Co je to mealybug a jak se s tím vypořádat?

Každý pěstitel a hostitelka rostliny jsou spokojeni a šťastní, když je jejich oblíbená rostlina zdravá a potěší svým vzhledem a kvetením.

Vzhled škůdců na rostlinách je vždy velmi znepokojující a vzrušující situace.

Ale nebuďte okamžitě naštvaná.V moderním světě neexistují takové parazity na květiny, které by člověk nemohl zvládnout.Mealybug je jedním z takových škůdců.

Co je toškůdce a jak to vypadá, foto

Mealybug, který se také nazývá plstěný nebo falešný cudgel, je jedním z nejčastějších a nepříjemných indoor škůdců.Počet druhů je asi 2200. Hmyz je parazitární a saje.Jeho životní činnost poškozuje pokojové rostliny.V některých případech to může vést ke smrti květu.Velmi plodný hmyz, který dokáže vytvořit asi čtyři generace za jeden rok.

Červi jsou malí a střední .Délka od 3 do 8, ve vzácných případech do 10 mm.Tělo žen je oválné.Celé tělo je v mouce z práškového vosku.Z tohoto důvodu vypadá jako bílý hmyz pokrytýodpočívat v klidu.Během chovu se samice umístí do bavlněné tašky.Svou specifičností je mealybug podobný mšicím.Na kterých rostlinách je parazitována?

Všechny druhy citrusových plodů jsou oblíbenou rostlinou moučného červa.Neodmítnou se usadit na takových rostlinách, jako jsou:

 • kapradiny;
 • peperomie;
 • Anthurium;
 • Dieffenbachia;
 • brunfelsie;
 • fialová;
 • chlorofyt;
 • orchidáceae a mnoho dalších.
 • ​​

Jak dlouho žije?

Tento hmyz lze považovat za játra dlouhá.Žije na úkor rostlinné šťávy.V případě, že mu jedna z jeho obětí nedá více jídla na celý život, přesune se do jiné rostliny.V průměru je životní cyklus jednoho jedince od vzniku larvy asi 2,5–3 měsíce.

Nápověda! Pouze ovocný hmyz jedí květovou šťávu.

Jaké druhy jsou nejčastější?

Bristly

Navenek má tento parazit oválný tvar těla s mírným prodloužením .Barva je mírně narůžovělá nebo oranžová s charakteristickým bílým plakem.Poslední pár ventrálních setae je delší než zbytek.Na zadní straně a v osách listů, na větvích rostliny lze pozorovat velkou hromadu štětinového červa.Týká se viviparous druhů.

Hroznový

Žena má přirozený širokoúhlý tvar.Tento druh žížal je nejvíce přitahován subtropickým podnebím.Růžová nebo žlutá barva se vztahuje na tento druh.Celé tělo má plaketu.Hrozny mají extrémněmuži zřídka viděli.Objevené larvy zabírají celou rostlinu od výhonků po listy nebo spíše jejich hlavní žíly.Exkrementace mealybug vede v těchto místech ke vzniku špinavých hub.

Přímořské

Nejškodlivější a současně rozšířený druh.Barva má šedo-růžovou barvu s bělavým květem. Mořský červ má dobře vyvinuté končetiny , což přispívá k jejich rychlému pohybu v celé rostlině.Na rozdíl od samic tohoto druhu mají samci křídla a pohybují se ve vesmíru po celé léto.

Potomci samice jsou položeni na obtížně přístupných místech, například v kůře stromů, až do 350 - 400 vajec.Charakteristickým rysem larev je absence bílého plaku na těle.Larvy z přímořských červů se během jednoho měsíce promění v dospělého.

Citrus

Barva tohoto druhu je velmi různorodá - od hnědé po mírně žlutou.Camki citrusového červu vylučují podložku, tj.sladké tajemství .Samci tohoto druhu i mořští červi jsou schopni létat.Barva mužů je často růžová nebo žlutá.

