Co jsou slepičí kuřata - plemeno nebo kříž?Fotografie, popis a popis

Výhody chovu kuřat Foxy Chick jsou spojeny s nenáročností tohoto druhu drůbeže a dobrými ukazateli produktivity.Patří k typu brojlerů, ale mají vlastnosti jak masa, tak vajec.

Tento typ kuřat se vyznačuje univerzálností a maximální mírou přežití.Podle popularity v evropských zemích jsou v první desítce.Podrobný popis plemene kuřat Foxy Chick je v našem článku.

Původ

Kuřata Foxy Kuřata se často nazývá „červené brojlery“ nebo „maďarští obři“.Poslední přezdívka je spojena se zemí původu těchto ptáků - Maďarsko.

Začali se říkat obři kvůli impozantní velikosti dospělých.Díky charakteristické světlé barvě se stali červenými brojlery. Byli chováni křížením zástupců plemen masa a vajec.

Plemeno nebo kříž?

Hlavním rozdílem mezi plemenem a kříženci je možnost získání nové generace ptáků s podobnými ukazateli produktivity.Různá plemena kuřat umožňují chov totožný s jejich rodiči.V případě křížení vyrůstají kuřata na rozdíl od svých rodičů nebo u slabšíchprojevy základních vlastností plemene.Foxy Chick je charakterizována neschopností pokračovat v závodě v rámci svého druhu.Proto se týkají křížů.

Vzhled a vlastnosti plemene kuřat Foxy Kuřata

Foto

Níže vidíte fotografie kuřat a dospělých jedinců plemene Foxy.Chik, s podrobným popisem a charakterizací:
Plemeno Foxi Chick se vyznačuje krátkou postavou, dřepem a velkou velikostí těla. Vyznačují se:

 • krátké a silné nohy;
 • husté peří;
 • široký hrudník a krk;
 • kruhový tvar náušnic;
 • ​​
 • délka zobáku je střední;
 • malý ocas, který je umístěn vzhledem k tělu v úhlu 45 stupňů;
 • křídla těsně přiléhající k tělu.
DŮLEŽITÉ! Vzhled kuřat tohoto druhu drůbeže je charakterizován štíhlostí.Jak kuřata rostou, získávají obrovskou velikostní charakteristiku plemene.

Barevné znaky

Barva „maďarských obrů“ je považována za jeden z klíčových ukazatelů čistoty kříže.Charakteristické pro ně je peří ohnivě červené barvy, u některých jedinců převládá hnědočervený odstín.Hřeben s náušnicemi je jasně červený.Oči oranžové nebo hnědé, mírně vyklenuté, žluté zobáky.

Intenzita barev se během života mění. U kuřat převládají světle hnědé tóny, na peří jsou tmavé skvrny.Na konci tání mladistvých získává peří bohatý načervenalý odstín.

Znak

Maďarské kříže jsou aktivní, mimořádně zvědavé a rádi se ponoří do země.Charakteristickým rysem tohoto druhu je lhostejnost.Pokud do voliéry umístíte dva kohouty, budou pořád pořádat boje.Kuřata také někdy projevují své bojové vlastnosti.U kuřat Foxy Chick je hlučné chování považováno za normální, když se cizinci blíží k plotu voliéry.

Charakteristika a kvantitativní údaje

Kuřata Foxy Chick jsou charakterizována téměř 100% přežitím kuřat. Rostou velmi rychle:

 • ve věku 20 dnů, jejich hmotnost dosahuje ukazatele 0,5 kg;
 • Do měsíce se hmotnost zvýší na 0,7 kg;
 • o týden později získají dalších 300 g;
 • Do 1,5 měsíce se na stupnici zobrazí 1,3 - 1,4 kg.

Dospělé slepice váží v průměru 3,5–4 kg.Jejich hlavním účelem je snášet vejce.Produkce vajec je vysoká - až 250-300 kusů za rok s výrazným poklesem v zimě.Skořápka je střední hustoty, barva je krémová, hmotnost vajíčka se pohybuje od 65 do 70 g.

Kuřata začínají spěchat brzy - od 4, někdy od 5 měsíců.Kohouti se pěstují na maso - jejich hmotnost dosahuje 5-7 kg. Do roku dosáhnou maximálních rozměrů a mohou být poraženi.

Výhody a nevýhody

Mezi výhody kříže patří:

]
 1. Vysoká ziskovost šlechtění tohoto druhu drůbeže.
 2. Sto procent přežití potomstva.
 3. Rychlé přibírání na váze.
 4. Včasné zrání kuřat.
 5. Nerozumí podmínkám zajištění.
 6. Snadno se přizpůsobuje změně klimatu.
 7. Jsou schopni vylíhnout a vychovávat nejen jejich mláďata, ale i cizince.
 8. Odolný vůči chorobám a negativním účinkům nízkých teplot.
POMOC! Chovné mláďata se mimořádně pečují o potomky.Každé dospělé kuře může porodit 10 kuřat najednou.

