Co je to stabilizovaná růže?Jak vyrobit věčný květ ve výrobě i doma?

Krása je nestálá věc a podléhá bezohlednému plynutí času, jako nic jiného.

Takže velmi často chcete vytvořit dárek, který bude ztělesněním současných pocitů hořících ohněm, ale zastaví to, že ohnivé, jasně červené růže rychle zmizí.

Co když však může být „život“ květiny prodloužen?Je to téměř věčné?Ti, kteří na těchto otázkách pracovali, nakonec vytvořili stabilizované květiny.

Co je to?

Definice

Stabilizované květiny jsou v zásadě ty rostliny, které buď:

 • byly pokryty speciálními látkami, které je blokujívadnutí a úpadek.V tomto případě je rostlina podobná mouchám v jantaru - povlak je tvrdý a neumožňuje květu ztratit svůj tvar.
 • Úplně změnilo své vnitřní složení v důsledku zavedení speciálních chemických látek jakýmkoli způsobem.Zároveň je rostlina považována za spíše mrtvou, ale všechny její vnitřní složky jsou nasyceny látkami, které zvyšují trvanlivost tkání a udržují jejich přirozenou barvu.

Nabízíme ke shlédnutí video o tom, co je stabilizovaná růže:

Vzhled a fotografie

Při správné stabilizaci se květina neliší od ostatních zástupců svého druhu.V těchto případech , kdy se stabilizace provádí uměle, lze pozorovat mírnou změnu barvy okvětních lístků a listů .

Jak stabilizovat výrobní závod?

Přečtěte si, jak se věčné „živé“ rostliny chovají.Produkce takových květů je poměrně pracný proces.Kromě pěstování zvláštní odrůdy květin s hustší stopkou a listy musí být připraveny.Aby se toho dosáhlo, podle známých údajů se rostliny odříznou a po čekání po určitou dobu (asi několik hodin) se vloží do nádob s roztokem na bázi glycerolu.

Toto je jedna z nejčastějších metod, ale zde má každá společnost svá vlastní tajemství.Poměr glycerolu k vodě se může lišit a mohou se také přidat další chemikálie - přesné tajemství není známo.Potése stonek a listy otírají specializovaným složením, které pomůže udržet tuhost tkání .Okvětní lístky jsou také podrobeny podobnému postupu, pouze je přidána vůně.

V důsledku toho si květina zachovává pružnost tkání a vůni.Takové květiny mohou stát od pěti do deseti let v závislosti na typu rostliny a podmínkách skladování.

​​
Stojí za zmínku, že pro každý druh květu se používá jeho vlastní mírně upravený vzorec, ověřený po celá desetiletí.

Je možné stabilizovat doma?

Je jen přirozené, že mnohoChtějí se pokusit zachovat květiny, které prezentoval, nejen ve formě sušené růže mezi stranami knihy.A někdo si zpočátku chce udělat tak dlouho trvající zázrak.

Taková příležitost existuje.Ještě před zveřejněním účasti glycerolu v procesubylo navrženo několik metod, jak uchovat růže a jiné květiny před účinky času .

Důležitou roli v takové touze hraje, kolik stojí stabilní růže.

Dodavatelé v Rusku

Pokud se zaměříme na oblasti Moskvy a Petrohradu, můžeme rozlišovat alespoň následující dodavatele:

 1. Moskva .Překvapivě, navzdory skutečnosti, že se jedná o hlavní město, ceny stabilizovaných růží jsou zde docela přijatelné.Ceny jsou na začátku roku 2019.
  • Newflora.Tato společnost se specializuje na prodej stabilizovaných květin, ale zabývají se hlavně květinami, které jsou pokryty skleněnou kupolí.Květiny bez podobné skořápky se prodávají jednotlivě a stojí o něco více než 1700 rublů.
  • Etoalflora.V tomto případě jsou stabilizované květiny spíše příjemným doplňkem sortimentu, ale také stojí méně, asi 1000 rublů.
  • Decoflor.Další moskevský zástupce, který se příliš neliší od předchozího výrobce.I ceny jsou stejné.
 2. St. Petersburg .V severním hlavním městě jsou květiny dražší.Na druhé straně je však rozmanitost vyšší než rozmanitost jejich metropolitních kolegů.
  • Bouquet-Peter.Velmi široká škála poupat, stejně jako různé velikosti květů.Cenyjít od 1700 do 2500 rublů.
  • Flordelle.Tato společnost má velký výběr stabilizovaných rostlin, od růží po kapradiny.Kromě toho také prodávají jednotlivé pupeny.Ceny růží, v průměru asi 2000 rublů.
  • Vermont.Jeden z tvůrců samotné technologie, konkrétně jejich oficiální zastoupení v Petrohradě.Většinou prodávají růže v bankách nebo v kyticích.Kytice stabilizovaných květin stojí od 4400 do 12500 rublů.
Všechny společnosti na seznamu mají velmi dobré recenze a některé z nich mohou zajistit dodání v Rusku.

Kolik je uloženo?

Za podmínek se růže uchovávají po dobu pěti až deseti let.To platí jak pro růže v baňce, tak pro ty, které lze jednoduše umístit do prázdné vázy nebo na polici (o tom, jak vybrat odrůdu, kapacitu a vhodnou péči o květiny, přečtěte si zde ) ).

Skutečností je, že růže jsou spíše křehké květiny, a proto se jejichstandardní trvanlivost považuje za přesně pět let- vše, co přijde, závisí již na podmínkách skladování a vlastnostech konkrétní květiny.

Ostatní rostliny mohou mít minimální dobu osmi let.

Postupná instrukce: jak provést postup sami?

Pokud se rozhodnete růži stabilizovat sami, jsou níže uvedeny podrobné pokyny k různým metodám stabilizace.

Příprava inventáře

Budete muset kromě růže nosit s sebou :

 • Nůžky, ale lépe dobrýzahradnické nůžky.To je nezbytné pro pravidelné zkrácení stonku rostliny.
 • Několik kontejnerů, kam můžete dát růži.Lahve nebo sklenice jsou dobré.Pro jeden specifický typ řešení může být nutná nádrž.
 • Dlouhá lžíce nebo čínské hůlky, aby se roztok promíchal.
 • Sporák nebo rychlovarná konvice.V jednom případě budete muset vytvořit teplé řešení.
 • Potravinářské barvivo.
 • Vosk.
 • Pinzeta.
 • Lano.

Vytvoření zvláštního roztoku na glycerinu

 • Individuální roztok .Ve stejném poměru je třeba míchat glycerin a vodu.
 • Roztok dva ku jedné .V tomto případě by měl být glycerol dvakrát tak velký, roztok by měl být zpočátku teplý, kvůli vodě.
Volitelná možnost - do roztoku můžete přidat potravinářské barvivo - pokud je růže bílá, změní barvu nejzřetelnějším způsobem.

Jak si vyrobit věčný květ vlastními rukama?

S pomocí roztoků se růže stabilizují přesně stejným způsobem- květiny se ukládají do nádob s roztokem a čistí se na tmavém a chladném místě.Tam budou květiny nasyceny glycerinem a barvivy po dobu dvou až tří týdnů.Roztok by měl být přirozeně přidáván pravidelně a stonky by měly být mírně oříznuty pod ostrým úhlem.V případě roztoku 2: 1 musíte počkat, až kapalina vychladne na pokojovou teplotu.

Pokud vás v seznamu nástrojů zajímá „vosk, pinzeta a lano“, vztahují se k jinému, ale neméně spolehlivému způsobuzachránit květ.Roztavte vosk ve vodní lázni a opatrně pomocí pinzety vložte tam růži a mírně ji ponořte.Pak by měl být vytáhnut a zavěšen stonkem na laně v temné místnosti, dokud nebude přebytečný vosk vyčerpán.Takto konzervovaná růže se snadno čistí od prachu.

Doporučujeme sledovat video o tom, jak vytvořit stabilizovanou růži svými vlastními rukama:

Jak se starat o kvetoucí květiny?

 • Ve všech případech se stabilizované růže bojí přímého slunečního světla.V prvním případě provokují vyblednutí a odpařování glycerinu a ve druhém roztaví vosk.
 • Prach velmi opatrně setřete suchým hadříkem nebo koštětem z měkkého prachu.
 • Stabilizovaný roztokem květin by měl být chráněn před vlhkostí, protože by to narušilo koncentraci glycerinu v tkáních a snížilo skladovatelnost květu.
Pokojová růže je mezi zahradníky také velmi oblíbená.Je to nádherná rostlina, navzdory její rozmarnosti.Ale pro květinu, která vás potěší svou milostí, byste měli znát její vlastnosti a pravidla péče a reprodukce.

Jak prodloužit „životnost“?

Aby se stabilizovaná růže potěšila, jak je uvedeno výše, vyplatí se ji udržovat v suché místnosti, mimo světlo.V žádném případě jej také nenalévejte.Důvod je stejný - voda narušuje koncentraci glycerolu.

Jako někteří výrobci nemávejte květinou k lepšímudruh, „navrhují“ růže z několika částí různých květů - další pohyby mohou květinu zničit.

Nyní máte potřebné znalosti o tak neobvyklém a krásném daru, jako je stabilizovaná růže.Bez ohledu na to, zda jste sami zachránili květinu, nebo jste si ji zakoupili od profesionálních květinářství, si tento dárek zapamatuje osoba na dlouhou dobu a potěší vzhled po dobu delší než jeden rok.