Škody způsobené tímto hmyzem

Pro rostlinu

Škodou těchto škůdců je to, že bez ohledu na druh jsou všichnikrmte šťávu z rostliny.V době vstřebávání šťávy vstříknou do květu trávicí enzymy, které jsou ve slinách.Z této květiny:

 • oslabuje;
 • schne;
 • začíná rozpad listů.

Kromě toho odcházejí všichni jednotlivcitajemství, po kterém se objeví kořenitá houba.

Pozor! Na oslabených rostlinách se nejčastěji usazují mealy.Takové rostliny tvoří mnohem menší množství ochranných látek, což zjednodušuje život červů.

Je to pro člověka nebezpečné?

Člověk může být klidný, tento parazit představuje hrozbu pouze pro rostliny. U lidí je mealybug zcela neškodný , pokud nepočítáte nervy vynaložené na zážitky z vašich oblíbených pokojových rostlin.

Důvody výskytu

Důsledkem výskytu takového škůdce jsou nesprávné podmínky pro růst a vývoj rostliny.

Může to být:

 1. přebytek dusíku v místnosti, což vede k metabolickým poruchám;
 2. velmi suchý vzduch;
 3. nízká teplota;
 4. přetékání půdy;
 5. předčasné čištění květu suchých mrtvých listů.

Jak se zbavit květu protivenství?

Když jsme se uchýlili k osvědčeným, oblíbeným způsobům kontroly červa, můžeme s jistotou říci, že téměř každá paní najde prostředky od takového zlého škůdce.

Metoda „postřikování mýdlovým alkoholem“

K přípravě roztoku byste měli:

 1. Mletím mýdla na mytí připravit 1,5 - 2lžičky.
 2. Mýdlo by mělo být rozpuštěno v 1,5 litru vroucí vody.
 3. Výsledná směs se ochladí na teplotu místnosti, poté se tam přidají 3 lžičky alkoholu nebo 5 lžiček vodky.
 4. Nastříkejte nejdříve ty oblasti rostliny, kde jsou vidět paraziti, poté všechny ostatní oblasti.
  Důležité! Nedovolte, aby látka vstoupila na zem.
 5. Otřete rostlinu tamponem namočeným v roztoku.

Chemická kontrola

Při výběru léku je třeba věnovat pozornost lékům kombinovaného účinku , které budou mít okamžitý dopad na dospělé a larvy..Takový způsob je účinný v tom, že je absorbován do rostliny a vstupuje do červa společně se šťávou, čímž je otráven.Současně si uvědomte, že chemie nepřechází bez povšimnutí pro samotnou rostlinu.

Pokud bylo řešením problému používání chemikálií, mělo by se opakované použití provést po 1 - 1,5 týdnech, aby se zbavil květ nových jedinců, kteří se v tomto časovém intervalu vylíhli.

Nejlepší přípravy pro červa jsou podrobně popsány v tohoto článku.

Preventivní opatření

 1. Z času na čas zkontrolujte všechny rostoucí květiny na škůdce.Před umístěním nového zařízení vedle stávajícího zařízení jej pečlivě prohlédněte.
 2. Odstraňte suché květenství a listy včas, abyste zabránili usazování parazitů.
 3. Pravidelně uspořádejte květiny „velkým úklidem“, tj.Důkladně otřete všechny listy.

Nejdůvěryhodnějším a nejspolehlivějším způsobem, jak zachovat své zelené kvetoucí rostliny v celé své slávě, je řádná péče a podmínky.Spolu s tím je důležité sledovatvšechny vznikající změny u květin rostou v pozornosti a péči. Při nákupu nových zařízení u vás doma je kupujte od důvěryhodných prodejců .

V některých případech by měl být nováček umístěn v místnosti izolované od ostatních květů.To vše se děje proto, abychom ho nějakou dobu sledovali.

Neměli byste se vrhat do paniky z důvodu výskytu škůdců na květinách, hlavní věcí je správně posoudit velikost problému a postupovat s opatřeními k jejich odstranění.Pak vaše květiny potěší oko a duši svou krásou, květem a vůní po dlouhou dobu.