Proces líhně pro Foxy Chick je prioritou a nepřerušuje se ani pro uspokojení současných potřeb potravin a nápojů. Mezi nedostatky můžeme rozlišit:

 • krátké trvání období maximální produktivity;
 • pugnacity.

Popis péče a údržby

U tohoto typu drůbeže mohou majitelé vybavit uzavřený typ uzavřeného prostoru nebo s malým prostorem pro chůzi.Plot musí být nastaven vysoko, protože slepice dobře létají.Můžete je vypustit na čerstvý vzduch po celý rok. Výjimku tvoří případ, kdy teplota klesne pod 10 stupňů pod nulu.

Je třeba vyloučit pronikání hlodavců do domu.Přístřešek musí být vybaven ventilačním systémem.To je nezbytné, aby se v létě zabránilo přehřátí ptáků. Na zimu by měla být vnitřní část domu izolována:

 • sena;
 • sláma;
 • piliny;
 • suché listí;
 • Rašelina.
UPOZORNĚNÍ! Nepoužívejte polystyren jako izolaci.Kuřata to začnou aktivně klovat, což se stává příčinou intoxikace a blokády strumy.

V létě nesmí tloušťka izolační vrstvy překročit 12 cm. Hřady s hnízdami by měly být vybaveny ve výšce 0,8 m. U hřadů se berou tyče s průměrem 4 cm. Krmítka jsou uzavřena.U kuřat jsou vyžadovány koupací koupele.Plnivem takových nádob je popel s jemným pískem, který se mísí ve stejných poměrech.

Krmení

Základem přídělu pro lišky z lišky by měl být komplex obilovin a luštěnin.Od 3 týdnů mohou kuřata vytvářet menu složeného krmiva s přídavkem tvarohu a sekaných vajec.

Když se do krmiva zavádí suché krmivo , je nutné zajistit stálý přístup ptáků k čisté vodě.

V tomto věku mohou kuřata chodit na procházku.Později se denní porce jídla obohacuje mletými zrny.Ve stravě dospělých nosnic musí být přítomny směsi.

Jsou připravovány na základě vařených brambor, řepy, mrkve, jablek, mléčných výrobků.Přidávají čerstvé zelené kopřivy, jetele, zelné listy, quinoa, kořenovou zeleninu.Doporučujeme smíchat sůl s křídou v malém množství. Jako vitamínové a minerální přísady do krmiv pro zvířata můžete použít:

 • ryby, maso a kostní moučka;
 • otruby;
 • olejový koláč;
 • drcené skořápky;
 • štěrk, který zlepšuje trávení obilovin;
 • rybí olej (0,1 g na kuře).

Strava by měla být čtyřikrát denně.Při pravidelných procházkách slepice samostatně vyhledávajíčerstvé zelené a hmyz s červy (zdroje bílkovin).Od 4 měsíců by měla být strava nosnic tvořena výhradně z přírodních krmiv.Brambory pro přípravu míchadla jsou vybírány bez zeleně a zarostlé.Klíčící zrna pomohou zvýšit produkci vajec.

POZOR! Přebytečné jídlo může způsobit, že produkce vajec klesne a úplně se zastaví.Vrstvy by se neměly přejídat.

Chov

Je nesmírně obtížné samostatně proletět Foxy Chick.Doporučuje se nakupovat vejce na specializovaných drůbežářských farmách. Vejce střední velikosti by měla být vybírána bez viditelných vad. Pomocí ovoskopu je nutné zkontrolovat centrální umístění žloutku a vzduchovou komoru na tupém konci.

V inkubačním období je důležité obrátit vejce včas a kontrolovat mikroklima.Podobné mláďata lze chovat křížením kuřat s kohoutem ze skupiny plemen vajec nebo masa - Rhode Island nebo Orpington red, resp.

V každém případě bude nový potomek zřetelně vyniknout z hlediska vlastností vůči plemeni kohouta.Na 10 kuřat stačí jeden kohout. Údržba kuřecích kuřat Foxy Chick je nákladově efektivní a nezatěžuje. Kříž má vysokou produktivitu, je vlastní vlastnostem plemen masa a vajec.

Závěr

Plemeno Foxy Chick je odolné vůči extrémům nemocí a teplot.Pokud neberete v úvahu hlučnost a útržnost dospělých, chov uvnitř vaší usedlostimísto nebo pro komerční účely, tento druh ptáků, by byl ideální, a výsledek kultivace vás příjemně překvapí.

Sledujeme video na toto téma: