Crassula minor - dekorace domácího skleníku

Doma můžete pěstovat jakoukoli rostlinu, pokud o ni pečlivě pečujete a pečujete o ni.
Poměrně často v domácích zahradách a na parapetech je vidět krásná a originální tlustá dívka (Crassula), nebo jak se běžně nazývá -„strom peněz“ .Jedná se o jedinečného zástupce sukulentů, který má více než 300 odrůd.

Pro svou kompaktnost a atraktivní vzhled mnozí milovali tlustou dívkuCrassula minor .Roste pomalu a není v péči příliš náročná.Pokud zvolíte tento typ „stromu peněz“ pro vyplnění miniaturní domácí zahrady, měli byste znát základní pravidla péče o něj.To poskytne rostlině příjemné prostředí pro růst.

Popis

Crassula minor Crassula minor (Crassula minor)je uměle vyšlechtěná odrůda, která je druhem Crassula ovata.Listy rostliny jsou poměrně malé - ne více než 1,5 centimetrů na délku a 1 centimetr na šířku.Mají podlouhlý tvar.Zbarvení je velmi zajímavé, což vám umožňuje doplnit jakoukoli zahradní kompozici s kreklou - okraje listu nad a pod jsou zarámovány červeně a uprostředlist je tmavě zelený.V závislosti na osvětlení mění pokojová rostlina svůj stín.

Kmen mladé tlusté samice je zelený, masitý a měkký.Postupem času, kdy spodní listy odumřou, je odkrytý a stává se tuhý.Tato vlastnost rostliny umožňuje, jak roste, z ní vytvářet miniaturní stromy.

Domácí péče

Pěstovat zdravý a krásný „strom peněz“, který podle mnoha populárních přesvědčení přitahuje.domácí finanční blahobyt je nemožný bez řádné péče o něj.Jedná se o elementární akce, které nezabírají příliš mnoho času, ale poskytují rostlině potřebné živiny a vytvářejí pohodlné podmínky pro růst.

Nejprve si v obchodě vyberte správný tukový tuk. Vzhled rostliny svědčí o zdraví rostliny.
Listy by měly být pružné, bez skvrn a hrubých plaků, bez poškození hmyzem a parazity.Kufr je elastický, bez zdlouhavých sekcí a dutin.

Přistání

Po zakoupení Crassula minor by mělo být transplantováno do vhodné půdy.Obvykle berou připravenou půdu pro kaktusy nebo substrát připravují samy o sobě: 1 díl rašeliny, listové a drsné půdy a 0,5 dílu písku.Půda by měla být dobře odvodněna, proto se do hrnce nalije jemně rozbitá cihla nebo uhlí.

Volba samotné nádoby závisí na průměru korunky rostliny.Crassulaceae preferují mělké, ale široké kontejnery, jejich kořenový systém je malý a nepotřebuje místo.

Běžná transplantace Crassula minorProvádí se každoročně na jaře překládkou, přičemž se u kořenů zachovává kus hliněné kómy.

Zalévání

Crassula potřebuje zvláštní zalévání.Nadměrný příjem tekutin může vést ke smrti stromu peněz.Půdu zvlhčujte pouze tehdy, pokud zaschla do hloubky více než 3 centimetry.

Od jara do konce podzimu je tlustá holka nezletilá napojena jednou za 1-2 týdny , jakmile to půda potřebuje.V zimě, když je rostlina přemístěna do chladné místnosti, musí být zvlhčena půdní směsí pouze 1krát za měsíc.

Nedovolte vyschnutí hliněné kómatu, aby nedošlo k poškození kořenů krepyly.Pokud není dostatek vlhkosti pro rostlinu, okamžitě se stane znatelná na ztemnělých listech, které se zamračily a přestaly svítit.

Nadměrná vlhkost hrozí hnilobou kořenového systému a stonku.

Ořezávání a tvorba korunek

Crassula minor je snadno přístupná pro tvorbu korun.To vám umožní udělat z ní skutečnou ozdobu pro domácí školku.Jakmile na větvi dorostou 3–4 páry listů, další šrafovací pupen se odtrhne.Na tomto místě se znovu vytvoří 3-4 pupeny a rostlina se začne větvit různými směry.

Dlouhé větve crassuly lze oříznout.K tomu použijte ostrý nůž nebo nůž a místo řezu musí být posypáno dřevěným uhlím nebo rozdrceným aktivním uhlím.

Vlhkost

Crassula minor, stejně jako všichni členové rodiny sukulentů, nereaguje na vlhkostvzduch a postřik listy nepotřebují.Zavlažování lze použít pouze jako způsob, jak umýt korunu z prachu.

Hnojení a vrchní obvaz

V zimě je malá holka z tuky krmena univerzálním hnojivem nebo živným roztokem pro kaktusy pomocí poloviční dávky.Postačí provést manipulaci jednou za měsíc, aby byl rostlině poskytnut nezbytný přísada pomocných látek.Na jaře a v létě hnojte plnou dávkou 1krát za 3 týdny.

Světelný režim

Fotosofelus drobný. V létě by mělo být před spalujícím sluncem zastíněno, aby nedošlo k popálení koruny.V zimě je rostlina vystavena dobře osvětlenému místu nebo osvětlena lampou, aby se kompenzoval nedostatek přirozeného světla.

Tepelné podmínky

Crassula je teplomilná rostlina. V létě se za pohodlnou teplotu rosuly považuje 20-25 stupňů nad nulou.V zimě by sukulent měl poskytovat nižší teplotu - až 15 stupňů, aby rostlina dobře zimovala.

Metody množení

Crassulaceae se množí řízky a listy.Toto jsou nejjednodušší způsoby, jak zaručit zakořenění a další růst rostliny.

List krasuli se odtrhne a na den se vloží do vody.Poté se převede do hrnce a posype zemí.Zalévání je hojné.

Propagace řízky není o nic méně jednoduchá.Řízky se oddělí od rostliny, suší se 1-2 dny a smísí se ve směsi zeminy a písku nebo v připravené směsi pro kaktusy.První zavlažování se provádípo 3 dnech, což umožňuje rostlině se trochu přizpůsobit.Další zvlhčení půdy se provádí po vyschnutí.

Kvetoucí

„Strom peněz“ kvete pouze v nadějném nebo dvanáctém roce života.Rostlina střílí šíp s malými květy.Tento jev lze pozorovat pouze v létě.

Nemoci a škůdci

Crassula minor je náchylná k parazitárním chorobám.Jeho listy jsou často napadány hmyzem z meruňky, roztoči pavouky, mšicemi a kořenový systém je ovlivněn kořenem a mealybug, houbou.Příznaky nemoci mohou být nejen vizuální hmyz a jeho metabolické produkty na povrchu koruny, ale také letargie, rozpad, skvrny na listech.

Insekticidy prodávané v obchodech pomohou zbavit se škůdců.Jejich chemické složení je škodlivé pro škůdce, ale bezpečné pro rostliny.

Je mnohem těžší zbavit se houby, která ovlivňuje kořenový systém.Důvodem jeho vzhledu a šíření může být nadměrné zalévání studenou vodou ihned z vodovodu.Pokud je houbou zjištěno poškození, měla by být tlustá žena vytažena z květináče, kořeny by měly být uvolněny z hliněné kómy, promyty, ošetřeny speciálními antimykotiky a přesazeny do nové směsi půdy.

Crassula minor vyžaduje pomoc osoby pro správný vývoj a růst. Tato miniaturní a originální rostlina se stane jasným doplňkem zahrady „živých kamenů“ vyrobených ze sukulentů nebo potěší oko jediným stromem ve tvaru.

Foto

Užitečné video

Níže si můžete prohlédnout video o péči,k transplantaci a rozkvětu Crassula Minor.