšího stánku.Pod nádobu musí být nainstalován talíř, aby přebytečná voda neteče dolů z parapetu.Pokud použijete hrnec, tekutina z hrnce půjde přímo k němu.
 4. Materiály výroby.K hrnci se používá pouze hlína nebo plast a pro hrnce je vhodná celá řada materiálů.
 5. Návrh.Hrnce se vždy provádějí skromně, ale pěstitel se vyznačuje sofistikovaností, originalitou, stylovým jarním vzhledem díky množství dekorativních prvků.
 6. Hrnce nelze použít v krajinném designu a květináč je vhodný pro zdobení otevřených prostor.

Proč je důležité zvolit ten správný kontejner pro květinu?

Orchidej je rostlina, která nemá ráda zamokření .Pokud například vyberete nesprávný produkt, například se nevejde na velikost, přebytečná voda stagnuje a kořenový systém bude hnit.Z tohoto důvodu je narušeno provzdušňování kořenového systému a půdy a změní se teplotní režim.

Průhledné nebo matné?

Pro orchidej v květináči může být jak průhledná, tak nikoli, protože ve skutečnosti jde o dekorativní prvek.A tadyhrnec musí mít průhledné stěny, díky nimž mohou pěstitelé květin sledovat stav kořenového systému.

Platí pro případy, kdy bude nádoba umístěna uvnitř nádob.Opětovnou výsadbu květiny ve skleněném produktu bez děr však mohou povolit pouze zkušení zahradníci.Pokud je stále málo zkušeností, pak bez drenážních otvorů začne přebytek vody stagnovat. K transplantaci orchideje do květináče je nezbytné substrát pečlivě připravita drenáž položit do silné vrstvy.

Jinak dojde k narušení výměny vzduchu uvnitř květináčů, na stěnách se objeví řasy a kořenový systém bude rotovat v důsledku nerovnoměrného zasychání substrátu.

Co by to mělo být?

V přírodě roste na stromech orchidej.Jeho kořenový systém je neustále venku.Živiny získává ze vzduchu.Toto by se mělo vzít v úvahu při vrtání vhodného kontejneru pro závod.

Velikost

Při nákupu sázecího stroje v obchodě byste měli vzít v úvahu velikost hrnce .Měl by být o 1-2 cm širší než hlavní kontejner.

Materiál

Pokud se v květináči používá k instalaci hrnce, pak materiál může být naprosto cokoli.V tomto případě bude hrát vedlejší roli a primární velikost.

Pokud má pěstitel zkušenosti s pěstováním tropické rostliny, může se pokusit zasadit ji do průhledného květináče, který není velký, ale má malou velikost, a květinu zcela opustí.

Pouze v němmusí být průhledné stěny, aby bylo možné sledovat stav kořenového systému .Je mnohem snazší odstranit orchidej z plastového (volitelně transparentního) produktu než z keramického.

Kde a za kolik je na prodej?

V libovolném květinářství nebo v internetovém obchodě si můžete koupit kontejner na orchideje.

Průměrné náklady na plastovou nádobu činí 23 rublů a sklo - 1 000 rublů.Takový rozdíl v ceně je spojen s různými materiály výroby, přítomností nebo nepřítomností dekorativních prvků.

Mezi milovníky orchidejí získávají popularitu Corona hrnec se svislými štěrbinami a metoda výsadby rostliny na bloku.Při výběru půdy pro domácí zvířata pěstitelé květin upřednostňují hotový vyvážený komplex Ceramis.

Vyrábíme to vlastníma rukama

Není vůbec nutné kupovat květináče pro orchidej, protože je docela možné si je vyrobit sami.

Výhody a nevýhody

Domácí kontejnery mají následující výhody:

 • splňuje všechny požadavky pěstitele;
 • tekutina v domácí nádobě nebude stagnovat, protože je možné udělat díry na dně sami;
 • Můžete si nezávisle vyrobit vyrovnávací paměť pomocí improvizovaných materiálů, které se harmonicky vejdou do interiéru místnosti.

Nevýhodou této metody je to, že ne každý má trpělivost na to, aby si vyrobil kontejner vlastníma rukama.

Porovnání s obchodemmožnost

Zakoupené květináče mají velmi krásný vzhled, ale jsou nepraktické .Nemají žádné drenážní otvory.Domácí kontejnery plně vyhovují požadavkům pěstitele, protože je sám plní.

Podrobné pokyny

Nejprve si musíte vybrat materiál pro vyrovnávací paměť.Nejčastěji se používají plasty.Musí být dodrženy následující kroky:

 1. Určete rozměry nádoby.K tomu musíte změřit průměr existujícího banku pomocí pravítka.Poté přidejte 1-2 cm k získané hodnotě, což bude průměr budoucí nádrže.
 2. Definujte konstrukci nádrže.Pokud se k výrobě kontejneru používá plast, jsou zde velké příležitosti pro představivost.Můžete vytvořit vyrovnávací paměť různých barev a tvarů.Můžete použít nádobu s omáčkou, majonézou, jogurtem.
 3. Pomocí vrtačky nebo šroubováku vytvořte otvory v plastové nádobě.Čím více jich je, tím lépe.V bočních stěnách můžete vytvořit díry.
 4. Pro zlepšení výměny vzduchu v nádobě umístěte na dno nádoby šampaňský korek.Tím se zabrání tomu, aby kořeny dobře přiléhaly ke dnu.
 5. Produkt můžete ozdobit podle vlastního uvážení pomocí materiálů, jako jsou větve stromů, sláma, kůra, stuha.

Pokud jste při nákupu udělali chybu

Pokud zvolíte nesprávný hrnec pro orchidej, kořeny začnou hníst v rostlině , což má za následekna stěnách nádrže se tvoří řasy nebo hlemýždi.Pokud nic nebereteopatření, pak květina umře.

Květináče mohou být použity nejen pro dekorativní účely, ale také pro výsadbu rostlin.Pouze ve druhém případě je nutné přistupovat k výběru kapacity pečlivěji, přičemž je třeba brát v úvahu nejen materiál, ale také velikost.A dekorativní prvky hrají pouze vedlejší roli.